Třebíč s vidinou záchrany kousala. Dorostenci zvítězili v prodloužení

Anna Pavlína Sedláčková • 03.03.2023

Vsetínští už mají své první místo v tabulce, zato Třebíč bojuje o záchranu. Poslední tým po základní části sestupuje do nižší soutěže, před pátečním kolem byli na 6.-8. místě tři celky se shodným počtem bodů. Dvě kola před koncem tak byly adepti na sestup hned tři. Třebíč, Warriors a Chrudim. Třebíčským los přiřknul právě Vsetín. Jako první se do vedení dostala Třebíč, která si svůj náskok udržela až do 13. minuty, kdy se hostujícímu Vsetínu podařilo vyrovnat. Do konce první třetiny se Vsetínským podařilo ještě jednou prosadit a dostat se tak do vedení. Na počátku druhé periody bylo opět vyrovnáno. Stav 2:2 se nezměnil ani během třetí části utkání. Následovalo tak prodloužení, ve kterém byl úspěšnější Vsetín, čímž získal další dva body do tabulky.

Liga dorostu - 35.kolo pá 3.3.18:45
SK Horácká Slavia Třebíč
2:3p(1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Gross (Doležal, Suchánek), 24. Přibyl (Doležal) – 13. Bartoněk (Kovář, Ostrčil), 17. Ostrčil (Kovář, Stodůlka), 63. Stodůlka (Frolo, Koláček). Rozhodčí: Mejzlík — Zídek, Pacal. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 66. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2.

SK Horácká Slavia Třebíč: Málek — Rous, Suchánek, Kříž, Doležal, Slavíček — Gross, Havlíček, Chadim, Hájek, Ostrý, Přibyl, Prchal, Hájek, Kijonka, Bartoš, Klapetek.
VHK ROBE Vsetín: Uhrin (31. Kroupa) — Pala, Stodůlka, Kotrla, Kučný, Sadílek, Herman, Vaněk — Drábek, Ostřížek, Frolo, Koláček, Miklas, Ostrčil, Žárský, Bartoněk, Windegger, Kovář.