Třikrát bravo! Vsetín vyhrál na Technice a zkompletoval skvělou venkovní sérii

Dominik Tobola • 26.10.2013

Skvěle! Valaši se vydali po sobotním obědě vstříc k Brnu, aby se pokusil o zkompletování vynikající sbírky plného počtu bodů z třízápasové série mimo Lapač. A povedlo se! Zelenožlutý celek se opřel o opět skoro bezchybný výkon brankáře Petra Hromady a střeleckou potenci prvních dvou formací, které zajistili všechny branky. Hlavně díky rozhodující druhé části se vezou všechny tři body na Valašsko!

2. liga - 13.kolo so 26.10.17:00
HC Technika Brno
1:4(0:1, 0:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 57. Zapletal (Odehnal) - 10. Ambruz (Vaněk, Farda), 33. Kubo (Ševčík, Mikšovský), 35. Kajaba (Ambruz, Vaněk), 37. Mikšovský (Kubo, Ševčik). Rozhodčí: Slavka - Chocholouš, Kříž. Vyloučení: 6:9, navíc Habrovec 10 min. OT. Využití: 0:2. Diváci: 282. Poměr střel: 28:25. Průběh utkání: 0:4, 1:4.
HC Technika Brno: Chvátál (34. Novák) - Habrovec, Dittrich, Klimeš, Štindl, Zapletal, Haviř, Košecký - Čtvrtníček, Fadrný, Česnek, Jurča, Hnilička, Benýšek, Odehnal, Bělohlávek, Buhaj, Zábranský, Látal, Brzobohatý.
VHK ROBE Vsetín: Hromada (Plšek) - Farda, Tichý, Vrba F., Vrba L., Báchor, Hurtík - Kajaba, Vaněk, Ambruz – Mikšovský, Kubo, Ševčík – Kývala, Podešva, Vítek, Hruška.

Ačkoliv Technika začala výborně, nechala se vyloučit a to ji stálo inkasovanou branku. Stalo se tak poté, co Martin Ambruz přijal přihrávku zpoza brány a zamířil na bližší tyč. Tam se gólman Chvátal nestačil přesunout a inkasoval tak do odkryté části své svatyně. Tím gólový příspěvek v první části skončil. Domácí sice měli slibný začátek, lépe bruslili, ale gólu se nedočkali. Střílení branek je v poslední době problém, což Brno dokazovalo i v další fázi utkání.

Druhá dvacetiminutovka přinesla další tři branky, všechny však padly do brněnské klece. Po Hurtíkově přihrávce na střed ve 32. minutě se ke kotouči dostal volný Martin Kubo, který se moc dlouho nerozmýšlel a vyslal přímou ránu, jež Chvátala propálila a proměnila početní výhodu - 2:0.

Následovala přihrávka na střed a gól z mezikruží. Ovšem s tím, že gól na 3:0 dával Martin Ambruz. Chvátala toutou brankou vyhnal z brány a do klece se postavil Novák. Hosté byli při chuti a s čistým štítem dlouho náhradní brankář nevydržel. Vsetínský útočník Kubo zmátl domácího gólmana Nováka a toho využil přesnou střelou Adam Mikšovský. Oba kádry se po druhé třetině odebíraly do kabin za stavu 0:4.

V poslední třetině se prosadila jen Technika, kdy si Jiří Zapletal sjel k pravému kruhu pro vhazování, kde vyslal tvrdou střelu a ta propadla za záda dosud bezchybného Hromady. Bomba to byla výstavní, skončila přesně v levé šibenici - 1:4.

Tím gólový přísun sobotního zápasu skončil. Na závěr se ještě Jurča a Farda utkali v pěstním souboji, na výsledku to však už nic neměnilo. Vsetín se se třemi body odebral zpět domů ve velice dobré náladě. V týmu Brna už tolik veselo není, neboť z pěti zápasů utrpěli svěřenci kouče Kaňkovského pátou prohru a získali pouze bod.

Ohlasy k utkání

Roman Kaňkovský (Technika Brno): Před zápasem jsme měli velkou chuť zlomit naší špatnou sérii. Začátek nebyl vůbec špatný, dobře jsme bruslili a napadali, ale nedáváme góly. Šancí sice bylo mnoho, ale Vsetín nás trestal, střílel góly a vytvořil si dostatečný náskok. Řekl bych, že nás soupeř přehrál v jednoduchosti.

Juraj Jakubík (Vsetín): Čekali jsme velice těžké utkání, protože Technika u nás předváděla dobrý organizovaný výkon. Chtěli jsme hrát na rychlé protiútoky, což se nám podařilo vyjádřit i góly. Technika se snažila něco s výsledkem udělat, otevřela obranu, ale to nám samozřejmě vyhovovalo a přidali jsme definitivní pojistku.