Vsetínská mizérie nebere konce, Valaši padli v Třebíči

Jan Tajzler • 12.10.2022

Třebíč i Vsetín se v posledních dnech musejí vypořádávat s marodkou, i přesto se ve středečním podvečeru na ledě KHNP Areny jednalo o šlágr kola. Domácí tým se dostal v první třetině do vedení, spoléhal se na vynikajícího brankáře Jekela. Vsetínu se však i tak podařilo ve druhé třetině skóre otočit. Nad soupeřem z Vysočiny v prostředním dějství měl více ze hry, převahu si přenesl i do startu třetí třetiny, ale svůj náskok nebyl schopen navýšit. Naopak Třebíč udělovala lekci z produktivity a v závěrečné pasáži hry bleskově skóre otočila na svou stranu. Mizérie Vsetína tak pokračuje, Valaši poprvé od postupu v roce 2017 utrpěli pátou soutěžní porážku v řadě.

CHANCE LIGA - 11.kolo st 12.10.17:30
SK Horácká Slavia Třebíč
4:2(1:0, 0:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 14. Bittner (Psota), 49. Ferda, 51. Holec (Ferda), 56. Dočekal (Psota) – 23. Lichanec (Jenyš), 39. Ondračka (Jonák). Rozhodčí: Jechoutek, Květoň – Polák, Roupec. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 931. Střely na branku: 27:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 4:2.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Poizl, Tureček, Doudera, Furch, Forman – Dočekal (A), Bittner (C), Psota – Holec, Vodný, Ferda (A) – Meluzín, Malý, I. Sedláček – Michalčuk, Mat. Novák, Svoboda.
VHK ROBE Vsetín: Žukov – O. Němec (A), Smetana (A), Hryciow, Kajínek, Voženílek, Ondračka, Jenáček – Jonák (C), Lichanec, Rob – Š. Bláha, Přikryl, Sihvonen – Jenyš, Berger, Melenovský – Berzinš, Pětník.

První vážnější příležitost v utkání si vypracovali hosté ze Vsetína. Lichanec dojel kotouč u branky Třebíče a předložil jej do slotu Robovi, ten však zamířil pouze do připraveného brankáře Jekela. Následující minuty přinesly spíše bojovný hokej, oba celky měly možnost početní výhody, ale skóre se měnilo až při kompletním počtu hráčů. Stalo se tak v čase 13:31, kdy se puk ze středního pásma odrazil na hůl Ladislava Bittnera, ten rázem postupoval vstříc vsetínské brance, mohl ještě vylepšit koncovku pro Psotu, ale zvolil individuální zakončení a prokázal, proč se řadí mezi nejlepší střelce soutěže - 1:0.

Vsetín v závěru úvodní periody čelil ještě krátké přesilovce Třebíče, tu však faulem předčasně ukončil Bittner a po krvavé stopě v obličeji Kajínka putoval na trestnou lavici na 2+2 minuty. Valaši tak na startu druhé třetiny mohli všechny síly vrhnout do útoku. Přikrylova střela ještě úspěšná nebyla, ale záhy našel Jenyš přesnou přihrávkou na hranici brankoviště Petera Lichance a vsetínský útočník vyrovnal.

Zelenožlutí měli po celý průběh druhé třetiny více ze hry. V další přesilové hře Jekel doslova čaroval ve své brance, když vyrazil střelu Ondračky a prostor ucpal i proti dorážkám Roba, Jonáka a Smetany během krátkého sledu. Třebíč hrozila pouze při početní výhodě. Domácím mohl vedení navrátit po střele Bittnera z dorážky Psota, ale trefil pouze tyčku vsetínské klece. Vsetín se však po zásluze ve druhé třetině dočkal další trefy. Po přihrávce Jonáka se do útoku rozjel obránce Tomáš Ondračka za modrou čárou naznačil přihrávku za sebe na Roba, aby pak skrz bránícího Douderu překonal Jekela.

Těsně před druhou sirénou mohl Vsetín odskočit do dvoubrankového náskoku. Z nepřesné rozehrávky Doudery těžil Sihvonen a pohotovou přihrávkou vyzval ke skórování Přikryla, ten se snažil Jekela vykoupat kličkou do bekhendu, ale domácí brankář svůj tým znovu výrazně podržel.

Na startu třetí třetiny se Vsetín opět snažil o navýšení hubeného vedení. Proti byl však pozorný brankář Jekel, když vychytal Bergera a když už třebíčský brankář nemohl, pomohla mu tyč. Změnu ve skóre na startu třetí třetiny nepřinesla ani přesilová hra hostů.

Naopak se vyrovnání dočkala domácí Třebíč. Po střele Holce se ke kotouči za brankou Vsetína dostal Radim Ferda a zasunul puk na bližší tyč, vsetínský brankář Žukov se nestačil včas přemístit. Valachy mohl do vedení vrátit Jenáček, na hranici brankoviště si zpracoval kotouč a umístil jej mezi Jekelovy betony, třebíčský brankář měl však velké štěstí, když se puk pouze svezl těsně mimo tyč jeho svatyně. Bílé hvězdy pak pokračovaly v udělování lekce z produktivity. Po přihrávce Ferdy vypálil z voleje Miroslav Holec a trefil nad rameno brankáře Žukova.

