Junioři nadělili Karviné desítku

Kristýna Zigmundová • 09.10.2015

Jednoznačné vítězství 10:4 si připsali junioři VHK Vsetín v duelu s Karvinou. Do vedení šli v prvních sekundách a v dalších minutách svůj náskok pohodlně navyšovali. Nezastavilo je ani hostující snížení v úvodu druhé třetině a naopak v té samé periodě rozhodli o tom, že Karviná odjede z Lapače s desetigólovým přídělem. Zelenožlutí ji totiž vyhráli v poměru 6:2. Hned pět branek v utkání zaznamenala opora juniorky Lukáš Kuchařík. Valaši si tak připisují druhou výhru v sezóně.

LJ - 4.kolo pá 9.10.16:30
SK Karviná
10:4(2:0, 6:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 1. Kuchařík, 7. Kuchařík, 26. Kuchařík (Grygar, Španko), 32. Španko (Tydlačka), 33. Kuchařík (Vašíček, Janošek), 34. Janošek (Tydlačka, Svozílek), 40. Janošek, 40. Kuchařík, 54. Vašíček (Toman, Kuchařík), 58. Španko (Kuchařík) – 24. Kania (Heczko, Pacas), 28. Klus, 41. Pacas (Heczko, Kania), 59. Kalus (Klus, Pacas). Rozhodčí:René Libiger – Radim Adamec, Zbyněk Novák. Vyloučení: 8:6. Využití: 4:2. V oslabení: 1:0. Diváci:72. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 8:2, 8:3, 10:3, 10:4 .
VHK ROBE Vsetín: Stojar – Španko, Imeri, Janošek, Toman, Kuchařík, Grygar, Tydlačka, Tulpa – Bártek, Vašíček, Konopka, Svozílek.
SK Karviná: Juráněk – Kania, Nolč, Hladil, Telega, Heczko, Vlček, Pacas, Trnený, Stolařík – Procházka, Kalus, Škorpík, Klus.

Dnes se proti vsetínským juniorům postavil soupeř z Karviné. Utkání začalo pro domácí celek nadějně. V první minutě skóroval Lukáš Kuchařík a tentýž hráč navíc o pár minut později zvýšil na 2:0. Zbytek první třetiny se odehrával ve volnějším tempu. Domácí sice tlačili na soupeře, ale ten je do větší akce nepustil. Hosté však také tlačili, ale domácí obrana jim lehce jakoukoliv šanci přerušila.

Druhá třetina nezačala pro domácí nijak dobře. Po pár minutách vystřelil Jakub Kania a puk se dostal až za domácího gólmana. Vsetínští si ale o pár minut později zlepšili skóre, kdy si Lukáš Kuchařík připsal svou třetí branku a zvýšil na 3:1. Odpověď Karvinských na sebe však nenechala dlouho čekat, a tak ve 28. minutě vstřelil branku Dominik Kalus. Vsetín pak vstřelil tři rychlé branky a tím si navýšil skóre na 6:2. Do konce třetiny se Vsetínu podařilo vstřelit ještě dvě branky, a tím si pojistit svůj brankový náskok. Vsetínští šli tedy do kabiny v dobré náladě. To se nedalo říct o Karvinských, kteří, aby vyhráli, museli vstřelit sedm branek.

Do třetí třetiny tedy domácí nastoupili v lehkém tempu. To se jim ale brzy vymstilo, když hned ve 41. minutě skóroval hostující Lukáš Pacas. Domácí pak potrestali hosty dvěma vstřelenými brankami, které dali hned na začátku jejich přesilovek. Poslední nastřelený puk hostů, se ale zastavil až za zády domácího gólmana, který si neviděl střelu Dominika Kaluse.

Za velmi produktivní zápas lze na straně domácích pochválit trojici Kuchařík, Janošek, Španko. Lukáš Kuchařík také potvrdil svou pozici jakožto kapitána, a šel svému týmu kupříkladu, když se mu za celý zápas podařilo nastřílet hned pět branek. Za hosty se jistě musí vyzdvihnout Dominik Kalus, který vstřelil hned dvě branky z konečných čtyř. Pochvalu si ale také zaslouží i oba gólmani. Vsetín se tedy po dnešním utkání může radovat z dalších 3 bodů a svou rozjetou šňůru vítězství může potvrdit už v neděli na ledě Opavy.