Vsetín padl proti Technice v samostatných nájezdech

Jan Tajzler • 18.09.2013

Domácí tvrz vsetínských hokejistů byla částečně dobyta již ve 2.kole třetí nejvyšší soutěže. Postarali se o to hráči brněnské Techniky, kteří na Lapači vstřelili úvodní branku v 11. minutě zásluhou Odehnala a do vedení zelenožluté vůbec nepustili. Vsetín držel se soupeřem krok a utkání dospělo až k samostatným nájezdům, kde o exportů dvou bodů na jižní Moravu rozhodl Jan Česnek.

2. liga - 2.kolo st 18.9.17:30
HC Technika Brno
2:3sn(1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky:18. Vítek (Farda, Hruška P.), 49. Kajaba (Ambruz, Vaněk) – 11. Odehnal (Habrovec), 37. Jurča (Štindl, Česnek), 65. rozh. sam. náj. Česnek. Rozhodčí: Volf – Hanzlík, Štěpán. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 807. Střely na branku: 32:37. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Farda, Vrba F., Vrba L., Vodák, Žák, Báchor – Mikšovský, Vaněk, Ambruz - Kajaba, Kubo, Hruška P. - Hruška O., Ševčík, Vítek - Janeba, Podešva, Štrbík
HC Technika Brno: Chvátal – Habrovec, Dittrich, Klimeš, Štindl, Zapletal, Havíř, Košecký, Maršálek – Jurča, Fadrný, Česnek, Hnilička, Benýšek, Odehnal, Pargáč, Zábranský, Látal, Brzobohatý, Buhaj, Bělohlávek

Velmi opatrný hokej přinesly úvodní minuty druholigového zápasu Vsetína s Technïkou Brno. První zajímavou příležitost si vypracovali v šesté minutě hosté, brankář Hromada se ale proti střílejícímu Zábranskému stihl včas přesunout a puk vyrazil. Vsetín, hrající na čtyři útoky, se rozjížděl pozvolna. V deváté minutě ho mohla nastartovat přesilová hra, ta se ale Valachům hrubě nevydařila. Ve velmi dobré pozici se sice ocitl Ambruz, z úhlu ale napálil pouze boční síť Chvátalovy svatyně. O pár vteřin později pak Vsetínští hrubě chybovali na útočné modré, do brejku se dostal Vlastimil Odehnal a svůj únik zakončil nechytatelnou střelou do šibenice.

Vsetínské snahy o vyrovnání troskotaly na skvěle organizované defenzivní hře Techniky a také na vlastní nepřesnosti. V čase 17:53 se však domácím povedl snad první přesný pas v utkání a rázem bylo vyrovnáno. Fardova výstavní přihrávka našla Davida Vítka najetého na útočné modré a následný brejk zakončil domácí forward podobně jako Odehnal – nechytatelnou střelou nad vyrážečku. V samém závěru třetiny se ještě do šance dostal Fadrný, v těžké pozici, ale napálil jen domácího muže s maskou. Do kabin tak oba týmy odcházely za nerozhodného stavu 1:1.

Nejlepší hráč VHK dle redakce:

René Kajaba

Druhou periodu začal Vsetín náporem. Nejblíže gólu byli Valaši v minutě dvaadvacáté, puk odražený od brusle Kubo ale Chvátala s pomocí obránců zkrotil. O chvíli později se do střelecké pozice probil vsetínský kapitán Vaněk, než se ale odhodlal ke střele, stihl se brankář Techniky přemístit a puk následně lapit. Po pěti minutách se hostům podařilo domácí nápor otupit, a byť měli zelenožlutí i nadále optický navrch, k významnějšímu ohrožení Chvátala se takřka nedostávali.

