Vstupenky online

Utkání v Porubě rozseklo až prodloužení, Valaši vezou bod

Jan Tajzler, Pavlína Vítková • 15.01.2020

Kdo by to byl čekal, že utkání mezi Porubou a Vsetínem dospěje za bezbrankového stavu do prodloužení. Valaši zasypali brankáře Dolejše čtyřiceti střelami, leč neujala se ani jediná. Vsetínský brankář Gába předvedl v základní hrací době rovněž bezchybný výkon, a tak si více než osm stovek diváků muselo počkat na rozuzlení v nastaveném čase. Prodloužení přineslo více štěstí Porubě, když o osudu utkání rozhodl domácí útočník Zdeněk. Vsetín tak veze z Ostravy jednobodový zisk a již v sobotu se v domácím prostředí postaví suverénnímu Motoru.

CHANCE LIGA - 2. část, 12. kolo st 15.1.17:30
HC RT TORAX Poruba 2011
VHK ROBE Vsetín
1:0p(0:0, 0:0, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 62. Zdeněk. Rozhodčí: Skopal, Fiala – Lukš, Měkýš. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 853. Střely na branku: 26:40. Průběh utkání: 1:0.

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Rudl, Urbanec, Slavík, Husák, D. Krejčí, Dundáček, Pastor – Sikora (A), M. Hlinka, Gřeš – Ďurač, Zdeněk (C), Nejezchleb – Špaček, T. Jáchym, Guman – J. Káňa (A), Kanko.
VHK ROBE Vsetín: Gába – Slováček, Teper, Hryciow, J. Drtina, Jeřábek, Ondračka, Hunkes – Jonák, Kucharczyk, Karafiát – Březina, Pechanec, D. Tůma – Procházka, Rehuš, Gorčík – Hořanský, L. Volf, Vítek.

Uběhlo jen třiadvacet sekund a rozhodčí trestali. Dvě minuty za podrážení vyfasoval domácí Marek Sikora, a Poruba tak měla od samotného úvodu plné ruce práce. Vsetínští však početní výhodu nedokázali zužitkovat a hra se posléze začala vyrovnávat. Puk putoval z jedné strany na druhou, gólmani Dolejš i Gába museli být ve střehu. Oba si své teritorium uhlídali a zamezili vstřelení branky. Před přestávkou tedy týmy opouštěly ledovou plochu za stavu 0:0.

Po návratu z šaten se zdálo, že bude utkání pokračovat v podobném duchu. Hra se stále přelévala po celém kluzišti. V pětadvacáté minutě se pak ve velké šanci ocitli Jiří Zdeněk s Tomášem Gřešem, Gába byl ale pozorný a puk zachytil. Na druhé straně pálil David Tůma, ale ani on kotouč do sítě neprocedil. Od poloviny druhé periody se Vsetín začal pomalu ale jistě usazovat v útočném pásmu. Zhruba dvě minuty před koncem už to vypadalo, že se hosté budou radovat. Závar před Dolejšem ale vyústil v posunutí klece, a přerušil tak vsetínský nápor. Pět vteřin před zazněním sirény ještě střílel Tomáš Ondráčka. Jeho střela nicméně zamířila mimo, a i před druhou přestávkou proto platil nerozhodný výsledek 0:0.

I ve třetí části se k šancím dostaly oba celky. Za domácí to zkoušeli Slavík, Hlinka, Gřeš a Jáchym. Dolejše potrápili Volf, Březina a Jeřábek. Ani tyto ofenzivní snahy nepřinesly žádnou vstřelenou branku. Zápas tak musel jít do prodloužení. V tom o výhře domácích rozhodl kapitán Jiří Zdeněk,a stal se tak hrdinou zápasu. Poruba po sérii proher na své konto připsala alespoň dva body. Vsetín po jednobodovém zisku klesl na 3. příčku. 

Ohlasy k utkání

Miloš Holaň (HC RT TORAX Poruba 2011): Dnes musím hráče pochválit za to, že hráli až do konce. Dobré utkání jsme už odehráli na Slávii, kde nám však výsledek byl odepřen. Hráči si za dřinu a za tu těžkou situaci proher dnes zaslouží velkou pochvalu. Byl to velice vyrovnaný zápas proti hodně kvalitnímu soupeři. Díky výborným výkonům brankářů nešel otevřít střelecký účet v utkání. Hráli jsme trpělivě a šli jsme podle taktiky pěkně krok za krokem. Cením si i výborné práce v oslabení, kde jsme neinkasovali ani jednu branku. O zápasu rozhodla jediná chyba v prodloužení, kde to na sebe nostalgicky vzal kapitán a tu loď dotáhl do vítězného konce, za což jsme velice rádi a konečně jsme ukončili sérii proher.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Když nedáš gól, tak nemůžeš vyhrát zápas. Dnes kdybychom hráli dva zápasy tak branku nedáme. Poruba dobře urputně bránila a my jsme se tak těžko prosazovali. Také se těžko hraje od mantinelu, když tě někdo drží jako chobotnice, ale možnosti a šance jsme tam měli, které jsme nedokázali využít. Myslím si, že jsme jinak hráli, až na pár malých chyb, dobře do obrany. Oslabení jsme odehráli výborně, ale následnou přesilovkou jsme si už nepomohli. Bohužel při chybě v prodloužení, ujel domácí hráč a využil samostatný únik. Výsledek nás mrzí a věřím, že doma s Motorem podáme výborný výkon.