Vstupenky online

Vsetín nenašel recept na Kváču, Motor bere první bod v sérii

Jan Tajzler, Helena Hegeďová • 15.03.2019

Vsetín nevstoupil do semifinálové série s českobudějovickým Motorem zrovna pravou nohou. České Budějovice naopak ukázaly výbornou taktickou připravenost. Vsetínským vázla kombinace, Valachům v klíčových momentech přeskakovaly kotouče hokejky a navíc se nedařilo ani v početních výhodách. Motor hrál co potřeboval, ve druhé třetině jej do dvoubrankového náskoku poslal Endál. Valachům se ve zbytku utkání nepodařilo popasovat s propracovanou defenzívou Jihočechů a první domácí utkání ztratili. Série pokračuje druhým střetnutím na Lapači v sobotu od tradičních 17:30.

CHANCE LIGA - SF1 pá 15.3.17:30
VHK ROBE Vsetín
Madeta Motor České Budějovice
0:2(0:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Karabáček (Bradley, Vydarený), 36. Novák. Rozhodčí: Veselý, Pilný – Rožánek, Gančařík. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4480. Střely na branku: 25:26. Průběh utkání: 0:2.

VHK ROBE Vsetín: Gába – Mikuš, J. Drtina, Slováček (A), Teper, Frolo, Jeřábek, Hryciow – Theoret, Kucharczyk (A), Rác – Jonák (C), Pechanec, Rob – Kopta, Šilhavý, Březina – Karafiát, Pitule, Vítek.
Madeta Motor České Budějovice: Kváča – Vydarený (A), M. Jandus, Pýcha, Pavlin, Kutlák (C), Plášil – Čermák (A), R. Přikryl, Babka – M. Novák, Gilbert, Endál – Karabáček, Bradley, Z. Doležal – Beránek, Dančišin, Heřman – Doktor.

Vsetín se už v první minutě stáhl okolo Kváči a způsobil trochu chaosu v jeho brankovišti. Rác dostal skrz modrý půlkruh přesnou přihrávku a střílel z první. Od betonů zachytil kotouč Theoret a dorážel. Vsetínští byli při vstupu do utkání aktivnější. Hra se postupem času vyrovnala a nepřinesla větší šanci až do chvíle, kdy Robův pokus vyrazil Kváča na Pechance a jeho ránu do prázdné brány zastavili Pýcha s Beránkem. Motor do té doby nezahrozil a domácí naopak před brnbkářem soupeře operovali čím dál častěji. Obě mužstva si vyzkoušela také přesilovou hru, na obou stranách zůstala nevyužita.

Více šancí si však v početní výhodě dokázali vytvořit hosté, když Vsetínu nedovolili vyhodit. A České Budějovice se také dostaly do vedení. Václavu Karabáčkovi střela z mezikruží nesedla, ale i přes všechny problémy ji dostal za beton domácího gólmana přesně ve chvíli, kdy se přemisťoval. To Valachům se brankáře stále překonat nepodařilo. Při hře 4 na 4 měl jednu z největších šancí Jonák, který však kotouč bekhendovým zakončením z otočky pod levý Kváčům beton neprostrčil.

Zdálo se, že Valaši vstoupí do druhé třetiny stejně aktivně jako v dějství předchozím, jenže opak byl pravdou a stejně semkl Motor Valachy. Samostatný únik si vypracoval Endál, jeho střelu znervózněl Teper a vykryl Gába. Oba celky mohly těžit také z příhodně odražených kotoučů. Platilo to jak v útoku, tak i v obraně, když se například Robovi nepodařilo v přesilovce přes bránící hráče trefit do prázdné branky. Pomalé tempo rozbila Pechanova střela nad levý horní roh nebo Endálova rána z první na hranici brankoviště, kde ho soupeř nechal stát úplně osamoceného.

Hosté měli další gólové příležitosti i v přesilových hrách, ty však stále zůstávaly nevyužity. Až do chvíle, kdy se hosté ujali puku ve středním pásmu, zavezli jej a po střele zůstal bez povšimnutí na brankové čáře u levé tyčky. Odtud jej domácí nejprve odklidili, ale ani tak  nezabránili dorážkám. Endál s Martinem Novákem tak kotouč nakonec dopravili až za Gábova záda a Motor při předváděné hře zaslouženě vedl 2:0.

Vsetínští se mohli dostat do hry a zamotat tak vývoj zápasu ve své početní výhodě. Přehnaná kombinace a zblokované střely je ale o množství příležitostí připravily. Žádná vyložená šance nebyla k vidění ani na straně Motoru, což na chvíli porušil Babka, který se vydal do brejku ve vlastním oslabení. Hosté hráli i nadále s přehledem a v klíčových okamžicích se nebáli chodit do brankoviště, odkud poslal Gilbert puk na připraveného Gábu.

Na druhé straně se z bezprostřední blízkosti netrefil přes bránící hráče Karafiát a za zády Kváči neskončilo ani vsetínské přečíslení dva na jednoho v podání Tepera s Jonákem. Při vyloučení Karabáčka před koncem třetí třetiny to Valaši zkusili v šesti a moc nechybělo k tomu, aby do prázdné brány inkasovali potřetí v utkání. Ani Vsetínští se ale přes dobrou obranu soupeře nedokázali prosadit a třicet sekund před závěrečnou sirénou trefil Rác pravou tyčku. Střele Kutláka do nehlídané sítě v posledních okamžicích zamezil Drtina a České Budějovice tak z prvního semifinále berou výhru 2:0

Ohlasy k utkání

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Prohráli jsme, takže se to bohužel nehodnotí dobře. Myslím si, že se na nás podepsal sedmý zápas, který nás stál hodně fyzických a i psychických, mentálních sil. Opravdu jsme do toho dali všechno, šlo se na 120% a teď se nám úplně nepovedlo nahodit motory. Byl to zápas blbec. Ze začátku jsme měli nějaké šance, neproměnili jsme je a naopak jsme dostali takový lehčí gól. Nešly nám přesilovky, vůbec jsme si jimi nepomohli, když nám nešlo hrát. Mohli jsme to zlomit, ale nic jsme si nevytvořili. Málo střelby, málo důrazu. Všechno to samozřejmě musíme změnit, je to na čtyři vítězné a věříme, že série bude dlouhá. Klíčem je zítřejší zápas a věřím, že bude z naší strany úplně jiný a zvítězíme.

Václav Prospal (ČEZ Motor České Budějovice): My jsme s výsledkem samozřejmě spokojeni. Chtěli jsme se prezentovat dobrým výkonem v prvním zápase, a to se nám myslím povedlo. Jsme moc rádi za první vítězství, ale je to série a zítra je další zápas. Dneska večer si to užijeme, budeme mít dobrý pocit, když pojedeme ze zimáku, dáme si dobrou večeři a připravíme se na zítra, protože Vsetín je dobrý mančaft, hraje další zápas doma a my budeme chtít opět vyhrát.