To by šlo! Valaši deklasovali Prostějov na jeho ledě

Jan Tajzler • 29.11.2023

Vsetínský tým cestoval ve středu k závěrečnému duelu první poloviny základní části do Prostějova. Na Hané se Valaši postarali o úspěšnou odvetu šesti přesnými trefami. K vítěznému šlágru vykročili díky povedené první třetině. Proti Jestřábům se prosadili oba jeho bývalí hráči Tomáš Jandus s Robinem Staňkem, dvě branky pak zařídil kapitán Erik Hrňa a ke třetímu vítězství v řadě dovedl Valachy brankář Patrik Romančík. Po delší době pak do zápasu zasáhl útočník Miroslav Holec, naopak od druhé třetiny nebyl trenérům k dispozici Luboš Rob.

CHANCE LIGA - 26.kolo st 29.11.18:00
LHK Jestřábi Prostějov
1:6(0:4, 1:1, 0:1 )

Branky a nahrávky: 29. J. Veselý (Ostřížek, Račuk) – 8. Jandus, 14. Kratochvil, 16. Hrňa (Š. Jenáček), 19. Staněk (Hořanský, Jandus), 22. Hrňa (Š. Jenáček, Jandus), 43. Klhůfek. Rozhodčí: Grygera, Kostourek – Jindra, Kotlík. Vyloučení: 1:2, navíc Illéš (Prostějov) 5 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 712. Střely na branku: 23:36. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1.

LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka – Hanousek, Pohl, Forman, Poledna, Kubeš, Pěnčík – Illéš, Hašek, Z. Doležal – Slanina, Ostřížek, J. Veselý – Račuk, Pitule, Fronk – Maruna, Venkrbec (C), Jiránek (A).
VHK ROBE Vsetín: Romančík – Staněk, Larsen, Š. Jenáček, Smetana (A), Ondračka, Ďurkáč – Jonák, Klhůfek, Rob (A) – Kubiš, Dědek, Hrňa (C) – Hořanský, Kern, Jandus – Š. Bláha, Kratochvil, Vaňo – Holec.

Úvodní dějství šlágru mezi Prostějovem a Vsetínem se neslo ve znamení svižného hokeje, který navíc nebrzdila zbytečná přerušení. Skóre duelu otevřel Vsetín v čase 7:51, kdy si s kotoučem na holi mezi kruhy najel Tomáš Jandus a povedenou střelou zápěstím překonal Pavelku, vsetínský útočník se prosadil ve třetím utkání v řadě. Zanedlouho navíc Jandus mohl přidat i druhý zářez, kotouč mu zpoza branky předložil do slotu Hořanský, ale tentokrát Pavelka stačil zasáhnout.

V čase 13:56 už se ale Jandus s Hořanským znovu mohli radovat, právě Jandus rozjel útočnou akci, po které Hořanský pálil z levého křídla, Pavelkou kotouč pouze vyrazil a Matouš Kratochvil při snaze zpracovat puk tečoval za záda prostějovského brankáře. Jestřábi ve svých příležitostech zdaleka tak efektivní nebyli, naopak díky povedenému pasu Jenáčka se k úniku dostal Erik Hrňa, jeho nájezd sice Pavelka zneškodnil, ale vyražený puk zamířil od těla bránícího Pohla opět do prostějovské branky, nešťastný moment pro domácí znamenal pro Valachy už tříbrankové vedení.

Korigovat nepříznivý stav pro Jestřáby mohl Jan Veselý, na kterého po přihrávce jeho spoluhráče už zívala odkrytá vsetínská branka, ale trefil pouze tyčku. Skvěle zvládnutou první třetinu pak korunoval v čase 18:50 Robin Staněk, který si zpracoval puk na modré čáře a přesně umístil svou šestou trefu v letošní sezoně. Až v poslední minutě první třetiny se vylučovalo, na trestnou lavici putoval Veselý a větší část početní výhody si vsetínský tým přenášel do prostředního dějství.

Přesilovou hru na startu 2. třetiny Vsetín využil, Jenáček poslal výzvu Eriku Hrňovi na vrcholek pravého kruhu a vsetínský kapitán byl při své střele z voleje nekompromisní a navýšil už na 5:0 ve prospěch valašského týmu. Vsetín se s disciplínou v Prostějově držel až do 27. minuty, kdy byl potrestán Rob a vzápětí Kern. Jestřábi už mimořádnou nabídkou početní výhody 5 na 3 nepohrdli a Račukovu přihrávku usměrnil za záda Romančíka Jan Veselý. Hanáci po vstřelené brance trochu ožili, ale vsetínská obrana další komplikaci nepřipustila. Valaši se znovu prezentovali aktivním pohybem, blízko navýšení skóre měl Klhůfek, jenž prostřelil Pavelku, ale ke štěstí prostějovského brankáře se puk svezl mimo branku, i tak mohl být Vsetín po čtyřiceti minutách se stavem skóre spokojen.

Ve 3. třetině připravil na jejím startu brankovou příležitost Bláha pro Kratochvila, který ve slotu zakončil do připraveného Pavelky. Vsetín se ale zanedlouho radoval z již šesté branky v utkání, Jonákův bekhend vyrazil Pavelka na Holce, který umístil puk na víko prostějovské branky, odtud do puku strčil Pavel Klhůfek a sám jej pak uklidil za záda nešťastného prostějovského brankáře. Valaši měli utkání zcela pod kontrolou, Jestřábi navíc pohodě hostů dopomohli vyšším trestem Jakuba Illéše. Vsetín tak první polovinu základní části zakončil úspěšnou odvetou nad Prostějovem, když jej deklasoval na jeho vlastní půdě.

Martin Janeček (LHK Jestřábi Prostějov): Začali jsme velmi aktivně, ale propadli jsme a soupeř měl z našeho tlaku tři brejky a dostal se do tříbrankového vedení. Mrzí mě, že jsme se s tou situací neuměli poprat. To, že prohráváme, nebo že máme hororovou třetinu, to se v hokeji prostě stane. Ona mohla být druhá hororová pro Vsetín, ale nám se nepodařilo udělat něco, aby se tak stalo. Pátý gól v přesilovce Vsetína byl takový hřebíček a samozřejmě tomu nepomohl. Pak už se zápas jenom dohrával. Musíme se s těmito nepříjemnými situacemi naučit pracovat, zároveň se už ale soustředíme na sobotu. Čeká nás další zápas, který budeme chtít vyhrát, protože na domácím ledě se nám to zatím nedaří, což se musí změnit.