Vsetín loupil v jestřábím hnízdě a slaví první venkovní výhru

Jan Tajzler • 13.10.2021

Vsetín ve středu cestoval na led prostějovských Jestřábů a cíl byl jasný, konečně uzmout potřebné body i z ledu soupeře. Na půdě třetího týmu tabulky se hrál vyrovnaný a ofenzivní hokej. Efektivnější v koncovce však byli Valaši, kteří si po dvou třetinách vypracovali dvoubrankový náskok. Prostějov ve třetí třetině snížil v přesilové hře a po zbytek utkání se pokoušel vsetínské vedení smazat. Vsacané ovšem závěr zápasu odedřeli a potřebnou pojistku obstaral Luboš Rob. Vsetín tak slaví první výhru venku.

CHANCE LIGA - 11.kolo st 13.10.18:00
LHK Jestřábi Prostějov
1:3(0:1, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 43. Mrázek (Martin Novák, J. Kloz) – 18. Ondračka (Jonák, Rob), 36. D. Březina (Smetana, Ondračka), 58. Rob (Jonák, Indrák). Rozhodčí: Kubičík, Cabák – Kleprlík, Komínek. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1359. Střely na branku: 35:30. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

LHK Jestřábi Prostějov: Bláha – Zajíc, Motloch, Husák, Klimíček, Babka, Vala – Jiránek, T. Jáchym, Rudovský – Martin Novák, J. Kloz, Mrázek – P. Beránek, Štefka, M. Švec – Dubský, T. Koblížek, Š. Jelínek.
VHK ROBE Vsetín: J. Málek – Jerofejevs, Buchta, Ondračka, Smetana, Hryciow, Š. Jenáček, J. Jenáček – M. Indrák, Jonák, Rob – D. Březina, R. Vlach, A. Zeman – R. Půček, Kucharczyk, Klímek – Hořanský, Berger, Vítek.

Fanoušci v Prostějově se rozhodně během první třetiny nenudili. Oba celky se prezentovaly ofenzivním hokejem a spoléhat se musely také na brankáře. Valachům se podařilo v úvodu ustát početní výhodu Jestřábů a z protiútoku mohli jít do vedení, když Jonák dokázal přes bránícího Valu dostat puk na Indráka, ale ten narazil na připraveného brankáře Bláhu. Vsetín si touhle akcí vynutil přesilovou hru, v ní měl slibnou příležitost po přihrávce Bergera Zeman, ale i on mířil pouze do prostějovského brankáře.

Jestřábi zahrozili po kombinaci dua Novák - Mrázek, druhému jmenovanému se však puk za Málka dostat nepodařilo. Vsetín byl nadále nebezpečný z rychlých protiútoku, jeden takový předvedl Půček podporován Šimonem Jenáčkem, ten však podobně jako Indrák trefil pouze připraveného brankáře Bláhu. O otevření skóre se postaral jiný obránce Vsetína, velmi dobrou práci v útočném pásmu předvedl Jonák, když vystihl rozehrávku Jestřábů a poté připravil palebnou pozici pro Toma Ondračku, vsetínský obránce si zpracoval o kotouč a zamířil do horního růžku prostějovské branky. Jestřábi se do první sirény snažili o vyrovnání, ale vsetínská defenzíva v čele s Málkem pracovala dostatečně.

Ve druhé třetině měl Vsetín mírně navrch, určitě byl ve svých příležitostech nebezpečnější. V přesilové hře byl na kruhu aktivní ve střelbě Rob a po jedné z jeho ran se ke slibné dorážce dostal Jonák, Bláha musel proti koncovce vsetínského brankáře vytáhnout pohotovou lapačku. Prostějov ohrožoval vsetínskou klec spíš střelbou z větší vzdálenosti, kterou dokázal Málek kontrolovat. Pohledná akce hostů se zrodila v polovině základní hrací doby, Šimon Jenáček šikovně vystihl kombinaci Jestřábů a vyslal do přečíslení dva na jednoho Klímka s Půčkem, přihrávka prošla, ovšem proti střele Půčka se stačil výborně přemístit Bláha.

Valaši se však kýžené druhé trefy přeci jen dočkali. Po výborném pohybu zelenožlutých byli Jestřábi ve vlastním pásmu zamčeni a toho náramně využil po střele Buchty David Březina, když se dokázal orientovat na hranici brankoviště a bekhendem dopravit kotouč do branky. Po čtyřiceti minutách měli Valaši slibně nakročeno k prvnímu tříbodovému zisku z ledu soupeře.

Závěrečná pasáž hry nabídla výživný program. Nejprve mohl vyrovnat po odrazu kotouče od mantinelu Zajíc, ovšem trefil pouze připraveného Málka. Prostějov se kontaktní branky dočkal v přesilové hře, po přihrávce Nováka přes šíří pásma se povedenou trefou zápěstím prosadil Petr Mrázek. Snížení na rozdíl jediné branky Jestřáby pochopitelně nakoplo. Naopak Valaši si komplikovali prohřešky proti pravidlům. V další přesilové hře vyzval Kloz Mrázka ke srovnání, ale tentokrát domácí borec trefil horní tyč vsetínské svatyně.

Vsetín musel ubránit ještě jednu přesilovou hru. V závěru se však zkonsolidoval, zabezpečil střední pásmo a po úspěšném brejku se po další povedené přihrávce Jonáka prosadil i Luboš Rob, jenž definitivně pečetil na konečných 3:1 pro Vsetín. Prostějovu už nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře. Pro Valachy se jedná o vůbec první venkovní vítězství v letošním soutěžním ročníku Chance ligy.

Aleš Totter (Prostějov): „Vsetín byl dnes lepší takticky, bruslařsky a i důrazem v předbrankovém prostoru. Proto jejich zasloužená výhra. My jsme se trochu zvedli až přesilovkou ve třetí třetině. Svým výkonem jsme si zkrátka nezasloužili vyhrát.“

Roman Stantien (Vsetín): „Zápas, i když jsme vedli 2:0, byl stále vyrovnaný. Myslím si, že ve druhé třetině jsme měli více šancí než domácí a mohli jsme odskočit ještě o víc. Ve třetí třetině se to otočilo, hlavně tím, že jsme šli třikrát do oslabení. Domácí pak z toho měli tlak prakticky celou třetinu. My jsme ale celkem dobře bránili a navíc nám perfektní práci odvedl Málek, který čaroval a chytil několik čistých gólů.“