Valaši vezou tři body z Prostějova, o vítězství rozhodli zkraje třetí třetiny

Redakce • 16.11.2022

Vůbec poprvé od loňského play-off zamířili hokejisté VHK ROBE Vsetín do Prostějova. Ve středečním utkání vykročili za třemi body v polovině zápasu, kdy se trefil Roman Přikryl a následně těsně před druhou sirénou Riku Sihvonen. Na klíčových 3:0 zvýšil zkraje třetího dějství Jan Berger. I když domácí po Venkrbcově trefě ve třetí periodě snížili, Valaši si už vítězství pohlídali.

CHANCE LIGA - 21.kolo st 16.11.18:00
LHK Jestřábi Prostějov
1:3(0:0, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 54. Venkrbec (T. Jáchym) – 32. Přikryl (Němec, Sihvonen), 39. Sihvonen (Přikryl, Němec), 41. Berger (Rob). Rozhodčí: Čáp, Hucl – Otáhal, Roupec. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Střely na branku: 27:23. Diváci: 1 381.

LHK Jestřábi Prostějov: Brízgala – Kubeš, Valenta, Malák, Benda, Poledna, Pěnčík – V. Burian, T. Jáchym, Jiránek – Hašek, Vlach, Jansa – Slanina, Venkrbec, Jandus – Kysela, Čmiel, Maruna.
VHK ROBE Vsetín: Žukov – Voženílek, Ondračka, Hryciow, Němec, Smetana, Bláha - Jonák, Berzinš, Rob - Sihvonen, Přikryl, Berger - Půček, Lichanec, Klímek - Hořanský, Štefka Vítek.

První třetina utkání 21. kola mezi domácími Hanáky a hostujícím Vsetínem změnu skóre nepřinesla. Valaši začali aktivně a zaměstnal Brízgalu v prostějovské brance několika střelami. Ovšem postupem času se čím dál více prosazovali Jestřábi, jejichž nebezpečné pokusy likvidoval skvěle chytající Žukov. Zejména šance v posledních vteřinách úvodní dvacetiminutovky volala po otevření skóre, strážce vsetínské svatyně betonem odmítl skórování Jansy.

Hosté udeřili v polovině utkání. Krátce před koncem přesilovky se Roman Přikryl kličkou zbavil bránícího hráče a střelou švihem nedal Brízgalovi šanci - 0:1. V závěru druhé třetiny Přikryl vyslal další dobrou ránu, proti které domácí brankář zasáhl. Nedokázal ale včas přikrýt puk, který si našel Riku Sihvonen a doklepl jej za jeho záda - 0:2.

Zkraje třetí části bylo ještě lépe pro Vsetín. Střelecký pokus Jana Bergera Brízgalovi propadl a vsetínský útočník kotouč ho dorazil za brankovou čáru. Valaši vedli 3:0 a byli na nejlepší cestě za plným bodovým ziskem. Jestřábi sice utkání zdramatizovali v 54. minutě, kdy Matouš Venkrbec v power-play poslal puk pod horní tyčku Žukovovy klece a snížil na 1:3. Domácí se ještě pokusili snížit skóre, ale Vsetín si už vedení pohlídal.

Radim Kucharczyk (VHK ROBE Vsetín): „Myslím si, že to dnes bylo vyrovnané utkání. Rozhodli jsme ho ve druhé třetině, které nám poslední dobou příliš nešly, a díky přesilovce a důrazu odskočili soupeři na 2:0. Ve třetí části jsme si to trochu zkomplikovali, kdy jsme inkasovali v oslabení. Pak to ale vychytal skvělý Max Žukov, která nás držel celý zápas. Venku jsme zvítězili 3:1 díky týmovému výkonu. Absolutorium zaslouží gólman a Štěpán Bláha. Měli jsme problém v obraně, kde Štěpán zaskočili z pozice útočníka, a zvládl to výborně. Jsme rádi za tři body.“