Duel s Přerovem Vsetín nezvládl

Radek Bařina • 12.01.2013

Nepovedené utkání mají za sebou vsetínští hokejisté. Prestižní zápas s Přerovem významně ovlivnila již první minuta, ve které Valaši dvakrát inkasovali. Vsetín se z této rány už nevzpamatoval a jeho výkon se postupně proměnil ve velké trápení. Naději VHK sice ve druhé třetině vykřesal při hře pět na tři David Vítek, to ale bylo z domácí strany vše a zkušeně hrající hosté si zbytek duelu poměrně bez problémů pohlídali. Vsetín tak po třech vítězstvích v řadě prohrál, Přerovu podlehl 4:1.

2. liga - 32.kolo so 12.1.17:30
HC ZUBR Přerov
1:4(0:2, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 22. Vítek (Hruška O., Vrána) - 1. Brančík (Sakrajda), 1. Hanák (Sprušil, Blinka), 36. Hanák (Kudělka, Osina), 57. Sedlák. Rozhodčí: Vaněk – Dučák, Vožda. Vyloučení: 10:13, navíc Goiš (Přerov) 5 min + DKU, Sakrajda (Přerov) DKU, Hruška O. (Vsetín) - Brančík (Přerov) 10 min OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1511. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
VHK ROBE Vsetín: Hromada - Žabčík, Vrba, Vrána, Tichý, Vodák, Tesařík - Zúbek, Vaněk, Mikšovský - Vítek, Podešva, Hruška O. - Brezáni, Holík, Kajaba - od 41. Štrbík
HC ZUBR Přerov: Sklenář - Pala, Faltýnek, Vlček, Ferenc, Kudělka, Osina - Sedlák, Goiš, Kundrátek, Brančík, Ditrich, Sakrajda, Hanák, Sprušil, Blinka, Brada, Vaněk.

Zápas začal černou minutou pro domácí hráče. Dva rychlé útoky totiž hned v první minutě přetavili hosté ve dvoubrankové vedení. Nejprve po vhazování se ocitl sám před Hromadou Brančík, který zblízka překonal domácího brankáře. Aby toho nebylo málo, tak z další střely Přerov vstřelil druhou branku. Z velkého úhlu propadla Hromadovi do brány střela Pavla Hanáka, který dostal přesný pas od Antonína Sprušila. Domácí se oklepali a začali ihned útočit, ovšem bez většího účinku. Na hřišti začaly převládat emoce a na hokeji to bylo znát. Domácí po dvou rychle inkasovaných brankách působili značně zaskočeně a to se odrazilo i na jejich kombinaci, která byla žalostná.

Řada nepřesností pokračovala na obou stranách, ale do karet vše hrálo zatím hlavě Přerovu. V patnácté minutě mohli hosté vést o tři branky, to když se až před Hromadu prokličkoval Sprušil, ale při finálním zakončení mu utekl puk. Domácí stále nenacházeli odpověď na perfektní start hostů a na jejich hokejkách byla hodně znát nervozita. Do konce třetiny se už nic zásadního nestalo. Spokojenějšími byli po třetině hosté, kteří odstartovali zápas na výbornou.

Do druhé třetiny vstoupili hosté úplně naopak než v třetině první. Kvůli zbytečným faulům se dostali do tří a domácí trestali. Nepovedenou střelu Vrány převzal Ondřej Hruška, který si všiml lépe postaveného Davida Vítka, jenž už neomylně poslal puk do brány a snížil na 1:2. Domácí po třetině evidentně utřídili své myšlenky a na hře to šlo vidět. Přerov sice následně hrál přesilovku, ale v ní se do ničeho nedostal. Následovala přesilovka domácích a ta už byl značně nebezpečnější. Sklénář si v bráně oddychl hlavně, když po střele Vrby za ním zazvonila jen tyč.

