Šlágr kola pro Třebíč, Valaši soupeři těsně podlehli

Jan Tajzler • 11.01.2023

Vsetínský tým ve středu cestoval na Vysočinu ke šlágru 37. kola Chance ligy na horkou půdu Třebíče. Premiéru ve vsetínském dresu si odbyl brankář Tomáš Vošvrda a vůbec poprvé do soutěžního utkání nastoupil teprve šestnáctiletý Adam Koláček. Horáci se v první třetině ujali vedení zásluhou Ladislava Bittnera. Valaši dokázali stoprocentně ubránit přesilové hry soupeře a ve vlastním oslabení skóre i srovnali. Když už se zdálo, že by si oba celky mohly rozdělit po jednobodovém zisku, obstaral vítěznou trefu nejproduktivnější hráč Chance ligy Martin Dočekal. Vsetín se bude snažit o návrat na vítěznou vlnu v sobotním domácím utkání proti pražské Slavii.

CHANCE LIGA - 37.kolo st 11.1.17:30
SK Horácká Slavia Třebíč
2:1(1:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Bittner (Bořuta, Dočekal), 57. Dočekal (Bittner) – 25. Jenáček (Klhůfek). Rozhodčí: Koziol, Šudoma – Zídek, Roupec. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1236. Střely na branku: 19:21. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Bořuta, Tureček, Forman, Fajmon, Poizl, Furch – Dočekal, Bittner (C), Psota – Holec, D. Michálek, Ferda – Vodný, Malý, I. Sedláček – Maty. Svoboda, Šilhavý, Krliš – Michalčuk.
VHK ROBE Vsetín: Vošvrda – Smetana, Krajčík, O. Němec, Jenáček, Říha, Ondračka – Jenyš, Berzinš, Rob (C) – Klímek, Klhůfek, Berger – Hořanský, Štefka, Š. Bláha – Lichanec, Vítek, Pětník – Koláček.

Šlágr na ledě Třebíče zahájili aktivně domácí, kteří si hned v první minutách vynutili přesilovou hru, tu však Valaši dokázali bez větších problému ubránit. Vsetín si vypracoval první šanci díky přihrávce Jenyše, který adresoval na modrou čáru Němcovi, radost z první branky vsetínskému obránci však překazila horní tyč Jekelovy brány. Vsacané následně dostali také možnost přesilové hry, ale stejně jako domácí ji nedokázali zužitkovat.

První branka utkání se dostavila v čase 8:24 a radovalo se domácí mužstvo. Dočekal předvedl dobrou práci v souboji o kotouč a díky tomu mohl od modré čáry nahazovat Bořuta, do puku vložil hůl šikovně domácí kapitán Ladislav Bittner a usměrněním kotouče do růžku vsetínské brány obstaral 100. trefu Třebíče v sezoně. Vsetín mohl rychle odpovědět v přesilové hře, slibnou pozici měl Klhůfek, ale pozorného Jekela nedokázal prostřelit.

Vsetínští si pak koledovali, když domácím umožnili další dvě přesilové hry. Horáci ale svou pověstnou přesilovou hru nedokázali využít ani do třetice, byť brankář Vošvrda se musel v brance hostů co ohánět. Po úvodních dvaceti minutách tak domácí Třebíč držela nejtěsnější možný náskok.

Na startu druhé třetiny se do slibného úniku dostal Berger na levém křídle, ještě jej podporoval Klímek, prvně jmenovaný nakonec volil zakončení, které však dokázal brankáře Jekel zneškodnit. Následně se Valaši museli bránit už čtvrté přesilové hře domácích. Paradoxně ve vlastním oslabení proti celku s nejvyšší úspěšností využitých přesilových her se Vsetín prosadil ve vlastním oslabení. Brankář Jekel tentokrát podcenil rozehrávku a toho dokonale využil Šimon Jenáček, jenž bekhendem poslal puk do branky domácích a srovnal stav na 1:1.

