Konečně vítězství. Vsetín bere tři body poprvé od konce října

Kristýna Guricová, Václav Trávníček • 26.11.2008

V s e t í n - Tři, konečně. Tolik bodů si po dnešním utkání s Novým Jičínem připíší do tabulky vsetínští hokejisté. Za prvním vítězství v základní hrací době od 22. října nasměroval Valachy v desáté minutě Marek, na nehož navázal ještě do konce třetiny Erik Hrňa. Stejný hráč přidal v utkání ještě jednu branku a měl tak největší podíl na konečné výhře 4:2. Šestinásobný mistr se začíná zvedat, po nedělním vítězství v Opavě má z posledních dvou na kontě pět důležitých bodů.

- 21.kolo st 26.11.18:00
HK Nový Jičín
4:2(2:0, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Marek (Gergela), 18. Hrňa (Knebl), 33. Hrňa (Klabačka , Šenkeřík), 45. Jurík (Matula) – 23. Glabazňa (Kabeláč), 34. Zedník (Kabeláč). Rozhodčí: Váňa - Goňa, Obadal. Vyloučení: 7:10. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1770. Střely na branku: 28:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 4:2.
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Šimek, Tomis, Rajnoha, Šenkeřík, Matula, Bezouška - Marek, Gergela, Vaněk - Podešva, Štraub, Ašer (31. Mikeš) - Hrňa, Klabačka, Knebl (41. Jurík)
HK Nový Jičín: Urbánek - Slabý, Vašut, Andrýsek, Hruškovský, Gulda, Koloničný, Pelikán, Macháček, Skaloš, Glabazňa, Kabeláč, Uhlár, Bacul, Lhotský, Sluštík, Zedník, Tomášek
Středeční duel mezi Valašským hokejovým klubem a Novým Jičínem byl již od úvodních minut narušen sérií vyloučení. První odešel za katr pykat jeden z hráčů hostí a úvodní přesilovou hru si tak zahráli domácí. Valaši sehráli přesilovku dobře, asi do největší šance se dostali zhruba v její polovině Klabačka s Šenkeříkem, když první jmenovaný poslal touš z úhlu na Šenkeříka na hranici brankoviště, ten ale ke smůle domácích novojičínskou branku minul. Téměř hned po té, co skončila přesilovka první, začala druhá – tu však hráči Jičína přečkali bez problémů. V čase 9:25 se Novojičínští chybou při střídání oslabili opět o jednoho hráče a tentokrát už domácí trestali. Gergela poslal černou gumu k brankovišti a ta se odrazila od bránícího hráče přesně na hokejku Marka, který s ladností zavěsil pod břevno Urbánkovy svatyně (1:0).

V 10. minutě poslal rozhodčí poprvé za katr hráče v zelenožlutém dresu. Dříve než se však stačili hosté rozehrát, fauloval Zedník a na ledě se tak hrálo dlouhou dobu ve čtyřech. Přesilovka a ani minuty následující nepřinesly na led žádnou vážnější šanci, Vsetín byl i nadále lepším a aktivnějším týmem a hosté se ke střele na Plška dostali snad jen dvakrát. Oku lahodící akci předvedlo ve 14. minutě trio Štraub – Šenkeřík – Podešva, změna skóre se však nekonala. Fanoušci VHK se však dočkali v čase 17:28: Hrňa poslal nejprve touš na opačnou stranu brankoviště Kneblovi, jenž branku minul, aby o pár sekund později našel gumový nesmysl za brankou a pohotově jej zasunul do jičínské klece. Valaši tak zaslouženě vedli 2:0 a do první přestávky odcházeli jako vítězové.

Při návratu z odpočinku se Novojičínští poněkud pozdrželi a vykoledovali si za to dvě minuty, navíc přesně o 12 sekund později, usedl na trestnou lavici další z hostí, a před Valachy se tak otevřela 1:48 dlouhá přesilovka 5 na 3. I přes to, že to na Urbánka dvakrát zkoušel Štraub a pro Matulu byla jeho klec malá, Valachy jakoby dvoubrankové vedení poněkud ukolébalo a dvojnásobná převaha tak zůstala nevyužita. Nedáš, dostaneš – otřepané, ale pravdivé. V čase 22:23 dokončil Glabazňa bleskovou akci, při které Jičínští skórovali ihned po buly a rázem byl rozdíl ve skóre jen o jednu branku (2:1).

Ve 25. minutě se velmi šikovnou přihrávkou prezentoval Klabačka, který poslal puk přes dva bránící hráče na Hrňu, kterému se ale zakončit nepodařilo. Svou chybu však odčinil o pár minut později. Při vlastním oslabení se ve 2 na 1 vyřítil společně s Klabačkou, aby po pěkné kombinaci zakončil do prázdné brány (3:1). Valachům však dvoubrankové vedení vydrželo přesně 47 vteřin. Jako přes kopírák zopakoval akci z prvního novojičínského gólu Zedník, kterému z buly namazal Kabeláč (3:2). Horko mohlo být domácím ke konci druhého dějství, když se Vašut i s pukem objevil u opuštěné levé tyče Plškovy svatyně a od vyrovnání Valachy zachránil pohotově Tomis, jenž puk v brankovišti zalehl.

Do konce druhé části už se nic podstatného nestalo a tak se čekalo, co přinese třetina závěrečná. Její úvod byl opět narušen hvizdem píšťalky hlavního sudí a Valaši trestali podruhé! Hrňovu příhru zužitkoval Jurík, který pouze v brankovišti usměrnil puk do polo-odkryté klece (4:2). Vzápětí usedl na trestnou také jeden z domácích a hosté se tak mohli pokusit o opětovné snížení. I přes to, že si Novojičínští vytvořili celkem slušný tlak, Valaši velmi dobře bránili a do ohrožení Plškovy svatyně pouštěli hosty pouze sporadicky. To platilo i pro zbývající minuty zápasu a Valaši si tak na své konto připsali první listopadovou výhru v domácím prostředí a už teď se mohou soustředit na nedělní utkání, hrané ve Velkém Meziříčí.