Nejlepší hráč VHK dle redakce:

Mário Brezáni

Hosté na zlepšenou hru domácích museli reagovat fauly, což se nelíbilo s Sakrajdovi, který po jednom ze svém faulu vyfasoval trest do konce zápasu. Hru i nadále doprovázela řada emocí, ale to hrálo do karet spíše hostů, kteří po jedné ze svých akcí vstřelili branku na 3:1. Pavel Hanák na modré obhodil Vodáka jako školáka a sám před Hromadou zamířil přesně pod horní tyč domácí brány. Závěr už byl vyrovnaný a do větších šancí se ani jeden tým nedostal. Po čtyřiceti minutách byli stále spokojenějšími hosté, kteří drželi dvoubrankový náskok.

Třetí část zápasu začala obdobně, jako skončila druhá. Na Vsetínu šlo vidět, že moc chce vstřelit branku, ale své akce nedokázali přetavit v branky. Když dostal Goiš 5+ do konce zápasu, vypadalo to, že by Valaši mohli vstřelit nějakou branku, ale opět se ukázalo, že přesilovky letos nejsou nejsilnější doménou domácích a z dlouhé výhody nebylo nic. V polovině třetiny měl snížení na holi Brezáni, kterého perfektní přihrávkou našel Štrbík, ale Brezáni velkou šanci v branku přetavit nedokázal.

Pojistit vedení mohl o chvíli později na druhé straně Sedlák po chybě Vrby, ale Hromada po několikáté v zápase perfektně podržel domácí tým. Následovala hra, na kterou jsme byli zvyklí po celý čas utkání a to nepříliš pohledný hokej. Přerov nikam nespěchal a velmi dobře bránil střední pásmo. Vše vyvrcholilo nájezdem Zdeňka Sedláka, který při trestném střílení trefil přesně mezírku mezi Hromadovými betony. Bylo rozhodnuto, poslední tři minuty už si obě mužstva uvědomovaly, že s utkáním už víc nenadělají a zápas tak skončil lépe pro Přerov, který potvrdil první pozici v tabulce a zvítězil 4:1.

Viktor Hlobil (VHK Vsetín): „I když jsme se na zápas připravovali, tak soupeř nás zaskočil po dvou hrubých individuálních chybách ve vlastním pásmu a vstřelil nám dvě branky. Přerov nás dnes nepustil pořádně do žádného tlaku. Tak málo střel jsme doma neměli už hodně dlouho. Nepustili nás do žádného souvislejšího tlaku, nedařilo se nám vůbec nic. Nehráli jsme vůbec podle představ, protože nás k tomu soupeř nepustil. Musím říct, že Přerov byl bohužel pro nás lepší. Ty chyby v úvodu částečně rozhodly zápas. Doufám, že další utkání zvládneme lépe.“

Pavel Sedlák (HC Zubr Přerov): „Dnešní utkání by bylo dobré, kdyby hlavní rozhodčí předvedl slušný výkon. To, co předvedl na obě strany, byla katastrofa. Nejlepší by bylo, kdyby zahodil píšťalku i s rukama. Obyčejně nekritizuji rozhodčí, ale dnes to bylo velmi špatné. Teď k zápasu. My jsme na Vsetín jeli s velkými obavami, protože v posledním zápase vyhráli v Prostějově, což jen tak někdo neumí, navíc máme zraněné klíčové hráče, ale hráči co nastoupili, zahráli výborně. Šli jsme do toho, že budeme hrát zodpovědně a nenecháme se zatlačit. To se nám povedlo i díky obrovskému štěstí v úvodu zápasu, kdy jsme šli do vedení 2:0. Od té doby jsme zápas hlídali a měli jej docela pod kontrolou. Šance Vsetína ve hře pět na pět nepřicházely, takže jsem měl jen strach z toho, co zase sudí pískne, ale ani v přesilovkách se domácí moc ničeho nedostali, dobře jsme bránili a do šancí je nepouštěli.“