Odveta za pohár nevyšla, Ivan dal tři branky

Aleš Koňařík • 19.10.2001

V s e t í n - Již tři, a pokud se započítá i úterní pohárové střetnutí taktéž s Vítkovicemi, tak čtyři zápasy trvá čekání vsetínských hokejistů na výhru. Marodkou zdecimované mužstvo nestačilo svému soupeři především v obranné fázi, po takřka identických chybách ve druhé části zápasu třikrát inkasovalo. Vítkovice pak pozornou defenzívou zápas v poklidu ukočírovaly do vítězného konce. Vsetínu kromě Kucharczyka chyběl i nemocný Pešat.

- 15.kolo pá 19.10.17:00
HC Vítkovice Ridera
1:4
31. Vampola (Hudler) - 30. Ivan (Irgl), 32. Ivan (Irgl), 36. I. Padělek (Olesz), 52. Ivan (A. Padělek, Irgl). Třetiny: 0:0, 1:3, 0:1 Rozhodčí: Minář - Rittich, Unzeitig. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 3950.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Němec, Hriňa, Kuboš, Štrbák, Šafařík, Spitzer - Vaic, Vlach, Demel - Veselý, Burger, P. Beránek - Valko, Hudler, Vampola.
HC Vítkovice Ridera: Trvaj - Jurečka, Galvas, Škuta, Philipp, Výtisk, Zápotočný - Kaděra, Melenovský, Martin Procházka - I. Padělek, Štraub (25. Olesz), Selingr - Irgl, A. Padělek, Ivan.
Procházka v brejkuV s e t í n - Již tři, a pokud se započítá i úterní pohárové střetnutí taktéž s Vítkovicemi, tak čtyři zápasy už trvá čekání vsetínských hokejistů na výhru. Marodkou zdecimované mužstvo nestačilo svému soupeři především v obranné fázi, po takřka identických chybách ve druhé části zápasu třikrát inkasovalo. Vítkovice pak pozornou defenzívou zápas v poklidu ukočírovaly do vítězného konce. Vsetínu kromě Kucharczyka chyběl i nemocný Pešat.

Se zjevnou snahou odčinit pohárovou porážku a také přerušit dvojzápasovou sérii bez vítězství nastoupili vsetínští hokejisté proti Vítkovicím. A bylo na co se dívat. Obě mužstva zdobila útočná aktivita, hokej přelévající se od branky k brance se nutně musel líbit. V úvodní přesilové hře se mezi střelce mohl zapsat Hudler, technickou střelou ale na Trvaje nevyzrál. Pokud by se však počítaly vyložené šance, hosté by jasně vedli. Vsetínská defenzíva vyráběla o hodně více chyb než její protějšek. Biegl v brance se měl co ohánět a činil tak s bravurou. Na brankové čáře dvakrát vychytal nájezd Ivana, při Padělkově ráně jej zastoupila tyč, vsetínský gólman ovšem eliminoval i následnou dorážku. Postřeh projevil také při jedovce Selingra, proti puku mířícímu pod víko bleskurychle vyletěla lapačka.

Hudler asistoval u jediné branky VsetínaĎábelské tempo si hra udržovala i ve druhé dvacetiminutovce. V dlouhé pasáži bez přerušení protáhl Trvaje dělovkou od modré Němec. Další ze vsetínských mladíků, Válko, málem potrestal chybné rozehrání vítkovického brankáře, zůstalo jen u přání. Chabá střelba se také vsetínským vymstila. Irglův útok tak dlouho motal kličky v útočném pásmu, až se nakonec důrazem v brankovišti prosadil Ivan. Domácí zůstali se soupeřem v kontaktu jen chvíli. Po precizní akci dua Hudler Vampola se radoval druhý jmenovaný. Vítkovický kontr přesně kopíroval první úspěch hostů. Opět to byla Irglova formace, opět nedůsledně bráněný Ivan, který s trochou štěstí překonal Biegla. Valko se vzápětí individuálně proháčkoval před Trvaje, ten ovšem špičkou betonu zachránil své mužstvo od pohromy. Jak se ukázalo, byl to zlomový okamžik. Vítkovice si potřetí zopakovaly úspěšnou akci, neatakovaný Padělek měl dostatek času k opakované střele.

Hosté se v závěrečné části zápasu již jen soustředili na bránění svého náskoku. Oslabenému vsetínskému mužstvu viditelně docházel dech a snaha ohrozit Trvaje se stávala více a více křečovitou. Dokumentovala to i příležitost Hudlera, který ideální Vlachův pas napálil jen do Trvaje. Když pak v 52.minutě završil hattrick útočník Ivan, nebylo již o co hrát.