Tohle nebyl výkon hodný play-off, varuje Roman Rác

Helena Hegeďová • 15.03.2019

„Nálada před zápasem byla výborná," odpověděl osmadvacetiletý útočník Roman Rác bez většího zaváhání. Po prvním semifinálovém zápase už se však atmosféra změnila. „Bylo to od nás takové nemastné neslané," zmiňuje Rác. Valaši se totiž v utkání proti Motoru z Českých Budějovic nedokázali prosadit. „Nebyli jsme to my," popsal vsetínský útočník výkon svého mužstva a snažil se najít východiska pro další zápas, který na zelenožluté čeká hned druhý den.

„Nálada před zápasem byla výborná. Postoupili jsme do semifinále, což je strašná paráda,“ přiblížil útočník Roman Rác náladu v kabině. První semifinálové utkání už však tolik radosti nepřineslo. „Nebyli jsme to my. Možná trochu zapůsobila i únava, ale takhle hrát určitě nemůžeme. Na další zápas se musíme lépe připravit, protože Motor taky nehrál úplně úžasně. Víceméně jsme jim to svým výkonem dali zadarmo,“ vyjádřil se kriticky k vsetínskému výkonu. Následně se v myšlenkách vrátil zpět a dodal, že úterní sedmý čtvrtfinálový zápas proti Prostějovu mohl ubrat Valachům více sil a odpočatý Motor mohl mít do jisté míry výhodu. „Sedmý zápas nám síly rozhodně vzal. Tím pádem to od nás bylo takové nemastné neslané. Na to se ale vymlouvat nebudeme,“ říká, „tohle totiž nebyl výkon hodný play-off.“

Domácí se však v úvodu duelu prezentovali výborně a právě osmadvacetiletý útočník se ocitl v jedné z největších šancí. „Soupeř tam propadl a já jsem to dostal křížem přes brankoviště. Už jsem byl docela blízko, tak se mi to bohužel nepodařilo zvednout nad beton. Byla to určitě velká škoda, protože zápas by mohl vypadat úplně jinak, kdybychom dali v první minutě gól,“ přibližuje celou situaci. Do vedení se ale záhy dostal českobudějovický Motor. „Začátek byl z naší strany dobrý, ale první gól, který jsme inkasovali, nás trošku srazil. Nemělo by se to stávat, ale asi se to všechno sešlo s tím, že jsme neměli moc sil a nedokázali jsme dát gól. Uvidíme, snad jsme to trochu rozjezdili a už to bude jen lepší,“ doufá. „Náš výkon nebyl úplně takový, jaký by měl být, ale to se někdy stane. Někdy máte takový zápas, ve kterém se nemůžete k ničemu dostat. Musíme se z toho vyspat, máme před sebou další domácí zápas,“ uklidňuje, že ještě nic není ztraceno.

„Určitě do toho musíme jít víc, víc se o to porvat. Dát do toho trochu víc emocí a hlavně dávat góly. K tomu musíme častěji střílet na branku a celkově si jít za vítězstvím,“ uvědomuje si Rác po prohře 0:2 všechny aspekty hry, které by mohly v dalších utkáních přinést vytoužený úspěch. Valachům se totiž nepodařilo skórovat, a to jim České Budějovice nabídly i osm přesilových her. „Nešlo nám to ani v přesilovkách. Odskakovaly nám puky, na konci jsme trefovali tyčky,“ zmínil, že se k Vsetínským ani v závěru štěstí nepřiklonilo, „řekl bych, že to byl zápas blbec.“ Právě v zmiňovaném závěru se domácí pokusili vstřelit alespoň jednu branku, která by jim přinesla psychické povzbuzení do dalších měření sil. „Na konci jsme je tlačili, ale to je normální, když chcete dát takhle v závěru gól. Ten tlak tam musí být. Byly tam dvě tyčky, čehož je škoda, protože se to mohlo ještě nějak zamotat nebo jsme třeba mohli i vyrovnat,“ vidí tuto situaci forvard Vsetína, který byl také jedním z hráčů, kteří brankovou konstrukci trefili, „nicméně jsme si to asi ani nezasloužili,“ dodává na závěr.