Další slibnou střeleckou pozici měl Luboš Rob, ovšem proti jeho střele k tyči výborně zasáhl domácí brankář Jekel a zachytil puk v lapačce. Za nedlouho mohl skóre otočit ve prospěch Valachů Berzinš, z osy hřiště však nedokázal přesně zamířit. Činili se také domácí borci, po nahození Formana se snažil puk na bližší tyč vsetínské branky usměrnit Holec, Vošvrda byl však připraven úspěšně zasáhnout. Důraz na brankovišti Třebíče předváděl vsetínský útočník Berger, po výzvě Klhůfka ale nedokázal propasírovat puk za pozorného brankáře Jekela. Na druhé straně se o něco podobného po výzvě Michálka pokoušel Ferda, ale i vsetínská tvrz odolala, a tak po druhé třetině platil vyrovnaný stav 1:1.

Třetí třetina přinesla opatrnou hru z obou stran, ale chyby se přeci jen vyskytly. Tu třebíčskou mohl ztrestat Klímek, jenž prudce vypálil, ale trefil pouze připraveného brankáře Jekela. Klímek pak připravil pozici pro Bergera, ten měl puk srovnaný na holi v mezikruží, na hranici brankoviště clonil Jekelovi Klhůfek, ale vsetínský útočník trefil právě svého spoluhráče. Třebíč si také tvořila náznaky příležitostí, ovšem dlouho ji scházela přesnost ve zpracování nebo finálních přihrávkách. Nakonec se však trpělivost domácím vyplatila. Nejproduktivnější hráč Chance ligy Martin Dočekal obkroužil branku Vsetína a zavěsil přesnou střelou k tyči.

Valaši se nechtěli vzdát lacino. Více než dvě minuty před koncem základní hrací doby odvolali brankáře, ale hned na startu power-play zasáhl Klímek domácího hráče vysokou holí. Třebíč už pak nepovolila hostům z Valašská žádný závěrečný nápor a jejich skvostnou domácí sérii odnesl i vsetínský tým.

Jiří Weintritt (VHK ROBE Vsetín): V první třetině jsme se hned ve druhém střídání zabrzdili faulem a následně ještě jedním. Ta třetina nebyla z naší strany dobrá. Ve druhé i třetí třetině jsme hráli naši hru. Bohužel, ve druhé třetině jsme podobně jako proti Přerovu nevyužili několik slibných šancí a to nás stálo zápas. Ve třetí třetině jsme udělali jednu chybu, domácí neměli ve třetí třetině nic, ale bohužel tam jsme to ztratili. Už nás to hrozně mrzí, protože produktivita je špatná, ale hrajeme všichni, víc nás není, musíme se z toho dostat sami.

Kamil Pokorný (SK Horácká Slavia Třebíč): Přijel soupeř, který se netají vysokými ambicemi. Mluví o baráži, chtěl by vrátit extraligu do Vsetína. Tomu odpovídá kvalita kádru i jejich finanční zabezpečení. My jsme doma silní, to už víme. Chtěli jsme být soupeřem, který je dobře připravený na Vsetín. Myslím si, že v první třetině to bylo vidět, byli jsme o kapánek lepší. Bohužel nám nešly přesilovky, na druhou stranu jsme ubránili i soupeřovy přesilovky, které jsou také kvalitní. Myslím si, že v první třetině jsme byli trochu lepší. Od gólu na 1:1 ve druhé třetině, který jsme dostali ve vlastní přesilové hře, tak soupeř víc napadal, byl aktivní. My jsme si však hráli naší hru, snažili jsme se hrát dobře do defenzívy a vyrážet do protiútoku. Samozřejmě ve třetí třetině to vypadalo, že Vsetín měl více sil. Přeci jen poslední tři zápasy nás stály spoustu sil. Dohrávali jsme na tři lajny. Zranil se nám Vojta Šilhavý. Byli jsme trpěliví, čekali jsme na jeden moment a ten přišel, Martin Dočekal to trefil. Dokráčeli jsme si pro vynikající tři body před domácím publikem a jsme maximálně spokojeni.