Derby bez vítěze, Vsetín pykal za Bieglův zkrat

Aleš Koňařík, Zbyněk Stanečka • 17.11.2002

V s e t í n - Ani dvoubrankové vedení nestačilo Vsetínu k výhře nad Zlínem, přičemž bez jedné čtvrtiny tři hodiny se vlekoucí zápas ovlivnila značně kuriózní situace ve 47.minutě. Časoměřiči chybně zastavili čas, Vsetín přestal hrát a Blaťák propálil Biegla mezi betony. Rozhozený Vsetín nakonec s vypětím všech sil uhájil remízu. „Kdybych zůstal v klidu, mohli jsme v pohodě vyhrát,“ povídal po utkání smutný hrdina derby Radovan Biegl.

- 22.kolo ne 17.11.17:00
Berani Zlín
3:3p
3. Demel (Jaškin), 34. Hudler (Streit), 39. Ambruz (Hudler) – 14. Galvas (Filip), 46. Blaťák, 48. Balaštík (Vlach) Rozhodčí: Minář - Pospíšil, Chytil Vyloučení: 7:11 Využití: 1:1 Oslabení: 1:1 Diváci: 5110
VHK ROBE Vsetín: Biegl – Frolo, Luža, Kuboš, Horáček, Jaškin, Polák - Vampola, Stantien, Demel - Kucharczyk, Hudler, Striet - Vozdecký, Vak, Ambruz - Kotásek, Hruška, Dubec
Berani Zlín: Tuček - Marušák, Blaťák, Homer, Macholda, Galvas, Hriňa, Zubíček - Balaštík, Vlach, Pivko - Rachůnek, Hubáček, Jenáček - Okál, Bartek, Veselý - Ministr, Filip, Kos
Do letos druhého Valašského derby vstoupili lépe hosté ze Zlína. Úvodní šance však spálili Pivko a Veselý. Vsetín udeřil z první vážnější příležitosti. Jaškin vystřelil od modré a mezi Tučkovy betony tečoval Demel. Vzápětí zamotal hostující obranu Hudlerův útok a po něm se marně snažil překonat zlínského brankáře Stantien. Jenže iniciativa se poté přestěhovala na zlínské hokejky. Rychle založený útok zakončil po nahrávce střelou k tyčce Galvas. Do konce prvních dvaceti minut už byli hosté lepší. Nejaktivnější byl uzdravený Balaštík, který čtyřikrát tváří tvář proti Bieglovi neuspěl.

Kouskovaná hra ve druhé třetině napověděla, že derby jen tak neskončí. Oba týmy zvolily vyčkávací taktiku, šance přicházely spíše po chybách. Tyčku nastřelil osamocený Rachůnek, za Vsetín kontroval v přesilovce Demel, jehož bomba prosvištěla těsně nad. Před Tučkem dal o sobě vědět Hudler. Kubošovu prudkou nahrávku tečoval jen do betonu zlínského brankaře. Vsetínský tahoun se přeci jen dočkal v 34.minutě, když využil přesilovou hru. Vybruslil do středu hřiště a ranou švihem nad Tučkovu lapačku dostal opět zelenožluté do vedení. Na konci třetiny měli početní výhodu hokejisté Zlína. Nejprve Hubáček nedokázal doklepnout do odkryté branky vzápětí přišel trest. Hudler poslal přesnou příhru na hůl Ambruze a ten přemísťujícího se Tučka propálil mezi betony.

Vsetín však vedení přistoupil ležérně a Zlínská touha se začla naplňovat po sedmi minutách třetiny. Dopomohla k tomu kuriózní situace, kdy přes dvacet vteřin hry nefungovala časomíra, Biegl chybu avizoval a v ten okamžik jej propálil obránce Blaťák. Vsetínský gólman dlouho vyčítavě diskutoval s časoměřiči, ale hloupý gól jej rozhodil. Vsetín sice hrál v zápětí v početní výhodě, jenže nenápadnou ranou z levého křídla překonal Biegla Balaštík. Puk se do vsetínské branky odrazil od Bieglova ramene. Vsetín krizový okamžik přestál s vypětím všech sil a za cenu velmi roztahané hry. Téměř tříhodinový zápas nakonec nerozhodlo ani prodloužení, kdy největší šanci na bod navíc zmařil Hudlerovi s Kucharczykem Tuček.

Zdislav Tabara (Vsetín): "Byl to pro nás hrozně těžký zápas. Hráli jsme potřetí za sebou doma. Nastoupili jsme zakřiknutě, ale ve druhé třetině jsme zlepšili pohyb a vybojovali dvoubrankové vedení. Ale potom jsme udělali opět zbytečné chyby v obranném pásmu, které soupeř potrestal. Nakonec jsme za remízu rádi."

Jaroslav Stuchlík (Zlín): "V prvním třetině se Vsetín ukázal jako hodný hostitel. Nabídl nám hodně šancí, ale my jsme potvrdili, že je nedáváme. Ve druhé třetině jsme hráli dlouho ve čtyřech a dostali se pod tlak. Zlepšení nastalo až v závěrečné části. Vzhledem k tomu, že jsme prohrávali o dvě branky, jsme spokojeni, ale vzhledem k tomu, co jsme nedali, tak vlastně ne."