Ve speciálních dresech opět vítězně, Vsetín smetl Porubu 5:1

Tomáš Kopecký, Helena Hegeďová • 12.02.2020

Podesáté v řadě zdolali Valaši na domácím ledě Porubu a opět potvrdili, že s tímto soupeřem mají Na Lapači opravdu skvostnou bilanci. Vsetínští, kteří do utkání nastoupili ve speciálních modrých dresech, měli výhru ve svých rukou hned od úvodních minut. Vše začal už ve 2. minutě Teper, který ihned po buly propálil Kůdelu. Na jeho trefu vzápětí navázali Jonák a Březina a rázem to bylo 3:0. Hosté sice zásluhou Gumana snížili, ale jejich branka z 10. minuty zůstala až do konce utkání tou jedinou. Naopak dobře hrající Valaši pokračovali v dobrém výkonu, přidali ještě dva góly, a nakonec zvítězili 5:1. Vsetín po výhře odskakuje svým pronásledovatelům a drží třetí příčku.

CHANCE LIGA - 2. část, 19. kolo st 12.2.17:30
HC RT TORAX Poruba 2011
5:1(3:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Teper (Šilhavý), 6. Jonák (Slováček, Rehuš), 8. Březina (Pechanec, D. Tůma), 36. Vítek, 50. Rehuš (Gorčík, Jonák) – 10. Guman (Urbanec, T. Jáchym). Rozhodčí: Barek, Veselý – Hanzlík, Hranoš. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 2560. Střely na branku: 32:24. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.

VHK ROBE Vsetín: Gába – Teper, Slováček, Smetana, J. Drtina, Hunkes, Kudělka, Holomek – Gorčík, Rehuš, Jonák – D. Tůma, Pechanec, Březina – Dostálek, R. Vlach, Karafiát – Vítek, Šilhavý, Procházka.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela (8. Foltán) – Husák, Slavík, Urbanec, Rudl, Dundáček, D. Krejčí – Gřeš, Hudeček, Sikora – Maršoun, T. Jáchym, Guman – J. Káňa, Zdeněk, Kanko – Nejezchleb, Toman, Špaček.

Vyrovnaný začátek utkání rozsekli Valaši hned ve druhé minutě, když Vojtěch Šilhavý vyhrál vhazování a o mantinel poslal kotouč na Jakuba Tepera. Ten se na vrcholu pravého kruhu napřáhl a propálil hostujícího gólmana na vzdálenější tyč. Neuběhlo mnoho času a na trestnou lavici usedl jako první ostravský útočník Hudeček. Vsetínu stačily na další branku čtyři sekundy v početní výhodě. Tentokrát vyhrál buly na pravém kruhu před Kůdelou Branislav Rehuš a na modré čáře puk zachytil Ondřej Slováček. Jeho ránu pak ještě v předbrankovém prostoru tečoval do pravého dolního rohu kapitán Vít Jonák

Poruba mohla okamžitě odpovědět, ale Maršoun netrefil odkrytou část domácí branky. Místo toho dorazil za brankovou čáru svou vlastní střelu z mezikruží David Březina. Tři góly z šesti střel už byly moc i na Hynka Kůdelu, který své místo mezi třemi tyčemi přenechal Frederiku Foltánovi. Tato změna hostům pomohla k tomu, aby se poprvé v utkání prosadili. Poruba se usadila v útočném pásmu, a i když jejich pobyt postrádal přihrávky, dostal se k puku Tomáš Guman, jenž stahovačkou obešel bránícího hráče u pravé tyče Gábovy brány a dostal puk až za jeho záda. Hosté se dostali také do přesilové hry, v které si kombinaci vytvořili až po vsetínské chybě ve vlastním pásmu. Ke střele z pravého kruhu se dostal Špaček.

Již ze začátku druhé třetiny si Poruba musela při vsetínské kombinaci vypomoci faulem a následně se dostala i do tří. Tentokrát Vsetínští možnosti skórovat nevyužili, ale v útočném pásmu se drželi i nadále. Ostravané před Gábou také hrozili, jenže jim nevycházely přihrávky a spíše se rozhodovali pro individuální akce v útočném pásmu. Pohlednou kombinaci předvedla Poruba až po vyloučení Dostálka. Na jejím konci byl Guman, který nebyl daleko od vstřelení druhého gólu v dnešním duelu.

Kontaktní branka by navíc hostům hodně pomohla. Po návratu Dostálka na led byl blízko přesné trefě také Smetana, ale nakonec to byl David Vítek, komu se podařilo využít nepřesné Gumanovy rozehrávky. Vsetínský útočník si převzal puk v útočném pásmu, obešel v mezikruží bránícího hráče a bekhendem namířil puk do vzdálenějšího horního rohu. Valaši po navýšení svého náskoku zatlačili na Porubu ještě víc a ve stejné hře pokračovali i po pauze.

Vidět byli Březina a Vlach, v defenzivě zase Kudělka, který blokoval střely. A tato hra se Vsetínu vyplatila, jelikož přesně deset minut před koncem zápasu se po kombinaci se Sebastianem Gorčíkem prosadil střelou do odkryté části branky Branislav Rehuš. Stále zbývalo dohrát polovinu třetí třetiny, ale o vítězi už bylo rozhodnuto.

Gólový náskok mohl ještě za Vsetín navýšit Jonák, ale gólman hostujícího celku předvedl povedený zákrok. Následně si celky vyzkoušely i hru čtyři na čtyři, v níž dorážel kotouč z příhodné pozice Hudeček. Střela mu ale nesedla, žádná branka už do konce utkání nepadla a domácí zvítězili poměrem 5:1.