V derby vybojoval Vsetín tři body

redakce, ČTK • 03.01.2003

Vsetínští hokejisté vstoupili do nového roku vítězně a rehabilitovali se tak po posledním nevydařeném zápase v Třinci. Skóre otevřel v 6. minutě Luža a pak se až do poloviny zápasu skóre neměnilo. Domácí Okál vyrovnal, ale Vsetín brzy dvěma slepenými góly strhl opět vedení na svou stranu. Góly Kacíře a Kucharczyka dělilo pouhých osm vteřin. Okál ale za dvě minuty opět snížil. Ve třetí třetině padly ještě tři branky, Zlín ale už vyrovnat nedokázal a Vsetín si tak odvezl důležité tři body.

- 35.kolo pá 3.1.17:00
Berani Zlín
4:5
Branky a nahrávky: 29. Okál (Marušák), 33. Okál (Galvas), 46. Ministr (Galvas), 60. I. Rachůnek (Marušák) - 6. Luža (Vak), 31. Kacíř (Vak), 31. Kucharczyk (Vampola, Stantien), 44. Kuboš (Kacíř, Vak), 48. Vampola (Kucharczyk). Rozhodčí: Turčan - Čížek, Padevět. Vyloučení: 7:9, navíc Luža (Vsetín) na 10 minut. Využití: 2:1. Diváci: 6812.
Berani Zlín: Maláč - M. Hamrlík, Zubíček, Marušák, Blaťák, Hriňa (37. Homer), Galvas - I. Rachůnek, Filip, Jenáček - Balaštík, Vlach, Pivko - Okál, Ministr, Záhorovský (21. Veselý).
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Luža, Frolo (41. Spitzer), Němec, Kuboš, Jaškin, J. Polák - Kacíř, Vak, Demel - Kucharczyk, Stantien, Vampola - Kotásek, Ambruz, Streit.
V první třetině ani jeden z týmů nenabídl divákům líbivou podívanou. Zlín pokračoval v mizérii z předešlých zápasů a hosté se svému rivalovi přizpůsobili. Po ospalém začátku naservíroval Okál z pravého křídla puk Záhorovskému, jenže ten promáchl. Na druhé straně vyzkoušel Maláče přízemní střelou Demel.

Hned z následující akce Vsetín poprvé udeřil. Hodně mu k tomu napomohl zlínský útočník Jenáček, který za vlastní brankou ztratil puk. Jeho zaváhání využil Vak, našel najíždějícího Lužu, a ten blafákem nedal Maláčovi šanci. Zvýšení měl na holi Kacíř, ale nová vsetínská posila ve vyložené pozici zaváhala.

V polovině hrací doby utkání konečně dostalo spád. Domácí celek vyrovnal, když přesilovku pěti proti třem bleskurychle využil Okál, který zblízka zavěsil kotouč pod horní tyč Bieglovy branky. Nejvíce vzruchu přinesla 31. minuta. Nejdřív zlínský kapitán Okál trefil při samostatném nájezdu tyč, a potom se v rozmezí pouhopouhých osmi vteřin dvakrát radovali Vsetínští.

Nejprve pokořil Maláče Kacíř a vzápětí po vhazování propálil zlínského gólmana reprezentant Kucharczyk. Zlínské mužstvo dostal do hry opět Okál, jenž zblízka překonal Biegla. Potom si druhá formace Zlína vytvořila tlak, jenže Pivko ani Balaštík už hostujícího gólmana znovu nepřekonali.

V třetím dějství svěřenci trenérů Neliby a Tabary využili přesilovku, v níž se přesně trefil obránce Kuboš, a zvýšili na dvoubrankový rozdíl. Za necelé dvě minuty však snížil Ministr a drama pokračovalo, ovšem Kucharczykův průnik po pravém křídle a Vampolova přesná rána pak definitivně rozhodly o tříbodovém zisku Vsetína. Nic na něm už nezměnil ani Rachůnkův gól 40 vteřin před koncem.

Jaroslav Stuchlík (Zlín): "Porazili jsme se sami. Zbytečná vyloučení a chyby v obraně nás stály bodový zisk. Vsetín nám dal lekci z efektivity. Nabídl nám šance, ale my jsme je na rozdíl od něj neproměnili. Zápas se lámal za stavu 1:1, kdy Okál nastřelil tyč a z protiútoku jsme inkasovali. Hosté hráli opravdu dobře."

Jan Neliba (Vsetín): "Hráli jsme bez Hudlera, o to víc si cením našeho vítězství. Někteří si možná mysleli, že ztratíme svou kvalitu, ale hráči je bojovností a nasazením vyvedli z omylu. Myslím si, že jsme byli o něco lepší. Kacíř do mužstva zapadl výborně a je přínosem."