Vstupenky online
ONLINE PRODEJ PERMANENTEK ZDE! | Prázdninová kolekce Léto s VHK v prodeji! | AKTUÁLNÍ POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: 138 (k 8.7.)

Bitva o šest bodů! Ve středu zavítá na Lapač Havířov

Jan Tajzler • 10.12.2018

Chance liga kvapí dál a již ve středu se vsetínský tým bude muset soustředit na dalšího soupeře, kterým bude havířovský Azet. Slezané jsou v těsném závěsu za Vsetínem a na Lapači touží valašského konkurenta v tabulce přeskočit. Vsetín má za sebou utkání na kladenském ledě, kde po bojovném výkonu padl 3:6. Nicméně před domácím publikem bude usilovat o první letošní skalp havířovského soupeře. Souboj Valachů se Slezany startuje na Lapači ve středu v tradičních 17:30.

V dlouhé hokejové historii obou klubů se fanoušci těšili mnoha atraktivním bitvám mezi celky Vsetína a Havířova. Oba kluby se v posledních dekádách střetávaly snad na všech výkonnostních úrovních od extraligy až po 2. ligu. Nyní však obě hokejové bašty ke své spokojenosti působí v Chance lize a jejich souboje přináší nejen nelítostné boje na ledě, ale i hledišti. Obě letošní utkání doprovázela skvělá atmosféra a v obou případech se radoval Havířov. Slezané nejprve dokázali na Lapači otočit nepříznivý stav a zvítězit v prodloužení 3:2. Otočit skóre se Havířovu povedlo i na domácím ledě, oslavy 90. výročí si Havířovští zpříjemnili zaslouženým vítězstvím 4:1. Kdo se bude radovat ve třetím díle letošních vzájemných soubojů?

Havířov venku umí, lepší je pouze Jihlava

 

Havířov ve své výroční sezoně ignoruje předsezonní předpoklady a s přehledem se od začátku ročníku drží mezi elitní osmičkou. Azet je překvapivě silný na ledě soupeřů, v dosavadních patnácti utkáních dokázal zvítězit v deseti případech, posbíral 28 bodů a ve venkovní tabulce mu patří solidní 2. pozice, lepší už je pouze jihlavská Dukla. Havířov dokázal v posledních utkáních potvrdit roli favorita na ledě Ústí nad Labem, kde zvítězil 4:1. Elitní osmičku pak bránil proti Třebíči, kterou skolil rovněž 4:1. Těsná porážka se dostavila v domácím utkání s Litoměřicemi, kterým Slezané podlehli těsně 1:2. Svěřenci trenéra Režnara si však chuť spravili tím nejlepším možným způsobem, když ve slezském derby smazali z ledu Frýdek-Místek a do svého města se vraceli s plným bodovým ziskem za vysoké vítězství 7:3. Následovalo regionální derby v Porubě, kde se však Azetu nezadařilo a padl 1:2.

Havířov z pohledu produktivity táhne Tomáš Greš, s počtem 12ti branek je zároveň nejlepším střelcem týmu, k tomu dokázal přidat ještě 13 asistencí. Vsetínská obrana se bude muset mít na pozoru také před Janem Marunou, havířovský srdcař zaznamenal 11 tref a na dalších 8 přihrál. Dalšími vysoce produktivními útočníky jsou Branislav Rehuš (8+16) či Radek Pořízek (6+14).

Defenzíva středečního soupeře vsetínských hokejistů se opírá o zkušeného Antonína Bořutu, urostlý zlínský odchovanec v minulosti působil i ve Vsetíně, nyní pomáhá slezskému klubu s bilancí (2+11) a jeho přítomnost na ledě působí v kladných číslech celkem +10. Vedle něj se obrana Havířova může spolehnout na Davida Chrobočka (4+6). Brankoviště Havířova patří Ondřeji Bláhovi, ve čtyřiadvaceti utkáních si havířovská jednička vychytala úspěšnost zákroků na úrovni 89,34%, průměrně pak inkasovala 2,64 branky na zápas. Vedle něj mohou trenéři Havířova postavit ještě Jana Lukáše, jenž Havířovu vypomáhá formou střídavých startů z extraligové Olomouce, k dispozici je také talentovaný mladík Jan Matoušek.

