Bývalí vsetínští hráči stáli u výhry Vítkovic

Aleš Koňařík • 18.01.2002

V s e t í n – Ani na čtvrtý pokus se Vsetínu nepodařilo vyzrát na Vítkovice, opět prohrál o tři góly. O vítězství soupeře se největší měrou přičinili bývalí vsetínští hráči – Stantien v přesilovce, Burger dokonce v oslabení. Přesilovky vůbec domácím nešly, ač místy trenéři nasazovali čtyři útočníky. Marně. V závěru se na ledě strhla hromadná pranice a tři hráči na obou stranách odešli s tresty do konce zápasu.

- 41.kolo pá 18.1.17:00
HC Vítkovice Ridera
1:4
3. Demel (Polák, Vlach) - 35. Stantien (Kaděra, Tesařík), 35. Zápotočný (I. Padělek), 48. Burger (Moravec), 59. A. Padělek (I. Padělek, Pavelek). Třetiny: 1:0, 0:2, 0:2. Rozhodčí: Souček - Pospíšil, Pouzar. Vyloučení: 8:11, navíc Demel, Vašut, Němec - Selingr, Čermák, Výtisk, Zápotočný 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3270.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Polák, Němec, Kuboš, Vašut, Spitzer, Šafařík - Kotásek, Vlach, Demel - Kucharczyk, Hudler, Streit - Vampola, Veselý, Dubec.
HC Vítkovice Ridera: Trvaj - Tesařík, Galvas, Jurečka, Philipp, Výtisk, Zápotočný - Melenovský, Burger, Moravec - I. Padělek, A. Padělek, Pavelek - Kaděra, Stantien, Selingr - Irgl, Čermák, M. Tomášek.

Bez zbytečného respektu zahájili vsetínští hokejisté boj s Vítkovicemi a po první třetinu se jim dařilo soupeře přehrávat. Nátlaková hra přinesla plod hned ve 3.minutě, kdy uzdravený Demel dorážkou protlačil puk mezi Trvajovy betony. Kontrovat mohl vzápětí Aleš Padělek, ač zcela osamocen před vsetínskou brankou, nastřelil jej připraveného Biegla. Hrálo se tvrdě o každý metr ledu, po nevybíravém zákroku na Kucharczyka odešel do sprch Selinger. S nenápaditou a bez střelby sehranou přesilovkou však neměli hosté příliš mnoho práce. Vsetínu chyběla větší střelecká pohotovost – v dobré pozici si Němec přespříliš dlouho připravoval puk, poté nevyšla ani spolupráce Vampoly se Streitem.

Prostřední části zápasu jsou pro vsetínské kritické a nešťastné pravidlo se opět naplnilo. Domácím šlo o hodně, snad i proto začala být jejich hra s přibývajícím časem nervóznější. Hubený náskok však drželi až do 34.minuty, pak ale během necelých padesáti vteřin dvakrát inkasovali. V přesilové hře tečoval Tesaříkovu ránu Stantien, po chybě obrany pak ujel po levém křídle Zápotočný a poslal puk pod víko Bieglovy branky. Vsetínští si mohli vyčítat především nevyužité přesilovky, málokdy se jim podařilo usadit se v útočném pásmu. Velmi dobře bránící soupeř byl nepřekonatelnou překážkou.

Navíc, ve 47.minutě, kdy na trestné lavici seděl vyloučený hráč hostů, zůstal ve středním pásmu Burger a sólový nájezd z trochou štěstí také proměnil. Neproduktivnější hráč Vítkovic Vsetínu letos nastřílel už pět branek. Hostující mužstvo kontrolovalo zbytek zápasu, svého soupeře nepustilo prakticky do vážnější šance. Aleš Padělek navíc přidal další gól, rozhodnuté utkání pak skončilo rohovnickou vložkou, kterou si hráči obou mužstev ventilovali drobné šarvátky z průběhu zápasu. Vašut, Demel, Němec za hosty pak Zápotočný, Kaděra a Výtisk byli vyloučeni do konce, vsetínského Vašuta může těšit, že „skalpoval" oba vítkovické bojovníky.