Vstupenky online

Těsný výsledek pro Porubu. Junioři prohráli v prvním zápase 2. kola play-down

Helena Hegeďová • 19.03.2022

Žádné gólové hody se v prvním utkání druhého kola juniorského play-down dle očekávání nekonaly. Zpočátku vyrovnané utkání strhli domácí na svou stranu ve druhé třetině, v níž měli výraznou střeleckou převahu. Valaši výsledek korigovali ve třetí části zápasu, když jedinou branku Vsetín vsítil Martin Janíček. Hostům nepomohla ani závěrečná power play a první bod v sérii tak získává Poruba.

Liga juniorů - PD2/1 so 19.3.15:00
HC RT TORAX Poruba 2011
VHK ROBE Vsetín
2:1(0:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 25. Lysoněk (Elze, Koudelný), 34. Ludvík – 42. Janíček (Broža, Čapka). Rozhodčí: Held, Šudoma – Hanzlík, Čelechovský. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 88. Střely na branku: 40:29 (11:5, 22:8, 7:16). Průběh utkání: 2:0, 2:1.

HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Fišara, Macias, Kelnar, Černý, Hlaváč, Ludvík – Kolat, Mikula, Chovanec, Elze, Barčák, Žák, Siekierka, Koudelný, Halata, Prokeš, Lysoněk.
VHK ROBE Vsetín: Tkadlec – Fojtík, Čapka, Liss, Machů, Sviták, Mojžíš – Jurek, Veselý, Maštalíř, Janíček, Przybyla, Koláček, Bednařík, Ramert, Bachánek, Horský, Broža.

První třetina vyrovnaného duelu se obešla bez vstřelené branky a na první gól si tak museli fanošuci počkat až do 25. minuty, kdy se z brankoviště prosadil Ludvík Lysoněk. Následně šel Vsetín do čtyř. Poruba tuto šanci využít nedokázala. Po početní převaze přišel druhý gól Poruby. Jakub Ludvík se dostal ve střední třetině ke kotouči a zkusil od červené čáry vystřelit. K velkému překvapení všech skončil v síti. Porubané tak po dvou třetinách vedla 2:0.

Když prostřední dvacetiminutovka patřila domácím, tak ta třetí Valachům. Netrvalo totiž vůbec dlouho a zeleno-žlutí snížili na rozdíl jediné branky. Ve 42. minutě snižoval Martin Janíček. Za necelou minutu hosté ale faulovali a Poruba si mohla vedení o dva góly vzít zpět. Početní výhodu ale nevyužila. V polovině periody naopak fauloval Žák a Vsetín mohl vyrovnat. Valachům se však vstřelit branku nepodařilo. Hosté to zkoušeli v závěru bez brankáře. Porubané ale dokázali tuto herní situaci ubránit, a tak si připsali po výhře 2:1 první bod v sérii.