V polovině třetiny naopak zahrozili Brňané. V akci dva na jednoho dostal Bělohlávek puk do jízdy, po bekhendové kličce ale ztroskotal na Hromadových betonech. Valaši se mezitím i nadále utápěli v nepřesnostech. Až ve třicáté šesté minutě se jim podařilo vážněji vylekat Chvátala, Vaněk byl ale až příliš váhavý a ke střele z ideální pozice se nakonec vůbec nedostal. O minutu později tak udeřilo na straně druhé. Vsetínští si špatně rozebrali hráče, neobsazený bek Štindl, ač sám ve výborné pozici, ještě poslal puk na brankoviště a osamocenému Petru Jurčovi pouze stačilo nastavit hůl. Po dvou třetinách tudíž vedla Technika 2:1.

Do třetí třetiny stáhl Vsetín hru na tři útoky, zlepšení hry VHK ale tato změna nepřinesla a nepomohla ani přesilovka od minuty čtyřicáté druhé. Nedlouho poté si svou vůbec první početní výhodu v utkání zahrála Technika. Než ji ale stihla pořádně rozehrát, dopustila se krátce po sobě dvou naprosto zbytečných faulů a Vsetínu se tak z čista jasna naskytla dlouhá příležitost hry proti třem. Valaši se v ní trápili tak dlouho, až se na to nemohli dívat ani hráči Techniky a svým zelenožlutým hostitelům přispěchali na pomoc. Vlastní chybou totiž umožnili Ambruzovi, aby přistrčil puk Renému Kajabovi a ten přesnou střelou z mezikruží potvrdil svou střeleckou formu.

Po vyrovnání na 2:2 se hra očividně přitvrdila. Jinak se ale obrázek příliš nezměnil. Vsetínští se dál snažili útočit, dál ovšem naráželi na zformovaný obranný val hostů a taktéž na vlastní nepřesnost. Technika hrozila z protiútoků a v padesáté třetí minutě nebyla daleko od gólové radosti. Vodák ztratil puk u zadního mantinelu a Hromada měl plné ruce práce, aby mu Zábranského zasunutí zpoza brány neproklouzlo do sítě. O minutu později se do dobré střelecké pozice dostal i Fadrný, ani on ale na Hromadu nevyzrál. Vedoucí branky se pak Technika nedočkala ani v přesilové hře. Poslední šanci, jak odvrátit prodloužení, měli na hokejkách Valaši. V samém závěru třetiny si totiž i oni zahráli přesilovku. Tentokrát ji sehráli velmi dobře. Mikšovského teči ale chybělo pár decimetrů a přesnost postrádaly i Fardovy pokusy od modré. Tři třetiny tedy nerozhodly a na řadu přišlo prodloužení.

V jeho úvodu se celým hřištěm prokličkoval domácí Ševčík, střelu ale poslal mimo tři tyče. V největší šanci Techniky zase Fadrný vyprášil betony Hromadovi. Náladu si ale Fadrný a spol. spravili při penaltovém rozstřelu. Krom zmíněného Fadrného se totiž prosadili i Česnek a Zábranský, kteří vesměs předvedli precizní bekhendové blafáky. Za Vsetín dokázal odpovědět pouze Ambruz, bonusový bod díky tomu putuje do moravské metropole. Vsetín tak po nepovedeném výkonu podlehl Technice Brno 2:3.

Juraj Jakubík (trenér Vsetína): „Věděli jsme, že Technika disponuje dobrou defenzivou, což se dnes potvrdilo. Náš záměr hrát na čtyři útoky a tři obrany a tím dostávat soupeře pod tlak se nedařil. Naše hra neměla spád a dokonce jsme v přesilovce inkasovali. Podařilo se nám sice vyrovnat, ale po nedůsledném bráněné soupeřových hráčů jsme inkasovali znovu. Stáhli jsme tedy hru na tři útoky, které díky bojovnosti a podpoře diváků vyrovnaly. Na konci zápasu jsme měli výhodu přesilové hry, v níž nám chyběl kousek štěstí. Mohli jsme se radovat ze tří bodů, musíme být ale spokojeni i s jedním. Robin Ševčík se usídlil zpět v útoku, protože se nám ze zkoušky v Rakousku vrátil obránce Filip Vrba. Je ale velká pravděpodobnost, že Robin bude chodit do přesilovek zezadu jako bek.“