Na šance se hokej nehraje, smutné loučení se sezonou

Michal Veselý • 20.02.2007

V s e t í n - Kdyby se hrál hokej až od druhé třetiny, mohli se dnes vsetínští hokejisté radovat z bodů. První část se jim hrubě nepovedla, do kabin odcházeli hosté s tříbrankovou ztrátou. Od druhé části zcela opanovali led, ale recept na výborného Murína dlouho nemohli najít. Jediným zelenožlutým střelcem tak nakonec byl Martin Davídek. Ve třetí části hry už diváci na branky čekali marně, Vsetín se tak loučil se sezonou porážkou.

- 52.kolo út 20.2.17:30
Berani Zlín
4:1(3:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Čech (Rachůnek), 15. Balán (Nosek), 20. Čech (Kašpařík), 37. Kašpařík (Nosek) - 24. Davídek (Sabol). Rozhodčí: Kubeš, Smeták - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:7, navíc Michal Procházka (Vsetín) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4580. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
Berani Zlín: Murín - Hamrlík, Galvas, Nosek, A. Novotný, Vosátko, Lučka, Horáček, Zubíček - Tomík, Leška, Záhorovský - Melenovský, M. Čech, Rachůnek - Okál, Kašpařík, Mokrejš - Balán, Kubiš.
VHK ROBE Vsetín: Štůrala - Bobček, Michal Procházka, Andersons, Ostrčil, Mocek, Šmach - Näätänen, J. Hruška, R. Hubáček - Dubec, Fadrný, Darzinš - Davídek, Sabol, Knebl, navíc od 21. Hrňa, Navrátil, Podešva.
Do valašského derby vstoupili lépe hosté, i když hráli hned ve čtyřech, tak zahrozil Fadrný. Murín si připsal první skvělý zákrok. Odstartoval tak exhibici jednoho muže. Na první branku diváci dlouho čekat nemuseli, puku se zmocnil Martin Čech a z těžkého úhlu zaskočil Štůralu. Vyrovnání měl na holi kapitán Dubec, ale jeho ránu zablokoval Murín. Kotouč pak sice chvilku tančil po brankové čáře, ale za ní si cestu nenašel. Vsetínská lajna Darzinš-Fadrný-Dubec byla po celý zápas velkým nebezpečím pro zlínskou obranu.

Jak se střílejí branky předvedli Medvědi v 15. minutě, od modré nahodil obránce Nosek, Štůrala vyrazil puk k Balánovi a ten ač tísněn zamířil přesně. Úplně stejnou branku vstřelili domácí i v poslední minutě první třetiny. Opět byl u toho Nosek, dorážejícím byl tentokrát Martin Čech.

Do druhé části hry vstoupili opět lépe hosté ze Vsetína. Velkou šanci měl smolař zápasu Jan Fadrný, kterého vychytal slovenský kouzelník. Zaslouženou branku tak vstřelili zelenožlutí ve 24. minutě. Sabol vybojoval puk pro Davídka a jeho táhlá střela si po strastiplné cestě našla cestu do sítě. Vsetínu po brance narostla křídla, jejich koncovka byla ale žalostná, vsetínští buď nenašli recept na Murína nebo brance zamezil obránce Hamrlík.

Brankář Štůrala si ve druhé části připsal jeden zákrok, druhá zlínská střela už znamenala branku. Prsty v ní měl opět Nosek. Zlínský zadák chtěl za každou cenu udržet pásmo, jeho zachycení se po několika odrazech dostalo ke Kašpaříkovi a ten nekompromisně zavěsil. V závěru třetiny se do sebe pustili Darzinš s Vosátkem, na body vyhrál Lotyš ve službách Vsetína, jemu helma na hlavě zůstala.

Třetí třetina se odvíjela stejně jako ta druhá. Vsetínští se tlačili do útoku, jejich snaha, ale končila na bezchybném Murínovi. V krátkém časovém sledu si na něm vylámali zuby Knebl s Procházkou. Vsetínští nedokázali využít ani delší dvojnásobnou přesilovku. Hned po jejím skončení střílel dvakrát v dobré pozici Darzinš, ale ani jedna z jeho ran neskočila v síti. Na straně Zlína stojí za zmínku šikovná teč Mokrejše, která jen o chloupek minula vsetínskou klec.

V závěrečné pětiminutovce si vzal hlavní slovo Murín a začal opět čarovat. Nejdříve se velké šance zalekl úplně volný junior Podešva a minul. Hned po něm pálil Hruška, ale Murínova lapačka byla rychlejší. Tři minuty před koncem minul prázdnou branku po výstavní Fadrného přihrávce Dubec. A kalich hořkosti si vypili zelenožlutí, když fantastický Murín sebrál gól z hole Hubáčka. Vsetín i přes výborně sehráné dvě třetiny odešel z ledu na hlavu poražen.

Jaroslav Stuchlík (Zlín): "Dali jsme si za cíl nepustit Vsetín do vedení, což se nám povedlo. Vývoj zápasu ovlivnily naše tři góly, pak jsme si jen hlídali náskok. Jen jsme se obávali, abychom soupeře nepustili na rozdíl jediného gólu, protože za takového stavu by byli mladí hráči Vsetína nevyzpytatelní. Poslední čtvrtinu základní části jsme zvládli ve velkém stylu, díky pětadvaceti bodům jsme si zajistili páté místo, které je pro nás velice cenné."

Rostislav Vlach (Vsetín): "Nevyšel nám začátek, dostali jsme rychlé góly a pak jsme se marně snažili dohnat ztrátu. Měli jsme několik velmi dobrých šancí na snížení, ale v koncovce jsme se neprosadili. Zápas neměl nejvyšší kvalitu, hra byla rozkouskovaná, chyběl tomu spád."