Vsetín vybojoval dva body a drží osmou příčku

Tomáš Novosad, Aleš Koňařík • 25.02.2003

V s e t í n - Hokejová extraliga finišuje a boj o první osmičku je ještě stále hodně otevřený. Tři celky kolem osmého místa měly před úterním kolem shodný počet bodů. Na Vsetín čekaly České Budějovice, které nemají na Lapači příliš optimální bilanci. V nepříliš pěkném utkání byl vidět hodně bojovný hokej. Skóre otevřel již v šesté minutě Demel. Dvě a půl minuty před koncem však vsítil vyrovnávací branku Štraub a zajistil tím Budějovicím play-off. Dodatečný bod v prodloužení nakonec získal Vsetín.

- 50.kolo út 25.2.17:00
Madeta Motor České Budějovice
3:2p
Branky: 6. Demel (Jaškin, Luža), 50. Kotásek (Frolo, Demel), 62. Demel (Jaškin, Luža) - 42. Turek (Suchánek, Štraub), 58. Štraub (Míka, Suchánek). Třetiny: 1:0,0:0,1:2 - 1:0. Vyloučení: 9:13, navíc Vampola (VSE) 2 x 10 min. OT, Jasečko, Babka (CEB) 5 min. plus do konce utkání. Využití: 2:0. Rozhodčí: Souček, Nečas - Padevěd, Čížek. Diváků: 4 120.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Luža, Frolo, Jaškin, B. Ptáček, J. Polák, Němec - Kacíř, Vak, Stantien - Dubec, Ambruz, Streit - Kotásek, Vampola, Demel.
Madeta Motor České Budějovice: Hudáček - Gýna, Babka, R. Suchánek, Slavík, Jasečko, Barinka - Míka, Turek, Bartoš -Vondrka, Štraub, Rob - Ondřej, Michálek, S. Procházka - Hřebejk, Škoda, Šimánek.
Na bezmála 50 minut se natáhla první třetina utkání Vsetína s Budějovicemi, padlo v ní 64 trestných minut a dva slovenští obránci v červených dresech hostů, Jasečko a Babka, zamířili po hrubých faulech zezadu předčasně do šaten. Takový byl obraz hry, plné nepřesností, záludností a nervozity, ve které nebylo místo pro plynulý hokej. Bylo patrné, jak důležitý zápas se hraje.

Do vedení šli vsetínští hokejisté zásluhou využité přesilovky 5 na 3, kdy za Hudáčka dorážel Jaškinovu střelu Demel. Pak se hokej z ledu na dlouhé minuty vytratil, vinou neustálého vylučování se žádný z týmů nedokázal dostat do tempa, jen počítal ztráty. Budějovický obránce Gýna skončil v nemocnici se zlomenou rukou, stejně tak vsetínský zadák Němec pro změnu s otřesem mozku.

Budějovičtí museli do obrany nasadit útočníka Šimánka, obě mužstva však nadále pokračovala ve nepříliš záživné hře plné chyb a takřka permanentního vylučování. Šancí se díky tomu mnoho neurodilo, oba brankáři zachovávali maximální pozornost. Hudáček eliminoval v polovině druhé části Kacíře, který se před ním ocitl na několik vteřin zcela osamocen.

Puk však měl na bekhendové straně, střela postrádala razanci. Zapotil se i Biegl, na něhož nevyzrál pohotovou dorážkou Bartoš. Vsetínský gólman se stihl rychle přemístit od tyčky k tyčce, puk vytěsnil mimo. Vsetínu se rovněž nedařily přesilovky, v závěru třetiny promrhal více než minutovou dvojnásobnou výhodu.

A hned zkraje třetí části toho hořce litoval, za beky si totiž najel Turek, který proměněným sólem zužitkoval milimetrovou příhru matadora Suchánka. Vsetín však bojoval dále, tempo postupně gradovalo. Vak třikrát ztroskotal na Hudáčkovi, ochozy tak zabouřily až v 50.minutě, kdy se kuriózně trefil Kotásek. Jeho bekhendovou ránu si Hudáček srazil postupně na obě tyčky, odkud se pak puk došoural za brankovou čáru. Vzápětí neuspěl v brejku Kacíř.

Zápas se přes neustálé tresty na obou stranách pomalu šinul k závěru a domácí již věřili v plný bodový zisk. Jenže čáru přes rozpočet udělal vsetínským Josef Štraub. V 58.minutě doklepl za Bieglova záda svůj předchozí neúspěšný pokus a vybojoval tak pro Budějovice cenný bod, který již Jihočechům zaručil postup do play-off. V prodloužení zajistil Vsetínu bod navíc Demel, opět v přesilové hře.

Jaroslav Pouzar: „Zápas se mi hodnotí těžko. Těší mě, že jsme dokázali uhrát bod. Musím ale říct, že doteď jsem si Vsetína vážil, jakým způsobem bojuje o play-off. Jenže to, co dnes Vsetín včetně těch čtyřech pruhovaných ukázal, to je ostuda českého hokeje. Jestliže se má sport hrát v Česku takovým způsobem, raději ať se žádný nedělá. Hraje se těžko ve třech proti devíti lidem."

Zdislav Tabara: „Pro nás byl dnešní zápas nesmírně těžký, potřebovali jsme nutně bodovat. Od začátku byla na našem výkonu patrná nervozita, chyběl klid v koncovce. Budějovice navíc dobře bránily, navíc dobře chytal Hudáček. Nechtěli jsme naši hru otevřít, hosté hrozili z brejků. Utkání bylo do velké míry ovlivněno rozhodčími, kteří do hry až zbytečně moc zasahovali."