permanentky v prodeji! | Vstupenky na Winter Hockey Games ZDE | Počet prodaných permanentek: 1941 (9.9.2024)

Junioři ve valašském derby remizovali. A-týmu Bobrů podlehli až v nájezdech

Helena Hegeďová • 27.08.2024

Junioři podali ve Valašském Meziříčí dobrý výkon a z ledu druholigového soupeře odvezli remízu. Domácím Bobrům se nejvíce vydařila hned první třetina, v které se dostali do vedení. Junioři VHK však těsně před polovinou utkání skóre strhli na svou stranu a ukázali, že se v konfrontaci se seniorským hokejem neztratí. Domácí ještě do konce prostředního dějství srovnali, ale pak už se skóre nehýbalo. Za stavu 2:2 rozhodovaly samostatné nájezdy, v kterých zvítězili Bobři v poměru 3:1.

Přípravné zápasy juniorů - Příprava út 27.8.18:00
HC Bobři Valašské Meziříčí
3:2sn(1:0, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 15. Heinrich (Kozubík, Martiník), 33. Heinrich (Turek), rozh. náj. Kozubík – 28. Ürge (Vaněk, Ignatěnko), 30. Ürge (Ostrčil). Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 306. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Ševců – Kočí, Dluhoš, Fojtík, Baroš, Liss, Hamřík, Velikovský – L. Stodůlka, Vavřík, D. Stodůlka – Heinrich, Martiník, Kozubík – Urban, Turek, Kuchařík.
VHK ROBE Vsetín: Pavlíček – Udověnko, Šedlbauer, Vaněk, Herman, M. Stodůlka, Sadílek, Zeťák, Pigulevskij – Meskis, Juráň, Vančura – Hora, Ürge, Ignatěnko – Zezulka, Stibůrek, Ostrčil – Hrdý, Elich, Ročák.

Vsetínští do utkání vstoupili na první pohled sebevědomě, ale postupem času se přece jen začala ukazovat převaha domácího celku. Bobři nakonec povedenou první třetinu přetavili také v úvodní branku, o kterou se těčí mezi Pavlíčkovy betony postaral David Heirnich. Hráči Valašského Meziříčí byli na koni, k čemuž jim pomohla také přesilovka pět proti třem. Hostujícího brankáře od modré čáry prostřelil obránce Kočí, ale jeho ráana zapadla za brankovou čáru až po siréně, takže gól nemohl být uznán. Junioři VHK náročné chvíle ustáli a byli za to náležitě odměněni.

V 28. minutě zasadil kotouč k levé tyči domácí sítě Tomáš Ürge a o necelé dvě minuty později to ještě jednou zopakoval, když na levém křídle využil nabídku Tobiáše Ostrčila.

Vsetín byl najednou ve vedení, ale netěšil se z něj příliš dlouho. Znovu se totiž ozval David Heinrich, který proměnil přečíslení. Oba střelci tohoto duelu ve třetí třetině zaútočili na hattrick, bylo znát, že rozhodnout může každá chyba. Bobři se navíc hned třikrát v závěrečné dvacetiminutovce provinili nedovoleným zákrokem, ale vyloučení zůstala nepotrestnána. Vsetínští měli i notnou dávku štěstí, když Lukáš Stodůlka trefil tyč.

Potom to byl ale Adam Pavlíček, kdo zuby nehty držel nerozhodný stav při silném závaru před vlastní brankou. Utkání nakonec dospělo až do samostatných nájezdů, v rámci kterých se jelo celých pět sérií bez ohledu na aktuální skóre. Za Vsetín byl úspěšný pouze Stibůrek, za hosty se prosadili Kočí, Kozubík a Dluhoš.

Radim Kucharczyk (VHK ROBE Vsetín): Byl to dobrý zápas pro nás i pro Valmez. Myslím si, že v první třetině byl na tom Valmez lépe, protože kluci z toho měli trošku strach. Od druhé třetiny jsme ovšem hru překlopili a byli jsme lepší my. Samozřejmě s tím, že ve třetí třetině to bylo vyloženě o tom, kdo dá gól. Nakonec rozhodly až nájezdy, které jsou v přátelácích spíš show pro diváky. Celkově to ale hodnotím jako dobý zápas.