Infarktový začátek a poklidný závěr

Michal Berg • 22.11.2002

V s e t í n - Až zlepšenou hrou v poslední části dokázal Vsetín porazil bojujícího soupeře z jihu Čech. Po infarktovém začátku se hra zklidnila a více ze hry měli hosté, ale Radovan Biegl domácí několikrát podržel. Rozhodující branku vstřelil na začátku třetí třetiny Vak, byla to jeho druhá trefa zápasu. Na tento gól mu nahrával Jiří Hudler, pro kterého to byl desátý zápas v řadě, ve kterém dokázal skórovat.

- 24.kolo pá 22.11.17:00
Madeta Motor České Budějovice
4:3
Branky: 3. Vak (Ambruz), 4.Kotásek (Demel, Frolo), 33.Demel (Luža), 43.Vak (Kucharczyk, Hudler) – 6.Mrázek (Suchánek, Vondrka), 7.Nedoma (Sailer), 23.Vondrka (Rob, Mrázek). Třetiny: 2:2,1:1, 1:0. Vyloučení: 2:4 . Využití: 2:0. Rozhodčí: Jebavý –Pácal, Pešek. Diváci: 3912.
VHK ROBE Vsetín: Biegl – Frolo (32.Němec), Luža, Kuboš, Horáček, Jaškin, Polák - Kotásek, Stantien, Demel - Kucharczyk, Hudler, Streit – Vozdecký (41.Vampola), Vak, Ambruz.
Madeta Motor České Budějovice: Hudáček - Jasečko, Babka, Nedoma, Gřegořek, Suchánek, Jindra, Kotaška , Barinka - Sailer, Turek, Bartoš - Vondrka, Mrázek, Rob - Brož, Michálek, Šimánek.

Ti z diváků, kteří přišli na Lapač o chvíli později, přišli o podstatnou část zápasu. Neuplynuly ani tři minuty a Vak střelou z kruhu otevřel skóre. Po sedmatřiceti vteřinách vybuchl slušně naplněný stadion podruhé, kombinaci Frola s Demelem zakončil Martin Kotásek. Kdo by se domníval, že dva góly srazí Budějovice do kolen, ten by se velmi mýlil. V šesté minutě Vsetínské natlačili do jejich pásma a po závaru před brankou si Biegl srazil puk do vlastní branky. Gól byl nakonec připsán Mrázkovi.

Pokud dvě vsetínské branky dělilo 37 vteřin, rozdíl mezi první a druhou brankou Českých Budějovic činil pouze vteřin čtyřiadvacet. Sailer zatáhl puk do pásma, oklamal obránce a přesně našel Nedomu, který trefil horní růžek branky.

Po velice rychlém začátku tempo hry postupně odpadalo a domácí ztratili lehkost, se kterou přehrávali soupeře v posledních týdnech. Iniciativu začali přebírat hosté a jen díky několika zákrokům Biegla nešli do vedení. Za domácí mohl před koncem třetiny skórovat Demel, ale dezorientovaného Hudáčka vleže v brankovišti nepřekonal.

Druhá třetina se nesla ve znamení přesilovek, ve kterých ovšem ani jeden tým výrazněji nezahrozil. Větší nebezpečí hrozilo z protiútoků, když jeden z nich využili budějovičtí. Mrázek zatáhl puk, Rob střílel a Bieglem vyražený puk dorazil do sítě Vondrka. Domácí trenéři udělali poté drobné změny v sestavě. Do hry se po několika zápasech dostal i obránce Němec.

Budějovice mohli své vedení zvýšit při šancích Turka a blafáku Bartoše, ale fantastický Biegl domácí zachraňoval. Naopak v 33.minutě při vyloučení Mrázka dokázal skórovat Vsetín. Luža našel hned po rozehrávce Demela a ten střelou pod horní tyč srovnal. Z přesilovky uplynulo jen 7 vteřin.

Přesilovky se ukázaly jako obrovská zbraň Vsetína. Na začátku třetí třetiny při vyloučení Babky rozpoutali domácí před Hudáčkem peklo a role pekelníků na sebe vzali Kucharczyk, Jaškin a Vak. Opravdový očistec však pro hosty přišel až když se k puku dostal lucifer Hudler. Přihrál přesně Tomáši Vakovi a ten svým druhým gólem poslal domácí do vedení.

V závěru zápasu si Vsetín svoje vedení pohlídal. Budějovická snaha o útok byla již velice křečovitá a i když v závěru hosté zatlačili Valachy při hře bez brankáře, na skóre se již nic nezměnilo.

Jaroslav Liška: Několik zápasů jsme špatně začali, dnes se to opakovalo. Potom jsme sice srovnali rychle, ale hodně sil nás stála hra v oslabení, kterou jsme navíc hráli nedůrazně. Tímto odešla naše převaha, kterou jsme měli do poloviny zápasu. Soupeř rozhodl v precizně zahraných přesilovkách.

Zdislav Tabara: Lacině jsme se dostali do dvoubrankového vedení, což nás ukolébalo, vyrovnání nás poslalo tvrdě na zem. Vypořádali jsme se s tím až po vyrovnávacím gól na 3:3, opět jsme se přesvědčili, že bez nasazení a bojovnosti hrát nemůžeme. Dnes jsme uspěli kolektivním výkonem, který byl podpořený výborným Bieglem.