Zápas v Přerově předčasně ukončen pro řádění fanoušků v hledišti!

Filip Bazala • 24.11.2012

V rámci osmnáctého kola zajížděli vsetínští na led Přerova. V první třetině Valaši odolali nebezpečné přesilovce Zubrů pět na tři, po které se Vsetín dostal do vedení 1:0 díky brance Kuba, kterému přihrál Brezáni. Jenomže minutu poté se v hledišti strhla mela mezi fanoušky a pořadatelskou službou, načež se na led dostaly i dýmovnice, které neodvratitelně poznamenaly zápas. Sudí Slavka nejprve přerušil hru, ale o půl hodiny později se rozhodlo o předčasném ukončení zápasu. O osudu zápasu, tak bude nejspíš rozhodovat disciplinární komise.

2. liga - 19.kolo so 24.11.17:00
HC ZUBR Přerov
0:1(nedohráno)
Branky a nahrávky: 15. Kubo (Brezáni). Rozhodčí: Slavka – Maťašovský, Trunečka. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1.
HC ZUBR Přerov: Vojtek – Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Osina, Kudělka, Tomeček – Sakrajda, Ditrich, Brančík – Málek, Goiš, Vaněk – Sprušil, Kundrátek, Kolář – Matušenko, Brada, Rajnoch.
VHK ROBE Vsetín: Hromada - Farda, Vrba, Vrána, Vodák, Mečiar, Žabčík, Tesařík – Zúbek, Vaněk, Mikšovský, Vítek, Podešva, Hruška, Kajaba, Kubo, Brezáni, Holík.
Vstup do zápasu měl mnohem aktivnější tým Vsetína. Valaši hned ve druhé minutě důrazně ohrozili Vojtkovu branku, ale po střele Mečiara a dorážce Kuba se stav neměnil. O chvíli později byl na druhé straně volný Sprušil, jenže svůj střelecký pokus namířil vedle. Přerov se poté dostal do přesilovky, která byla chvíli dokonce dvojnásobná. Stoprocentní možnost měl drze pronikající Ferenc, ale blafák na brankáře Hromadu mu nevyšel. Zubrům tak soupeř brzy připravil trest a díky chybě v obraně zcela volný Martin Kubo poslal kotouč za Vojtkova záda.

V tom čase už bohužel panovaly velké nepokoje v sektoru hostujícího kotle, které vyústily k napadání pořadatelské služby, házení dýmovnic a rozbíjení všeho, co vsetínským „fanouškům“ přišlo pod ruku. Na pomoc se dostavila Policie České republiky, která příznivce Valachů okamžitě vyvedla ze stadionu. MEO Aréna však byla zahalena velmi hustým dýmem a ten po nařízené hodinové pauze bohužel neustoupil. Hlavní rozhodčí Radim Slavka tak utkání předčasně ukončil. Jaký osud bude zápas mít, to rozhodnou orgány Českého svazu ledního hokeje.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): „Jsou různé domněnky, jak celá situace vznikla, ale ty nechci komentovat. Takové věci sportu velmi škodí a díky nim hodně trpí ti normální fanoušci. Mělo by se to radikálně trestat, protože někteří fanoušci si myslí, že si mohou dovolit všechno. Většina lidí se přišla podívat na hokej, který byl v té části zápasu pěkný, takže je to obrovská škoda.“

Viktor Hlobil (VHK Vsetín): „Tohle by se stávat nemělo. Nechci se k tomu moc vyjadřovat, protože rozhodnutí bude mít určená komise. Mohl to být celý zápas velmi dobrý hokej, ale bohužel to skončilo. Šlo o zdraví hráčů i diváků. Někteří dovedli na stadion malé děti a ti museli sledovat takové věci.“