Burger skolil Vsetín

Aleš Koňařík, ČTK • 27.11.2001

V í t k o v i c e - Potřetí v letošní sezóně, počítáno se semifinále poháru Tipsportu, triumfovaly Vítkovice nad Vsetínem. Úterní porážka 4:1 má o to hořčí příchuť, protože o ní prakticky rozhodl hattrick Jiřího Burgra, ještě před třemi týdny hráče Vsetína.

- 2.kolo út 27.11.17:00
HC Vítkovice Ridera
4:1
3. Burger (Moravec, Seman), 32. Burger (Moravec), 34. Burger (Kaděra), 52. Kaděra (Selingr, Štraub) - 35. Vaic (Štrbák). Třetiny: 1:0, 2:1, 1:0 Rozhodčí: Kolísek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3780.
HC Vítkovice Ridera: Trvaj - Seman, Galvas, Jurečka, Zápotočný, Výtisk, Philipp (22. Chmelíř) - I. Padělek, Burger, Moravec - Kaděra, Štraub, Selingr - Irgl (42. Tomášek), A. Padělek, Ivan (42. Pavelek).
VHK ROBE Vsetín: Pešat - Šafařík, Štrbák, Němec, Kuboš, Polák, Vašut - Kotásek, Vlach, Demel - Veselý, Hudler, Kucharczyk - Vampola, Vaic, Streit (22. Sochor).
OSTRAVA 27. listopadu (ČTK) - Série vsetínské neporazitelnosti skončila na osmi zápasech. Tažení Valachů dnes na devátý pokus zastavili hokejisté Vítkovic, kteří soupeře udolali především díky hattricku Burgera, útočníka, jenž do Ostravy přišel před třemi týdny právě ze Vsetína. Vítkovice se ve vzájemných zápasech letos zatím mohou honosit stoprocentní bilancí - dvakrát Vsetín přehrály v nejvyšší soutěži, jednou v semifinále Českého poháru.

Burger své galapředstavení započal už ve třetí minutě. Stačila mu jen dvě střídání, než se po svém přestupu do Vítkovic v prvním utkání proti svému bývalému celku gólově zviditelnil. Po spolupráci s Moravcem rychle zamíchal pukem, rameny rozhodil Pešata a bekhendem puk elegantně zasunul do sítě. Byť domácí před domácím publikem znovu nijak nezářili, měli více ze hry. Náskok Vítkovic mohl pojistit Kaděra, avšak v 10. minutě zblízka nevídaně minul prázdnou branku. Vsetínští se před Trvaje dostávali sporadicky a spíše jen v přesilovkách. Bez nápadu, překvapivé přihrávky či střely nebyli nebezpeční.

Nový náboj zápas dostal až ve druhé části. Hra se zrychlila, přibylo dramatických momentů a navrch měli znovu Vítkovičtí. Základ k ukončení vsetínské série položili na přelomu zápasu. V 32. minutě Burger zamotal hlavu obranné dvojici Němec - Kuboš, vytáhl si Pešata a brilantní akci vyšperkoval lehkým dloubnutím pod horní tyčku. O dvě minuty později už dovršil hattrick, když v přesilovce čtyři na tři s přispěním levé tyčky prostřelil Pešata potřetí.

Vsetín vzápětí ještě v oslabení stačil po Vaicově úniku snížit, ale na zvrat neměl. Domácí zpřísnili obranu středního pásma a místo nátlakové hry se uchýlili k brejkům. Po jednom z nich si se vsetínskou obranou pohrál Kaděra a po ledě dal výsledku konečnou podobu.

Mojmír Trličík (Vítkovice): "Máme velkou radost, že se nám podařilo protrhnout šňůru posledních nevydařených zápasů na domácím hřišti. Výraznou zásluhu na tom měl střelecky disponovaný Burger. Oproti minulým zápasům jsme nedělali tolik individuálních chyb, byť jsme v průběhu utkání museli improvizovat v sestavě. Ráno onemocněl Melenovský, během duelu museli odstoupit i Philipp s Ivanem, o které se pokouší nějaká viróza."

Jan Neliba (Vsetín): "Vítkovice vyhrály zcela po zásluze. My jsme se vůbec nedostali do hry a já netuším z jakých důvodů. Soupeř nás dostal pod tlak, udělali jsme spoustu zbytečných chyb. Nebyli jsme domácím zdatným soupeřem."