Porazí Havířov? Valaši mají třetí pokus 

Pouze se dvěma soupeři Vsetín v letošním ročníku ještě neslavil vítězství. Jsou jimi České Budějovice a právě Havířov. Valaši budou ve středu svádět důležitou bitvu o šest bodů. Postavení v tabulce velí Vsetínu zvítězit, pokud si chce udržet pátou příčku a alespoň částečný kontakt s první čtverkou. Po porážce na Kladně odskočil Vsetínu čtvrtý Prostějov na rozdíl pěti bodů, dívat se však zelenožlutí musí spíš za sebe. Krom Havířova čeká na další klopýtnutí Vsacanů Litoměřice či Přerov, oba soupeři jsou Vsetínu na bodový dostřel jediného utkání.

Vsetín zahájil nový týden utkáním na Kladně. Ač cestoval do středních Čech výrazně oslaben, ostudu rozhodně neudělal, naopak favorizovaným Rytířům byl po většinu zápasu více než vyrovnaným soupeřem. Bojovníkům z Valašska se podařilo na Kladně vymazat dvoubrankové manko a ve slibných příležitostech dokonce útočili i na obrat ve skóre. Efektivita v zakončení se však stala Vsetínu osudnou, neboť domácí tým zásluhou Ladislava Zikmunda odskočil zpět do dvoubrankového vedení a závěr utkání již pohlídal. Předvedený výkon však může být pro Vsetín vzpruhou do dalších důležitých utkání.

Proti Havířovu nebudou moct trenéři Dopita s Jenáčkem počítat s vyfaulovanými hráči, Ondřej Holomek si proti Azetu odkroutí dvouzápasový distanc. Na rozsudek disciplinární komise stále čeká Jiří Karafiát, a jeho start proti Havířovu je tak nejistý. Do Kladna s týmem neodcestoval ani Tomáš Frolo. Ba co hůř, na ledě Rytířů utrpěl těžký otřes také útočník David Březina. Vsetín se bude muset znovu spolehnout na mimořádný týmový výkon, a pokud možno navázat minimálně na disciplínu z kladenského ledu.

Důležitá bitva mezi sousedy v tabulce odstartuje na vsetínském Lapači ve středu od 17:30. Těšit se můžete nejen na atraktivní souboj dvou tradičních hokejových bašt, ale také na doprovodný program. Znovu budete moct soutěžit ve střelbě na branku, nebo doufat v štěstí a zasoutěžit si v tombole 50:50. Pokud se na vsetínský stadion nedostanete, nemusíte zoufat. Vsetínská redakce bude utkání podrobně přenášet prostřednictvím textového online přenosu, pokud však chcete vidět dění na Lapači přímo, můžete si připlatit a prostřednictvím portálu hokejkatv.cz sledovat utkání v přímém přenosu.

Partner utkání: MONETA Money Bank

MONETA Money Bank je česká bankovní instituce. Specializuje se na bankovní služby pro fyzické osoby a podnikatelské subjekty. MONETU můžete navštívit i na Vsetíně. Sídlí na Dolním náměstí č. 309. Během zápasu se můžete těšit na maskota společnosti, kterým je kocour. Ten bude na stadionu rozdávat balónky! Společnost MONETA bude mít před zimním stadionem stánek, kde bude probíhat soutěž. Budete tedy moct vyhrávat dárky! Těšíme se na vaši návštěvu! 

Opět můžete soutěžit s BR Servis ve střelbě na branku! Ve hře jsou vouchery do fanshopu

První přestávka nově patří soutěži, ve které můžete získat až 2000 Kč na nákup zboží v našem fanshopu. Je to jednoduché, od modré čáry musíte pukem trefit jeden z otvorů na desce. Každý otvor představuje hodnotu voucheru, který můžete získat. A jak se ke střelbě dopracovat? Uvnitř ve zpravodajích k zápasu jsme ukryli tři nálepky, které vás pošlou do hry! Stačí tedy nalézt samolepku a jste ve hře. Nyní před Vánoci ideální příležitost k tomu, abyste s případnou výhrou mohli někomu udělat radost pod stromečkem nebo naopak mohli udělat radost sami sobě. Budeme vám držet palce! Soutěž zajišťuje partner klubu BR Servis - správná okna.

Sestavy v minulém kole:

Havířov: Bláha – Matai, Chroboček, Bořuta, Mrowiec, Kachyňa, Dudek, Zdeněk – Rehuš, F. Seman, O. Procházka – Kotala, R. Veselý, Gřeš – L. Bednář, Žukenov, Maruna – Juhász, Cihlář, Macuh.

Vsetín: Šelepněv – Mikuš, Hryciow, Ondračka, Slováček (A), Jenáček, Teper – Rác, Pitule, Kopta – Rob, Pechanec, Jonák (C) – Vávra, Kucharczyk (A), Březina – Vítek, Šilhavý, Klímek.