Třetí semifinále získal na svou stranu v prodloužení Prostějov

Jan Tajzler • 24.03.2022

Semifinálová série pokračovala ve čtvrtek na Hané. Domácí Prostějov vstoupil do utkání aktivněji, prosadil se díky trestnému střílení, které vypracoval i proměnil Adam Havlík. Vsetín reagoval krátce před první sirénou Romanem Půčkem. Další branky už v základní hrací době nepadly a o vítězi třetí bitvy muselo rozhodnout až prodloužení. V něm se dokázal o rozhodující trefu postarat Šimon Jelínek, a zajistil tak Jestřábům první vítězství v sérii. Semifinále pokračuje páteční čtvrtou bitvou na prostějovském ledě, znovu s úvodním vhazováním v 18:00.

CHANCE LIGA - SF3 čt 24.3.18:00
LHK Jestřábi Prostějov
2:1p(1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 6. A. Havlík, 67. Š. Jelínek – 18. R. Půček (Klímek, Kucharczyk). Rozhodčí: Petružálek, Kostourek – Jindra, Zídek. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2130. Střely na branku: 31:48. Průběh utkání: 1:0, 1:1.

LHK Jestřábi Prostějov: Bláha – Klimíček, M. Jáchym, Husák, Staněk, Zajíc, Vala – Jiránek, T. Jáchym, Mrázek – Novák, Kloz, Havlík – Beránek, Štefka, Švec – Podlaha, Koblížek, Jelínek – Janeček.
VHK ROBE Vsetín: Málek – Smetana, Hryciow, Říha, J. Jenáček, Ondračka, Vosátko, Š. Jenáček – Jonák, Venkrbec, Rob – Půček, Kucharczyk, Klímek – Hořanský, Březina, Vítek – Berger, Vlach, Zeman.

Jestřábi po přesunu série na Hanou nastoupili zcela odlišným způsobem, než v úvodních střetnutích na Lapači. Již po dvaceti vteřinách hry mohl skóre otevřít Mrázek, když Smetanovi přeskočil puk hůl a prostějovský útočník se dostal do bekhendové kličky, na Málka však vyzrát nedokázal. Zanedlouho skákal puk ve vsetínském brankovišti, Švec se však k dorážce nahozeného kotouče nedokázal včas orientovat. Následně se Vsetín přeci jen soustředil na defenzívu, ale v čase 5:50 nedokázala obrana Valachů zachytit přesný pas Husáka směrovaný na Adama Havlíka, jehož musel nedovoleným zákrokem zastavit bránící Jenáček. Havlík se pak rozjel k samostatnému nájezdu a překonal Málka povedenou střelou umístěnou nad beton vsetínského brankáře.

Vsetín se pak přeci jen více aklimatizoval na širokém prostějovském ledě, ale dlouho jej trápila nepřesnost v kombinacích. První vážnější příležitost měl obránce Říha, jenž střílel z pravé strany, Bláha vyrazil na Jonáka, ale vsetínskému kapitánovi dorážka z voleje příliš nesedla. Pak se mohl prosadit domácí obránce Husák, když obdržel puk od Jelínka, ale Málek znovu předvedl spolehlivý zákrok. Pak už úřadovali Vsetínští. Březina sice po přihrávce Vítka v tutové příležitosti nenašel skulinku mezi Bláhovými betony, ale v čase 17:57 už Vsetín slavil vyrovnávací branku. Vše začalo u Kucharczyka, jenž žabičkou poslal puk Klímkovi, vsetínský útočník pak povedenou bekhendovou přihrávkou uvolnil Romana Půčka a posledně jmenovaný dovedl pohlednou souhru Valachů k dokonalosti. Po prvních dvaceti minutách tak na Hané platil stav 1:1.

Prostějov měl i v úvodu druhé třetiny slibnou příležitost, u které byl znovu Mrázek, nahození Miloslava Jáchyma se odrazilo na hůl zmíněného hráče, ale odkrytý prostor ve vsetínské brance netrefil. Následně dostali Valaši možnost početní výhody, ale na rozdíl od domácích duelů se neprosadili. Šance si však tvořil Vsetín při plném počtu hráčů, Berger vydoloval u mantinelu puk pro Zemana, ale ačkoliv oba borci předvedli i potřebný důraz na brankovišti, puk za záda Bláhy nepropasírovali. V polovině základní hrací doby pak Bláhu protáhl vsetínský střelec Klímek, ale nebylo mu přáno vstřelit čtvrtou branku v play-off. Vůbec největší příležitost Valachů měl před závěrem druhé třetiny Venkrbec, ale v samostatném úniku si na Bláhu nepřišel. Po dvou třetinách tak bylo v Prostějově utkání nadále vyrovnané.

Na startu třetí třetiny dostali Valaši další příležitost početní výhody, ale ani tentokrát kýženou branku neslavili. Valaši měli více ze hry, ale brzdila je vyloučení, když během poslední dvacetiminutovky dvakrát usedl na trestnou lavici Venkrbec. Šanci vsítit rozdílovou branku měl při plném počtu hráčů na ledě Berger, jeho koncovce z bezprostřední blízkosti předcházela dobrá práce Zemana, který narušil rozehrávku Jestřábů a pak předložil puk zmíněnému střelci, Bláha však kotouč dokázal včas zalehnout. Příležitosti měli i Jestřábi, z voleje však na Málka nevyzrál jak Kloz tak ani v přesilové hře další zkušený útočník Jestřábů Novák. Venkrbec pak mohl být znovu mužem okamžiku, po zapojení z trestné lavice vedl vsetínský protiútok, zbavil se bránícího hráče a mohl předložit Půčkovi, nakonec však volil individuální zakončení, které však i tentokrát Bláha zneškodnil. Utkání tak za stavu 1:1 dospělo do prodloužení.

V nastaveném čase museli Valaši čelit přesilové hře Jestřábů, tu sice dokázali znovu ubránit, ale záhy inkasovali rozhodující branku. Zeman při rozehrávce zpoza branky nešťastně namazal na hůl Šimona Jelínka, jenž dokázal zaváhání vsetínského hráče dokonale využít a zajistil Prostějovu vítězství 2:1 v prodloužení a snížení stavu série na 1:2 z pohledu Jestřábů.

Jan Srdínko (Vsetín): Neměli jsme dobrý vstup do utkání. Prvních šest-sedm minut zápasu jsme udělali drobné chyby a soupeř si vytvořil šance. Naštěstí je Kuba Málek pochytal. Poté jsme se začali zvedat. Měli jsme lepší pohyb, vytvářeli si střelecké příležitosti, ale chyběl nám důraz před brankou a efektivita v zakončení. V prodloužení to bylo vabank. Měli jsme optickou převahu, ale udělali jsme chybu, kterou soupeř potrestal.