Junioři nestačili na Zubra, padli potřetí v sezóně

Radek Bařina • 09.12.2012

Třetí porážku v sezóně si připisují junioři VHK Vsetín. Na domácím ledě nestačili na Zubr Přerov, jemuž podlehli těsně, 1:2. Úvodní dvě třetiny přinesly vyrovnanou podívanou, hosté ale dokázali proměnit své šanci a ujali se vedení 1:2. Třetí třetina patřila místy až drtivému tlaku Vsetína, bezchybná hostující obrana v čele s výborně chytajícím Sklenářem ale veškeré domácí snahy o srovnání odvrátila. I před porážku zůstávají Vsetínští na čele tabulky.

LJ - 20.kolo ne 9.12.10:30
HC ZUBR Přerov
1:2(0:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 22. Daněk (Štrbík) - 19. Kebza (Fibrich), 24. Gazda (Klusal, Rajnoch). Rozhodčí: Husička - Bryška, Laczko. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
VHK ROBE Vsetín: Kohn - Vašíček, Valentík, Žabčík T., Koutský, Hryciow, Žabčík Z., Báchor - Daněk, Štrbík, Koutník, Gromus, Forch, Kývala, Uchin, Baroš, Kuchařík, Kajaba, Tobola.
HC ZUBR Přerov: Sklenář - Vávra, Andrýsek, Šťastný, Mašíček, Tomeček, Klusal, Gazda, Chovanec, Hradil, Bauer, Fibrich, Kebza, Spěvák, Řezáč, Rajnoch.

Úvodní minuty duelu přinesly spíše opatrný hokej. Domácí byli o něco aktivnější, do větších šancí se ale nedostávali. Zubři ovšem rozhodně nepřijeli na Lapač betonovat a byli to oni, kdo si vytvořil první gólovou příležitost. Spěvák se v přesilovce proháčkoval až před Kohna, po kličce ale z úhlu brankáře nepřekonal. Valaši si poté také vyzkoušeli hru pět na čtyři, nic než několik střel z větší vzdálenosti ale nevymysleli. Ve čtrnácté minutě se před Sklenáře šikovně natlačil Štrbík, hostující mladík s maskou ale utěsnil všechny skulinky a kotouč zastavil. O dvě minuty později pálil na druhé straně nebezpečně Rajnoch, střela ale Kohnovu branku těsně minula. Takřka z protiútoku byl v podobné pozici Baroš. Sklenář jeho pokus vůbec neviděl, pro hosty proto bylo velkou úlevou, že touš zamířil o pár centimetrů vedle.

V čase 18:40 se Lapač dočkal úvodní branky. Radost z ní měli hosté, kteří potrestali velkou chybu domácích. Po ní zůstal před Kohnem zcela osamocený Karel Kebza a ten nekompromisně zavěsil puk pod víko domácí svatyně. V samém závěru periody fauloval vysokou holí Rajnoch a nabídl VHK čtyřminutovou přesilovku. Domácí ji málem využili ještě před úvodní sirénou. Po střele Báchora a následné dorážce ale Sklenář skvělým zákrokem zastavil puk rukavicí na brankové čáře. Do kabin tudíž odcházeli spokojeněji hosté.

Čtyřminutovou přesilovku nakonec přetavili Valaši v branku v čase 21:20. Dlouhé obléhání hostující svatyně ukončil prudký pas Josefa Daňka před bránu, který si jeden ze Zubrů smolně srazil do sítě. Radost z vyrovnání ale Vsetínu vydržela pouhé dvě minuty. Martin Gazda nahodil bekhendem od modré puk na bránu a lapačka nerozchytaného Kohna sáhla do prázdna.

Povzbuzen vedením pak Přerov v pohodě hlídal náskok a v některých fázích třetiny dokonce Valachy přehrával. Několik slibných hostujících akcí ale zastavila nepřesnost ve finální fázi, Kohn tak příliš věcí k řešení neměl. Na opačné straně se ale domácí jen těžce prokousávali před Sklenáře, a když už jej ohrozili, šlo většinou o pokusy z uctivé vzdálenosti. Ani přesilovky Vsetínu nešly, jakýs takýs tlak domácích tak přišel až od čtyřiatřicáté minuty. Zahájila ho akce Kajaby, který se bleskově prořítil přes celé kluziště, střelu ale poslal nad. S několika nebezpečnými závary v následné přesilovce si zase poradil bezchybný Sklenář. Vsetín tak před skončením třetiny na vyrovnání nedosáhl, do šaten ale odcházel s výhledem na půlminutovou přesilovku pět na tři.

Tu, přes velký tlak Vsetín neproměnil, Daňkovu střelu do protipohybu totiž bravurním zákrokem vykopl Sklenář. Vsetínský tlak pokračoval i po skončení přesilovky a vydržel v podstatě až do závěrečné sirény. Přerovská defenzíva, v čele se skvěle chytajícím Sklenářem, ale pracovala na výbornou. Většina střeleckých pokusů byla sražena hostujícími beky, pokusy z předbrankového prostoru zase sbíral Sklenář. Nejaktivnější v palbě byli Kajaba a Daněk, když už ale jejich pokus prolétl až ke gólmanovi, končil většinou na jeho betonech.

V poslední pětiminutovce se Valachům podařilo dostat se do dvou přečíslení. V prvním ale Koutníkovu střelu srazil obránce. Ve druhém přihrál Tobola Uchinovi, ten ale, tváří v tvář brankáři neuspěl. Vyrovnání nepřinesla ani závěrečná devadesátisekundová power-play. Přerov tak po dobrém výkonu dobil, výsledkem 2:1 Lapač, Vsetín si připisuje třetí prohru v sezóně.