Vsetín v Budějovicích zklamal po všech stránkách

Antonín Vansa, David Schlegel • 12.10.2002

Č.B u d ě j o v i c e - Vůbec nejhorším výkonem v letošní sezóně se před televizními kamerami prezentovali vsetínští hokejisté v utkání proti Českým Budějovicím. Snad okouzleni novou arénou na jihu Čech, nevyprodukovali po většinu zápasu kloudnější akci a po zásluze odešli poraženi, aniž by vstřelili jedinou branku. Dosud nejproduktivnější útok extraligy vyhořel. Domácí naopak v každé třetině zaznamenali po jednom gólu a poprvé tak vychutnávali ve své nové hale vítězství.

- 11.kolo so 12.10.17:30
Madeta Motor České Budějovice
3:0
10.Bartoš (Sailer, Turek) - 1:0, 34.Sailer - 2:0, 55.Mrázek (R.Suchánek) - 3:0. Rozhodčí: Vokurka - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 2565.
Madeta Motor České Budějovice: Hudáček - Nedoma, Kotaška, R.Suchánek, Gřegořek, Jindra, Babka - Vondrka jun., Michálek, Šimánek - Ondřej, Mrázek, Rob - Sailer, Turek, Bartoš.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Luža, J.Polák, Bartek, Němec, Kuboš, B.Ptáček - Vampola, Stantien, Demel - Kucharczyk, Hudler, Streit - Dubec, Vak, Ambruz - Sochor, Korotvička, Kotásek
Domácí se dnes museli obejít bez nemocného Martina Štrby, kterého však bezvadně zastoupil mladý útočník Vondrka. Hosté, kteří nastoupili ve zcela nových dresech od úvodní buly nedokázali s budějovickými držet krok a jen vynikající Biegl zabránil tomu, aby se červené světlo rozsvítilo hned v prvních minutách zápasu. To se totiž vsetínský brankář vyznamenal při šanci Vondrky a Roba. Šanci na změnu skóre měl v čase 1:34 Sailer, ale i jeho Biegl vychytal. V páté minutě tlak jihočechů gradoval, ale nejprve Bartoš jen provětral lapačku brankáře a o pár sekund později vytečoval Suchánkův pokus Rob nad. První branky se domácí dočkali až v čase 9:25, kdy po nádherné souhře přenechal kotouč Sailer Bartošovi a ten příklepem našel místo mezi Bieglovým betonem a tyčkou - 1:0. Nevýrazný Vsetín si prakticky první šanci vypracoval až po návratu vyloučeného Roba, ale Hudáček všechny Hudlerovy dorážky pochytal. Aktivnější domácí však nadále diktovali tempo hry a jen Bieglovy betony dělily Roba od jeho třetí branky v sezoně.

Druhá třetina byla oboustranně opatrnější. Přesto všechno to však nadále byli červenobílí, kdo si vytvářel větší množství šancí. Obzvláště příležitosti Roba a Mrázka volaly po brance, ale ani v jednom případě nevyšli budějovičtí střelci ze souboje vítězně. Pak se hokej na pár minut vytratil z ledu a až ve 30.minutě probral diváky parádní Bieglův semafor při ráně Ondřeje. V čase 31:08 byl vyloučen první vsetínský hokejista Ambruz a za chvíli jej následoval Streit - domácím se tak naskytla možnost hrát 43 sekund přesilovou hru 5 na 3. Celou přesilovku svírali jihočeši zelenoužlutou formaci v obranném pásmu, ale gól se jim podařilo dát až po jejím uplynutí. „Hraj!"nabádal fanatický řev publika dezorientovaného Gřegořka. Bývalý třinecký bek se včas probral, zachytil puk na modré čáře a nakonec i díky jeho úsilí přetavil Sailer budějovický nápor v další gól - 2:0. Zástupci jižních Čech málem odskočili už na rozdíl tří branek, avšak ani Rob, ani Šimánek a ani Michálek nepohnuli ukazatelem skóre. Nemohoucnost Vsetína jen dokumentovala slabá střela Streita, jež se na okamžik zjevil sám před Hudáčkem.

Třetí část přinesla asi nejkrásnější hokej celého utkání. V něm už zcela jistě dominoval budějovický brankář Hudáček, který přiváděl vsetínské hráče k šílenství a například Ambruz mu asi dlouho nebude moci přijít na jméno. Ale ani domácí se nenchali zahanbit. Při úniku dvojice Bartoš-Sailer nedokázal druhý jmenovaný propasírovat puk do sítě. Ve 49.minutě se znovu ukázal Hudáček - Kubošovu ránu s vypětím všech sil chytil. Ochozy pak dokázal pobavit dravec Ondřej, když vpadl mezi dvojici obránců a při průniku jim oběma vystřelil hokejky z rukou. Opět rostoucí nápor jihočechů mohl utlumit obránce Polák, ale nádhernou Stantienovu nahrávku nevyužil, aby o pár vteřin později potvrdil známé nedáš-dostaneš útočník Mrázek. Jeho rychlou sřelu ke vzdálenější tyči Biegl nezkrotil a diváci si mohli zajásat potřetí - 3:0. A aby toho náhodou nebylo na Valachy málo, zastavil rychlého Michálka Němec jen za cenu faulu a rozhodčí Vokurka neváhal - Trestné střílení! K němu se rozjel sám postižený, ale puk se mu postavil na hranu a vinou toho budějovický talent nezvýšil. V závěru už se domácí hokejisté snažili o to, aby Hudáček udržel další nulu a za ovací publika se jim to povedlo.

Jaroslav Liška (Č.Budějovice): Pro nás to bylo velmi náročné utkání, protože jsme se chtěli rehabilitovat za zápas s Plzní. Hráli jsme velmi dobře takticky a podržel nás gólman Hudáček, zvláště po druhé brance, kdy jsme zbytečně přestali hrát.

Zdislav Tabara (Vsetín): Chtěli jsme vycházet ze zajištěné obrany, jenže hned od prvního střídání jsme byli horší a bylo jen otázkou času, kdy poprvé inkasujeme. Dnes vděčíme brankáři Bieglovi za to, že nejede domů s velkým debaklem.