Jestřábi po třech letech uspěli na Lapači

Jan Tajzler • 05.10.2022

Vsetínský tým se po dvou nezdarech na venkovních kluzištích vrátil do domácího prostředí Lapače, kde toužil udržet stoprocentní bilanci. Jenže už před utkáním se dostavily komplikace, když vsetínskou kabinu postihla rozsáhla marodka. Prostějov na Lapači trpělivě kráčel za vítězstvím, když o výsledku rozhodly dvě povedené akce třetí útočné formace Jestřábů. Vsetín reagoval pouze trefou ve dvojnásobné přesilové hře v průběhu druhé třetiny, na vyrovnání nedosáhl a po třech letech na domácím ledě sledoval, jak body putují do Prostějova.

CHANCE LIGA - 8.kolo st 5.10.17:30
LHK Jestřábi Prostějov
1:2(0:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 28. Rob (Jenyš, Kajínek) – 3. Slanina (Vlach, Jansa), 27. Vlach (Slanina, Jansa). Rozhodčí: Bejček, Rapák – Hanzlík, Kleprlík. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2037. Střely na branku: 26:14. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

VHK ROBE Vsetín: Žukov – Smetana (A), Ondračka, Jenáček, Kajínek, Voženílek, Hryciow – Š. Bláha, Lichanec, Hořanský – Berger, Berzinš, Sihvonen – Jenyš, Jonák (C), Rob – Pětník, Vítek (A). Trenér: Stantien.
LHK Jestřábi Prostějov: J. Němeček – Poledna, Benda, Malák, Staněk, Pěnčík, Zajíc, Hamšík – Jandus, T. Jáchym (A), Jiránek (C) – Hašek, Ostřížek, Burian – Slanina, Vlach, Jansa – Maruna, Venkrbec, P. Machač. Trenér: Totter.

Prostějovu se podařilo do utkání na Lapači vstoupit výborně. Již v čase 2:03 slavil otevření skóre po pohledné kombinaci vedoucí od Jansy přes Vlacha až na zakončujícího Filipa Jansu. Vsetín si vytvářel také slibné střelecké příležitosti, ale Bergerovi a později ani Berzinšovi nebylo přáno.

Valachům k vyrovnání nepomohla ani přesilová hra, naopak mohli inkasovat druhou branku. Po nedorozumění domácích hráčů na modré čáře se puku ujal Petr Hašek a zcela osamocen postupoval vstříc Žukovovi, ten však dokázal vsetínský tým podržet, když nájezd Haška zastavil. Blýsknout se Vsetín mohl brankou do šatny, Sihvonen poslal přihrávku přes šíří pásma na Bergera, jeho rána měla všechny potřebné parametry, ale narazila na výborný přesun brankáře Němečka, který tak zařídil, že Prostějov vyhrál první třetinu jednobrankovým rozdílem.

Ve druhé třetině se Jestřábům znovu povedla pohledná kombinace a znovu u toho byla třetí útočná formace hostujícího celku. Slanina si tentokrát vyměnil roli s Romanem Vlachem, když mu od mantinelu poslal přihrávku do slotu a exvsetínský útočník zavěsil puk pod horní tyč. Prostějov se pak ale prezentoval nedisciplinovaností a krátce před polovinou základní hrací doby umožnil domácím zahrávat přesilovou hru pěti proti třem. Vsetínští nabízenou příležitost bleskurychle využili, střelu Jenyše od modré čáry usměrnil za záda Němečka svou čtvrtou brankou v sezoně Luboš Rob

Vsetín mohl ještě pokračovat v klasické početní výhodě, Jestřábi mu do konce druhé třetiny pak nabídli ještě jednu přesilovou hru, ale paradoxně od kontaktní branky začala vsetínská hra ztrácet. Přesilové hry ze strany Valachů nebyly vůbec dobře sehrané, a Prostějov tak i po dvou třetinách držel na Lapači jednobrankové vedení.

Třetí třetina už příliš brankových příležitostí nenabídla. Prostějov velmi dobře bránil a nepřipouštěl výraznější ohrožení vlastní branky. Jestřábi navíc mohli rozhodnout v trestném střílení, když postupujícího Buriana zastavil jen za cenu faulu Jenáček. Roman Vlach však na Žukova podruhé v utkání nevyzrál. Vsetín se pochopitelně snažil zabrat ještě v závěru, odvolal necelé dvě minuty před třetí sirénou brankáře, ale na vyrovnání nedosáhl a poprvé od čtvrtfinálové série podlehl Prostějovu v soutěžním utkání na domácím ledě.