Valaši přestříleli Porubu, na body to ale nestačilo

Jan Tajzler, Pavlína Vítková • 17.11.2021

První utkání po reprezentační přestávce absolvovali hokejisté Vsetína ve středečním podvečeru na ledě Poruby. Zde se ve 4. minutě hry prosadil Pavel Jenyš a jak se později ukázalo, byla to branka vítězná. Vsetín si ve třetí třetině vytvořil drtivou převahu, ovšem domácí podržel vynikajícím výkonem brankář Ervins Muštukovs. Zelenožlutí to zkusili ještě v závěrečné power-play, ale zde pečetil cenné tříbodové vítězství pro Porubu druhou brankou v utkání Pavel Jenyš.

CHANCE LIGA - 21.kolo st 17.11.18:00
HC RT TORAX Poruba 2011
2:0(1:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Jenyš (Gřeš), 60. Jenyš. Rozhodčí: Zavřel, Ondráček – Hanzlík, Kučera. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 720. Střely na branku: 29:42. Průběh utkání: 2:0.

HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs – Szathmáry, Urbanec, T. Voráček, Žovinec, M. Houdek, Michal Barinka (A) – Réway, Bitten, Korkiakoski – Stloukal, R. Toman, Hrníčko – Jenyš, Vachovec (C), Gřeš – Guman, Kanko (A), Sandström.
VHK ROBE Vsetín: J. Málek – Jerofejevs, Štach (A), Ondračka, Smetana, Hryciow, J. Jenáček – R. Půček, D. Březina (C), Rob – Apolenář, Berger, Klímek – Gago, M. Indrák, A. Zeman – Hořanský, Š. Jenáček, Vítek.

Úvodní třetina vyšla o něco lépe Porubě. Už v čase 03:51 se totiž po vsetínské chybě dostal ke kotouči Pavel Jenyš a poslal RT TORAX do vedení. Do akce se poté opakovaně drala i první lajna, mezinárodní trio Réway, Bitten a Korkiakoski střílelo ze všech stran, ke gólu to nicméně nevedlo. Ostravané navíc nedokázali využít ani jednu z přesilových her, náskok se tedy nezvyšoval. Svou početní výhodu posléze nezužitkovali ani Valaši, po první periodě tedy platil stav 1:0.

Nevyužité přesilovky se opakovaly i v prostřední části, a to na obou stranách. Hra byla vyrovnaná a oba gólmani museli vytáhnout několik dobrých zákroků. Za Vsetín to střelecky zkoušel zejména Luboš Rob, Muštukovs si ale s jeho pokusy poradil. Na opačné straně se v zajímavých šancích opět objevili Korkiakoski s Bittenem, ani oni však gól nepřidali.

Sam Bitten byl vidět i v koncovce, ani tentokrát však neměl přesnou mušku. A neuspěli ani Hrníčko či Vachovec. Muštukovs si musel pohlídat například akce Zemana, Hořanského a Roba, příliš se při tom ale nezapotil. Největší drama tak přišlo až při porubském oslabení, kdy Valaši zkoušeli vymyslet před lotyšským gólmanem všechno možné. Poruba se ale dokázala ubránit. V poslední minutě pak navíc do prázdné brány vystřelil Pavel Jenyš a stal se dvougólovým hrdinou zápasu.

David Moravec (HC RT TORAX Poruba 2011): Dnešní vítězství má pro nás vysokou cenu. Byl to ubojovaný zápas a myslím si, že jsme hráli velmi dobře. Měli jsme dobrý úvod do zápasu a musím vyzdvihnout naši hru v oslabení. Kluky jinak musím pochválit, bojovali jeden za jednoho a šli do soubojů naplno. Dál už to nemá cenu rozebírat, dáme si dva dny oddech a připravíme se na další zápas.

Roman Stantien (VHK ROBE Vsetín): V první třetině jsme málo bruslili a soupeř byl o něco rychlejší než my. I přes to jsme tam měli nějaké přečíslení, ale neodkázali jsme tyto šance využít. Druhá část byla taková vyrovnaná a dostali jsme se do podobného tempa jako Poruba. Dále jsme nedokázali využít přesilové hry. Domácím dobře v závěru zachytal brankář, což rozhodlo o dnešním utkání.