Dorost: Utkání sousedů v tabulce rozhodly divoké dvě minuty

Jan Grulík • 09.12.2021

Utkání dvou sousedů v tabulce přinesl ze začátku opatrný hokej s čekáním na chybu soupeře. Tu první končící gólem vyrobili domácí. Valachům se podařilo výsledek srovnat v prostřední periodě a následně otočit v divoké třetí části tohoto utkání. Svůj náskok ve vyrovnaném utkání již uhájili. a tak si připisují vítězství.

Extraliga dorostu - 3. kolo - 2. část čt 9.12.
HC RT TORAX Poruba 2011
4:2(0:1, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 22. Frolo (Raušer, Šedlbauer), 43. Raušer (Budín, Frolo), 45. Raušer (Budín, Frolo), 56. Juráň (Vaněk) – 16. Vehovský, 43. Stasiuk (Wardas). Rozhodčí: Šudoma – Maloušek, Poláček. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 71. Průběh utkání: 0:1,1:1, 2:1, 2:2, 4:2.

VHK ROBE Vsetín: Konečný – Stodůlka, Zedek (A), Šedlbauer (A), Kotrla, Herman – Bartoněk, Koláček, Juráň (C), Vaněk, Kovář, Budín, Frolo, Pejchar, Raušer.
HC RT TORAX Poruba 2011: Mareček – Janeček, Kalužík, Kršík (A), Glos, Michalčík, Pavlíček, Stasiuk, Sobol, Konečný, Vendelín, Moravec (C), Murín, Šrubař, Wardas, Vehovský (A).

Úvodní perioda utkání dorostencké extraligy, kdy Vsetín hostil ostravskou Porubu, přinesla opatrné napadání na obou stranách a týmy zjišťovaly, kudy povede cesta ke změně stavu tohoto utkání. První střelu vyslali domácí, ovšem celkově byli Porubští aktivnější a vytvářeli si více šancí. To přineslo i první vyloučení zápasu, když vsetínský Kovář znemožnil svým zákrokem jít hostům do přečíslení. Po přesilovce zůstali hosté ještě nějakou dobu v tlaku a zaměstnávali domácí obranu i golmana Konečného svou aktivitou a střelami. Když už vypadalo, že se obraz hry vyrovná, vzal si puk ve středním pásmu Maxim Vehovský, domácí hráče použil jako kuželky slalomové dráhy a efektivně zakončil do pravého horního rohu domácí svatyně. Vsetínští se ihned snažili o vyrovnání stavu, což se jim do konce třetiny nepovedlo, pouze si patnáct sekund před sirénou vybojovali faul Pavlíčka a budou tedy začínat druhou část hry v početní převaze.

Druhá třetina přinesla očekávaný tlak domácích hnaný touhou po vyrovnání, což se jim zanedlouho povedlo. Využili sice přesilovku z úvodu této části hry, kdy domácí střelu od modré několikrát doráželi, až se dostala ke druhé tyči na hokejku Jakuba Frola, který již věděl, kam zamířit. Hra se poté více vyrovnala, k vidění byla spousta nepřesností při přechodech do pásma či zakládaní akcí, ale také brejky a nebezpečné střely. Nejzajímavějšími momenty byly bezesporu přečíslení domácích 3 na 1 při vlastním oslabení anebo střela osamoceného Moravce z levého kruhu. Skóre se neměnilo ani po závaru před domácí brankou, kdy Konečný nevěděl, kde ve výstroji má puk, či Vaňkova střela z kruhu do odkryté brány, jež se mezi tři tyče nevlezla.

Závěrečná část utkání přinesla svižný nástup, zejména v rozmezí 43. a 45. minuty časoměřiči nestíhali zapisovat údaje do kolonek u zápisu z utkání. Již v první minutě byli vyloučeni hosté a domácí se prezentovali hlavně střelami Budína, a to bez rozsvícení červeného světla. Prakticky ihned po skončení přesilovky začaly touše vlnit sítě za oběma brankáři. Nejprve skóroval Adam Raušer pod víko Marečkovy klece. Během pár sekund z rozehrávky bylo opět srovnáno, tentokrát se na druhé straně prosadil opět Lev Viktorovič Stasiuk. Inkasovaná branka nenechala domácí tým klidným a jejich snaha byla zanedlouho oceněna, když se opět jako poslední puku dotkl Adam Raušer.

Vyrovnání mohlo přijít šest minut před koncem třetí třetiny, když nikým neatakován, v přečíslení zakončoval opět Stabiuk, tentokrát se jeho střela mezi tři tyče nevlezla. A tak o minutu později dal třem bodům ze zápasu směr do cílové stanice kapitán domácích Matěj Juráň. Hosté se ještě snažili výsledek změnit v jejich prospěch, jak hrou bez brankáře, tak i velmi zvýšenou aktivitou v obranném pásmu domácích. Vyústění byl vařící kotel před brankou Konečného, kdy se ze závěrečnou sirénou byl hlavní sudí ještě přesvědčit, kde má domácí gólman puk a zda se ještě nebudou upravovat statistiky. Poslední jeho gesto k zápasu bylo rozpažení, proto Vsetín bere tři body za vítězství 4:2 nad Ostravskou Porubou do tabulky O účast v play-off extraligy dorostu.

Ohlasy k utkání

Miroslav Barus (VHK ROBE Vsetín): Pro nás těžká první třetina. Soupeř měl víc ze hry, pak se to srovnalo a díky trefám jsme byli šťastnější.

David Moravec (HC RT TORAX Poruba): Vyhrál tým, který dal víc branek, což je i logické podle skóre. Měli jsme několik šancí, za stavu 2:2, ale ty jsme nedali. Naopak soupeř potom potrestal naše chyby, ale to se někdy z přemíry snahy tvoří. Co se dá dělat, život jde dál a hokejový život není zase tak krátký, máme tam ještě tuším 17 zápasů. Tříbodová ztráta není nic, co se nedá řešit. Musíme to hlavně sfouknout z ramen, protože na to máme. Je hodně zraněných a máme taky hodně hráčů v karanténě, ta doba není úplně ideální, nakloněna hokeji nebo celkově sportu. Ale s tím se musíme srovnat, myslím, že na tom Vsetín byl podobně a vyhrál dneska tím, že dal víc gólů.