Valaši rozstříleli Nový Jičín 6:3

Michal Kubáň • 01.10.2008

N o v ý J i č í n - Vsetín až v šestém kole poprvé naplno bodoval, když silně oslaben kvůli početné marodce porazil Nový Jičín 6:3. Skóre otevřel v 9. minutě Klabačka, poté přidali dvě branky v rychlém sledu Gajdošík s Tesaříkem. Ve druhé části přidal další branku Matula. V poslední části Valaši kontrolovali zápas s příspěním dvou branek v pdání Fabiána a Staši. V neděli na domácím ledě přivítají svěřenci trenéra Hlobila Velké Meziříčí.

- 6.kolo st 1.10.18:00
HK Nový Jičín
3:6(1:3, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 20. Skaloš (Slabý), 32. Glabazna (Toman), 43. Bacul (Lhotský) - 9. Klabačka (Marek), 12. Gajdošík (Klabačka), 13. Tesařík (Štraub), 39. Matula (Staša, Vaněk), 49. Fabián (Zavrtálek), 54. Staša (Tesařík). Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 612. Střely na branku: 18:34.
HK Nový Jičín: Urbánek (54´ Kozák) - Slabý, Vašut, Andrýsek, Hruškovský (17´ Pokora), Pokora (17´ Koloničný), Gulda - Vaněček (21´ Uhlár), Macháček, Skaloš - Glabazňa, Kabeláč, Toman M. - Uhlár (21´ Vaněček), Bacul, Lhotský - Sluštík
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Kapr, Šimek, Fabián, Zavrtálek, Matula, Blažek - Gajdošík, Klabačka, Marek - Ašer, Štraub, Tesařík - Staša, Vaněk, Jurík

David Hand - trenér Nového Jičína
Utkání jsme si hodně zkomplikovali v první třetině, kdy během chvilky jsme dostali tři góly, na které jsme doslova soupeři namazali. Hodně to s námi otřáslo. Bojovali jsme dále, podařilo se nám několikrát Vsetín dotáhnout na rozdíl jednoho gólu. Měli jsme i šance na vyrovnání, ale vzápětí jsme gól dostali. Bohužel jsme utkání nebyli schopni utáhnout aspoň do prodloužení. Hráči si musí uvědomit, že hokeji musí něco podřídit a to je hlavně kázeň. Nemůžeme, jak v Přerově, tak dneska, být zbytečně vylučováni. Chtěl bych poděkovat divákům, že vytvořili výbornou diváckou kulisu, hrozně mě mrzí, že jsme se jim neodvděčili třemi body.

Viktor Hlobil - trenér Vsetína
Dneska tomu kluci obětovali všechno. Přijeli jsme sem vyloženě bránit a to se nám podařilo. Věděli jsme, že Nový Jičín má velice kvalitní manšaft hlavně dopředu.Vstřelili jsme na začátku tři góly po jejich chybách. Sice jsme si to komplikovali, ale vždy, když jsme dostali kontaktní gól, tak jsme vstřelili další a to nás uklidnilo. Musím pochválit úplně celý manšaft a fanoušky, pro které se to hraje.