Vsetín dlouho vzdoroval, nakonec však na Kladně padl

Radek Bařina, Filip Ardon • 10.12.2018

Dobrý zápas se špatným koncem sehráli hokejisté VHK Vsetín na ledě Kladna. Středočechům, kteří nastoupili i s Tomášem Plekancem, byli i v okleštěné sestavě vyrovnaným soupeřem, doplatili však na nižší produktivitu a laciné branky. Zlomový gól na 3:4 inkasovali Valaši jedenáct minut před koncem třetí třetiny. Vsetínští tak padli na hřištích soupeřů počtvrté v řadě. Stínem utkání bylo zranění Davida Březiny, kterého sestřelil úderem do hlavy Brandon Nash.

CHANCE LIGA - 33.kolo po 10.12.17:10
Rytíři Kladno
6:3(2:1, 1:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 2. Plekanec (J. Strnad, Vampola), 13. Kružík (T. Kaut, Redlich), 27. J. Strnad (Kubík, Vampola), 49. Zikmund (Svedlund, Machač), 52. Zikmund (Machač), 60. J. Strnad – 12. Rob (Pechanec, Teper), 29. Rác (Mikuš), 41. Pechanec (Jenáček). Rozhodčí: Grech, Kostourek - Štofa, Beneš. Vyloučení: 9:6 navíc Nash 5+OK, Hajný (oba KLA) 10 min OT - Vítek (VSE) 10 min OT. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1716. Střely na branku: 35:43. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 6:3.

Rytíři Kladno: Brízgala – Nash, Zajíc, Svedlund, Zelingr, Kehar, J. Říha, Veber – Vampola (A), Plekanec, J. Strnad (C) – Kubík, Machač (A), Zikmund – Kružík, T. Kaut, Redlich – Hajný, Vildumetz, Jelínek.
VHK ROBE Vsetín: Šelepněv – Mikuš, Hryciow, Ondračka, Slováček (A), Jenáček, Teper – Rác, Pitule, Kopta – Rob, Pechanec, Jonák (C) – Vávra, Kucharczyk (A), Březina – Vítek, Šilhavý, Klímek.

Rytíři nastoupili do zápasu výborně a hned ve druhé minutě šli do vedení! Petr Vampola vybojoval faul soupeře a Tomáš Plekanec zkušeně využil přesilovku! Zkušený útočník nic nevymýšlel a ranou z kruhu propálil Jana Šelepněva – 🚨 1:0. Hosté ale okamžitě přidali a rychle mohli srovnat. Adam Brízgala byl však výborný a zlikvidoval jak šanci Jakuba Jenáčka, tak výborný pokus Vojtěcha Šilhavého. Až při druhém kladenském oslabení byl na výbornou vsetínskou přesilovku krátký i brankář Rytířů. Luboš Rob dostal výborný křižný pas a poslal puk do odkryté části klece – 🚨 1:1. Jenže bojovnost se ukázala jako správný recept na Valachy! Tomáš Redlich vybojoval puk, vystartoval spolu se svojí lajnou do protiútoku a Daniel Kružík doklepl puk za rozhozeného Šelepněva – 🚨 2:1. V závěru mohlo přijít v další výhodě opět srovnání, Adam Brízgala ale okradl Tomáše Vávru o téměř jistý gól.

I ve druhé části pokračoval z obou stran útočný hokej, opět ale bylo úspěšnější Kladno! Domácí vybojovali přesilovku a krátce po jejím skončení se radovali. Adam Kubík šikovně zavezl puk za bránu, našel Jakuba Strnada a kladenský kapitán přidal třetí zásah svého týmu – 🚨 3:1. Pak ale pro Rytíře přišla také pořádná nepříjemnost. Brendon Nash srazil Davida Březinu a dostal trest do konce utkání. A Valaši mohli opět ukázat nejlepší přesilovku v lize. Roman Rác dlouho nic nevymýšlel a ranou po ledě překonal Brízgalu – 🚨 3:2. Jakub Teper zakrátko na několikrát dorážel puk do už úplně prázdné brány, v důležité chvíli však selhal.

Začátek třetí periody domácím vůbec nevyšel. Ještě v první minutě nabral slušnou rychlost Antonín Pechanec, vytáhl si Brízgalu z brány a podél betonu poslal puk do sítě – 🚨 3:3. Dalšími zákroky pak udržel kladenský gólman vyrovnaný stav a Rytíři opět postupně přebrali otěže. A nakonec šli znovu do vedení! Linus Svedlund výborně zavezl puk, zpoza brány vrátil pro Ladislava Zikmunda a ten dotlačil kotouč do brány – 🚨 4:3. Navýšení mohli přidat Rytíři z přesilovky, Tomáš Plekanec však sportovně odvolal faul. A odměna na sebe nenechala dlouho čekat! Patrik Machač krásnou otočkou našel Ladislava Zikmunda a kladenská třináctka podruhé rozvlnila síť z mezikruží – 🚨 5:3. Čtrnáct vteřin před koncem prchal na prázdnou bránu Jakub Strnad, který byl ale podražen soupeřem. Sudí tak neváhal a nařídil přiznaný gól – 🚨 6:3. Jelínkův hit ještě na konci vyprovokoval hromadnou šarvátku u střídaček, k většímu konfliktu už ale nedošlo, přestože Roman Rác a Jakub Hajný byli hodně aktivní.

Ohlasy k utkání

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): Čekali jsme těžký zápas, což se potvrdilo. Utkání bylo poměrně pěkné, hrálo se nahoru dolů. Přesilovky soupeře byly smrtící, naštěstí je neproměnili a gólman to párkrát chytil. Hráli to ale opravdu moc dobře. Utkání bylo vyrovnané, v závěru se nám podařilo odskočit za stavu 3:3. Mohl vyhrát kdokoliv, gól jsme ale dali my. To rozhodlo naprosto vyrovnané utkání. Soupeř hrál opravdu výborně.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): My jsme sem přijeli v poslepované sestavě, protože v posledním zápase s Kadaní jsme dostali tři vyšší tresty a kluci byli vyautovaní. Hlavně obrana byla mladá. Kluci se s tím ale poprali dobře. Dneska se nehrál špatný hokej, mělo to nasazení. My jsme ale dostali lekci z produktivity. Měli jsme dostatek vyložených šancí, ale nebyli jsme v koncovce natolik produktivní, abychom dali více gólů. Kladno mělo také šance a v koncovce mělo určitě větší kvalitu. Díky tomu vyhrálo.