Martin Davídek premiérovou brankou rozhodl derby

Michal Berg, Michal Veselý • 10.10.2006

V s e t í n - V polovině zápasy vedl Vsetín 3:0 a zdálo se, že bez problému dovede zápas k vítězství. Tři slepené branky v síti Štefla okolo druhé přestávky ale zápas srovnaly a ve 41. minutě se začínalo nanovo. Nesmírná bojovnost domácího celku ale slavila úspěch. V 50. minutě se k odraženému puku dostal Martin Davídek a ranou mezi betony rozhodl zápas. Slavnější premiérový gól mezi muži snad ve vsetínském dresu zaznamenat nemohl. V závěru si domácí už důležité body dokázali pohlídat.

- 13.kolo út 10.10.17:00
Berani Zlín
4:3(2:0, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 7. Demel (Hrabal), 18. Stantien (Demel), 34. Berzins (Rob), 50. Davídek - 37. Tomík (Marušák), 40. Leška, 41. Rachůnek (Leška). Rozhodčí: Turčan - Kabourek, Bejček. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Oslabení: 1:1. Diváci: 3820.
VHK ROBE Vsetín: Štefl - Kučný, Hrabal, Brincko, Galvinš, Bolf, Ostrčil - Květoň, Stantien, Demel - Davídek, Berzinš, Rob - Dubec, Sakrajda, Sabol - Grill.
Berani Zlín: J.Čech - Galvas, Hamrlík, Horáček, Marušák, Nosek, Zubíček, Lučka - Melenovský, Leška, Tomík - Kristek, M. Čech, Rachůnek - Mokrejš, Kašpařík, Záhorovský - Kubiš, Balán, R. Pšurný.

*
Žlutozelené hvězdy:
1. Tomáš Demel
2. Martin Davídek
3. Josef Hrabal
— podle redakce hc-vsetin.cz
Utkání začalo opatrnou hrou na obou stranách. První ostřejší zákrok si připsal Čech při střele Hrabala. Na druhé straně zahrozil Kristek, ale i Štefl si počínal pozorně. Ve 4. minutě si zahráli hosté přesilovou hru, ale zahrozilo na druhé straně, v úniku se ocitli Hrabal s Demelem, druhý jmenovaný nebezpečně pálil, Čech si ale počínal pozorně. V 7. minutě si zahráli přesilovou hru i domácí, Demel sebral na půlce puk, ze Zubíčka si udělal slalomovou branku a přes druhého beka vystřelil a puk skončil za bezmocným Čechem. V další přesilovce zasypali Vsetínští Čecha sprškou střel, ale mladý brankář si počínal jistě. Při rovnovážném počtu hráčů na ledě se pěknou střelou prezentoval Hamrlík, Šteflova lapačka byla na místě. V další přesilovce Medvědů ujela dvojice Demel, Stantien a druhý jmenovaný poslal domácí do dvoubrankového vedení.

Také do druhé třetiny vstoupili zelenožlutí lépe, první šanci měl po nahrávce Davídka Rob, ale Čech se přemístil včas. Vzápětí si zahráli obě mužstva přesilovku, ale ani jeden z brankářů si žádný zákrok nepřipsal. Hráči HC Hamé postupně vyrovnali hru a místy dostal Vsetín pod tlak. Jejich nápor umocnila i přesilová hra. Po třetí byl vyloučen obránce Bolf. Největší šanci měl Tomík, ale zblízka přestřelil. Z dalšího útoku se už zelenožlutí radovali, ujela dvojice Rob - Berzniš a pro lotyšského reprezentanta nebyl problém zasunout puk do prázdné branky. Ve 36. minutě mohli Zlínští snížit, ale Galvinš za pomocí faulu pohromě zabránil, ne nadlouho. V přesilové hře se trefil Tomík, ke kterému se šťastně odrazil puk. Diváci se na rozhodčího Turčana hodně zlobili, když nepřerušil hru. Na ledové ploše ležel zraněný obránce Bolf. Hostům se v závěru třetiny podařilo snížit na rozdíl jedné branky, v oslabení ujel Leška a jeho střele nechybělo nic – 3:2.

Na začátku třetiny se trefil po 26 vteřinách po přihrávce Lešky Rachůnek a s domácími to nevypadalo dobře. Branka je hodně zaskočila, nebyli si schopni pořádně přihrát. Prapor Vsetína zvedl až neúnavný obránce Hrabal, který tvrdou ranou zaměstnal Čecha. Hamé se tlačilo do útoku, ale obrana Vsetína odolávala. Zelenožlutí se spoléhali na brejky, v jednom z nich trefil Demel Čecha do ramena. Z dalšího brejku už se domácí radovali. Obránce Lučka udělal na modré chybu, puk se dostal k Davídkovi a ten prostřelil Čecha mezi betony. Pro Davídka to byla první extraligová trefa a navíc vítězná. Medvědi i přes závěrečný tlak vyrovnat nedokázali. Vsetín tak po čtyřech kolech bodoval.

Jaroslav Stuchlík (Zlín): První třetina byla v režii domácích, byli aktivnější a dokázli realizovat přečíslení, která jsme jim nabídli. My jsme také měli šance, ale nedokázali jsme vstřelit gól. Ve druhé třetině se hra srovnávala, dokázali jsme vstřelit dva psychologicky důležité goly do šatny a z prvního střídání ve třetí třetině srovnat. Vypadalo to, že bychom snad mohli zápas otočit, ale nepodařilo se nám obrat doktáhnout, naopak jsme nabídli šanci domácím a ti ji využili.

Břetislav Kopřiva (Vsetín): Náznak zlepšení naší hry se objevil už v Plzni,kde jsme nezvládli první třetinu, pak to ale bylo lepší. Dnes zlepšená hra pokračovala, mělo na to vliv i stažení hry na tři pětky. Zápas jsme zvládli velmi dobře hlavně takticky, když jsme Zln nepustili do toho, aby nás přehrával. Hosté měli sice silné momenty, je to silný tým a málem se mu podařilo otočit, ale naše mužstvo podalo jeden z nejlepších výkonů v sezóně a zápas jsme zvládli. Chtěl bych hráčům za to poděkovat.