Valaši ve šlágru kola berou bod, Třebíč na Lapači uspěla v prodloužení

Redakce • 25.02.2023

Sobotní šlágr kola mezi druhým Vsetínem a první Třebíčí zvládl lépe celek z Vysočiny. Domácí dlouho vedli, poprvé už v první třetině, kdy se trefil Riku Sihvonen. Horácká Slavia stihla ještě v úvodní dvacetiminutovce z Bittnerovy hole vyrovnat, ale domácí si po dalších gólech Miroslava Holce a Luboše Roba vzali náskok zpátky. Třebíč ovšem předvedla velký obrat, když ve třetí části srovnala na 3:3 a v prodlužení rozhodl o bonusovém druhém bodu pro hosty svou druhou trefou v zápase kapitán Bittner.

CHANCE LIGA - 50.kolo so 25.2.17:00
SK Horácká Slavia Třebíč
3:4p(1:1, 1:0, 1:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Sihvonen (Smetana, Bērziņš), 28. Holec (Jenáček, Rob), 46. Rob (Holec, Bērziņš) – 20. Bittner (Dočekal), 54. Malý (Matyáš Svoboda, Klímek), 57. Vodný (Forman), 63. Bittner (Dočekal). Rozhodčí: Skopal, Cabák – Roischel, Blažek. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Střely na branku: 20:34. Diváci: 2 681.

VHK ROBE Vsetín: Žukov – Kajínek, Jenáček, Němec, Česánek, Smetana, Ondračka, Hryciow – Holec, Bērziņš, Rob – Sihvonen, Přikryl, Š. Bláha – Číp, Lichanec, Jenyš – Melenovský, Vávra, Pětník.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Bořuta, Furch, Forman, Fajmon, Poizl, Vodička – Vodný, D. Michálek, Ferda – Dočekal, Bittner, Psota – Klímek, Malý, I. Sedláček – Maty. Svoboda, Pšenička, Mat. Novák.

Vsetínští vstoupili do utkání aktivně, vynikali dobrým pohybem a několikrát prověřili připravenost hostujícího Jekela. Fanoušci se na Lapači dočkali gólu v 11. minutě. Domácí v přesilovce zamkli Třebíč v obranném pásmu, po vyhraném buly se k puku na levém kruhu dostal Riku Sihvonen, a propálil nic nevidícího Jekela – 1:0. Valaši si mohli pojistit vedení v další početní výhodě, tu ale nevyužili. V samotném závěru úvodní dvacetiminutovky tak udeřila Horácká Slavia. Dočekal u mantinelu vybojoval kotouč a poslal jej před branku, kde stál nikým nehlídaný Ladislav Bittner. Pro toho už nebyl problém puk uklidit za záda bezmocného Žukova - 1:1.

Druhá část přinesla vyrovnaný hokej, ani jeden z celků nechtěl udělat chybu. Sedláček to zkusil z pravé strany, ale provětral jen Žukovovu výstroj. Následně se Miroslav Holec dostal před Jekelem k odraženému puku a před prázdnou brankou nezaváhal – 2:1. Na druhé straně Novák našel rozjetého Pšeničku na modré, hostující útočník to zkusil nad lapačku, jenže brankář Valachů nakonec stihl puk vyrazit z nebezpečného prostoru. Ovoce mohla sklidit spolupráce Bittner - Dočekal. První jmenovaný předložil puk Dočekalovi, ale ten nadvakrát nedokázal puk procpat přes roztaženého Žukova.

Ve třetí periodě mohl vedení Vsacanů pojistit Bláha, jenž se po zisku kotouče vytočil k brance a zakončil, ale jeho pokus mířil pouze do mantinelu za brankou Jekela. V solidní šanci se octl Rob, když to zkusil z pravé strany, ovšem kotouč mezi betony soupeřova brankáře neprocedil. O několik okamžiků později už ale dílo dokonal. Holec poslal puk před branku, kde se nejlépe zorientoval právě Luboš Rob, jenž zametl kotouč za Jekelova záda – 3:1. Hostům se však podařilo s kartami zápasu pořádně zamíchat.

Nejprve na rozdíl jediného gólu snížil z dorážky Jakub Malý, následně využil zmatku ve vsetínské obraně Michal Vodný a z blízkosti brankoviště srovnal na 3:3. Dva góly v rozmezí třech minut Valachy zmrazily, utkání nakonec dospělo do prodloužení, ve kterém o bonusovém druhém bodu pro Třebíč rozhodl svou druhou trefou v zápase Ladislav Bittner.