Přestřelka v Prostějově se šťastným koncem pro Vsetín

Jan Tajzler • 05.02.2022

Sobotní 45. kolo zavedlo vsetínské hokejisty na led ofenzivního Prostějova. Očekávání z brankových hodů se naplnila již v první třetině, kdy na ukazateli skóre svítil stav 2:2. Vsetín v zápase hned čtyřikrát vedl, ovšem Hanáci bojující o udržení se v elitní šestce dokázali pokaždé vyrovnat. Utkání tak dospělo do prodloužení, kde o bonusovém bodu rozhodl pro vsetínské barvy Lubomír Štach. Dařilo se také Luboši Robovi, jenž proti Jestřábům zaznamenal tři kanadské body.

CHANCE LIGA - 45.kolo so 5.2.17:00
LHK Jestřábi Prostějov
4:5p(2:2, 1:2, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Beránek (Havlík, Jáchym), 16. Kloz (Novák, Mrázek), 34. Klimíček (Martin Novák, Švec), 43. Rudovský (Račuk, Jáchym) – 5. Berger (Buchta, Hryciow), 7. Pšurný (Rob, Jonák), 24. Rob, 38. Rob (Jonák, Gába), 62. Štach (Vlach, Půček).. Rozhodčí: Pilný, Šudoma – Hanzlík, Kučera. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 879. Střely na branku: 38:20. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4.

LHK Jestřábi Prostějov: Bláha – Staněk, Klimíček, M. Jáchym, A. Havlík, Vala, Zajíc, Husák – P. Beránek, T. Jáchym, Rudovský – Martin Novák (C), J. Kloz (A), M. Švec – Jiránek (A), Račuk, Mrázek – Štefka, T. Koblížek, Š. Jelínek.
VHK ROBE Vsetín: Gába – Jerofejevs, Ondračka, Štach (A), J. Říha, Š. Jenáček, Hryciow, Buchta – Jonák (C), Pšurný, Rob – Berger, Kucharczyk (A), Klímek – R. Půček, R. Vlach, Gago – Pitule, Venkrbec, Hořanský.

Aktivnější vstup do utkání měli domácí Jestřábi, ale byli to Valaši, komu se podařil otevřít brankový účet zápasu. Střelu navrátilce do vsetínské sestavy Buchty Bláha neudržel a na přesnou dorážku byl připraven Jan Berger, pro vsetínského útočníka šlo o patnáctou trefu v sezoně. Domácí reagovali hned v následující minutě, povedený pas Havlíka zpracoval Petr Beránek a v samostatném úniku povedenou kličkou do forhendu překonal Gábu. Jenže za dalších osmnáct vteřin si Valaši vzali zpět jednobrankové vedení. Povedenou souhru elitní formace hostů zakončil Roman Pšurný, když zpracoval Robovu přihrávku na vrcholku kruhu a zamířil přesně k tyči Bláhovy brány.

Prostějov dlouho nemohl přijít na kloub vsetínské obraně, až se dostavil čas 14:33, ve kterém hned dva obránci Valachů putovali na trestnou lavici. Vsetín protestoval, druhý faul v signalizované výhodě zřejmě neměl být odpískán, rozhodčí však na svém verdiktu nic neměnili a Hanáci nabízené příležitosti využili, když se před Gábou dokázal prosadit Jan Kloz. V závěr první třetiny si přesilovou hru vyzkoušel také Vsetín, ale skóre se již neměnilo.

V prostředním dějství Vsetín znovu svému sokovi odskočil. Nepřesné rozehrávky v obraně Jestřábů brilantně využil Luboš Rob, když se neukvapil s koncovkou a povytáhl si Bláhu z brány, aby jej pak pohodlně obstřelil. Šance se pak střídaly na obou stranách, srovnání a premiérovou trefu od návratu do Prostějova měl na holi Račuk, ale Gába jej dokázal vychytat. Následně své individuální umění předvedl vsetínský Klímek, ale k dokonalosti mu chybělo překonat brankáře Bláhu.

Jestřábi potřetí v utkání srovnali ve 34. minutě, na modrou čáru dostal od Nováka nabito Jiří Klimíček a jeho prudká rána skončila až za zády brankáře Gáby. Brankář Gába byl však u zrodu další vsetínské branky, když uspíšil rozehrávku a poslal puk až do středního pásma na hůl Jonáka, vsetínský kapitán pak šikovně našel najíždějícího Luboše Roba a ten podruhé v utkání slavil vstřelenou branku, když si tentokrát Bláhu vychutnal kličkou do bekhendu. Navýšit vsetínské vedení mohl záhy Berger, když mu přihrával Klímek, prvně jmenovaný však z voleje těsně minul klec Prostějova.

Domácí si hned na startu třetí třetiny vynutili přesilovou hru a podruhé v utkání slavili využití této herní disciplíny. Račuk poslal puk na modrou čáru Janu Rudovskému a jeho projektil prosvištěl mezi betony brankáře Gáby, kterému navíc výborně clonil Jiránek. Zbytek třetí třetiny se nesl v opatrnější hře, než tomu bylo v předcházejících dějstvích. Vsetín se už do vážnější příležitosti nedostal, Prostějov mohl rozhodnout Račukem, který ale ani tentokrát recept na Gábu ve slibné střelecké pozici nenašel.

Vsetínští si nejspíš byli vědomi svých letošních nezdarů v samostatných nájezdech, a tak rozhodli utkání už v prodloužení. Povedenou souhru předvedlo trio ve složení Púček, Vlacha a zakončující Lubomír Štach, jenž šikovně tečoval střílený puk Vlacha a rozhodl o bonusovém bodu pro vsetínské barvy. Valaši porazili Prostějov pošesté v řadě a upevnili své postavení na 3. místě.

Roman Stantien (VHK ROBE Vsetín): Věděli jsme, že nás čeká silný soupeř, který se proti nám umí extrémně vytáhnout. Celý zápas to i potvrzoval. Domácí hráli výborně v útočném pásmu, byli silní na puku, s čímž jsme ze začátku měli problém a špatně jsme bránili. Soupeř měl několik nebezpečných brejků, hodně nás podržel brankář Gába. Nám se prosadila první formace, Luboš Rob zaznamenal dva pěkné góly. Od druhé třetiny jsme už hráli víc disciplinovaně, hru jsme kontrolovali, ale nedokázali jsme odskočit na výraznější náskok a domácí vždy srovnali. Zápas byl těžký až do konce. V prodloužení po pěkné akci a povedené přihrávce Vlacha rozhodl Lubomír Štach a získali jsme potřebné body.