Vsetín reagoval oddechovým časem, ale na útočnou aktivitu ze druhé i startu třetí třetiny už nenavázal. Třebíč s blížícím se časem ke třetí siréně cítila závan dalšího domácího vítězství, které navíc pojistil po přihrávce Psoty zpoza branky Martin Dočekal. Vsetín ještě zkusil odvolat brankáře, ale Jekel už za svá záda nic nepustil. Mizérie Valachů pokračuje, v Třebíčí neuspěli od podzimu 2019 a v rámci Chance ligy připsali rekordní pátou porážku v řadě.

Roman Stantien (VHK ROBE Vsetín): Myslím si, že první třetina byla z naší strany dobrá. Udělali jsme pak chybu ve středním pásmu a domácí nás za ni hned potrestali. Vrátili jsme se do zápasu v přesilové hře a dokonce jsme šli do vedení 2:1. Ještě ke konci druhé třetiny jsme měli šanci a myslím si, že tam se lámal chleba. Kdybychom odskočili o další gól, už bychom si třetí třetinu uhráli. Tu šanci jsme ale neproměnili a do třetí třetiny jsme nastupovali s tím, že ji zvládneme. Jenže jak nám momentálně hra nejde, nepracujeme se na každý gól a útočníci se nám neprosazují, tak na druhé straně nám tam padne prakticky z minima maximum a podle toho to dopadlo. I když jsme bojovali, nasazení tam bylo, nemůžeme klukům moc vytknout, byla tam snaha i nasazení. Jenže, jak říkám, když to nejde, spadne vám tam všechno. Podle soupisky jsme věděli, že domácí mají nějaké zraněné a marody, ale to v soutěži potká každý tým. U nás je to extrémní, vypadlo nám asi osm hráčů, sice se nám jeden vrátil, ale další vypadl.

Kamil Pokorný  (SK Horácká Slavia Třebíč): Vezmu to postupně. Šli jsme do zápasu s trošku netradiční sestavou, ale všem hráčům, kteří šli do zápasu jsme věřili. První třetinu jsme výsledkově zvládli, i když soupeř tam měl dvě nepříjemné věci, gólovky, kdy nás podržel Pavel Jekel. Ale i my jsme měli šance, takže ta třetina byla vyrovnaná. Myslím, že ani ve druhé se moc nezměnilo, hrál se vyrovnaný hokej. Snažili jsme se o dobrou obranu, soupeř byl možná trošku lepší na kotouči a ty dva góly, které jsme ve druhé periodě dostali si myslím, že byly hodně laciné, nevyplynuly ani z nějakých chyb, ale soupeř sehrál dobře přesilovku. Tam těch vyloučení bylo už moc a druhý gól byl šťastný po teči. Řekli jsme si v kabině, že i když máme v nohách pondělní zápas, i když jsme nacestovali stovky kilometrů do Sokolova a zpátky, že doma, před našimi diváky v situaci, ve které jsme ještě nebyli, abychom doma po dvou třetinách prohrávali... Mužstvo se neskutečně semklo. Nemůžu říct, že bychom soupeře přehráli, ale nasazením a bojovností, kvalitní koncovkou, do které jsme se tlačili, jsme zápas otočili a v závěru ubojovali. Bohužel zase i za cenu zranění, protože Ivoš Sedláček obětavě padl do střely a vypadá to, že má zlomenou ruku. Je toho teď na nás strašně moc a kluky chci strašně pochválit za to, jak k zápasu přistoupili a že ho zvládli. Děkujeme i divákům za podporu. Byli trošku zaražení, protože viděli, že sestava není ta, na kterou jsou zvyklí, ale my jsme měli tuto možnost a tak hle jsme tým poskládali. Ve třetí třetině, když do toho kluci začali šlapat a zápas otáčeli, tak byli i diváci výborní a v závěru nás dovedli ke třem bodům. Když to vezmu, tak ze sedmi hráčů má k návratu nejblíž Vojta Šilhavý. U ostatních určitě nebudu říkat diagnózu, od toho jsou doktoři a to se neříká. Druhá věc je taková, že to nejsou zranění na tři, čtyři dny, kdy si hráč odpočine a naskočí zpátky, jsou to zranění složitější a my se s tím musíme nějak vypořádat. Teď po zápase nemáme moc času na to, abychom se radovali. Okamžitě musíme sednout k sestavě a dávat dohromady soupisku na sobotu, protože kluci z juniorky Komety mají své povinnosti. Bylo tam to nepříjemné zranění Ivoše Sedláčka, tím jsme asi juniorku Komety nepotěšili, ale bohužel i tohle k hokeji patří. Strašně mě mrzí, že ho to potkalo, protože hrál výborně. Věřím, že se brzo uzdraví a pomůže Kometě a pak možná i znovu nám. Budeme se teď rozhlížet kolem tak, abychom složili sestavu na sobotní zápas v Litoměřicích.