Vsetín dostal od Litvínova znovu šest branek

Jan Hrbáček • 15.11.2006

L i t v í n o v - Potřetí v letošní sezóně inkasovali vsetínští hokejisté šest branek a podruhé to bylo s Litvínovem. Severočeši znovu prokázali vysokou kvalitu a proti Vsetínu již posedmé za sebou vyhráli. Gól a asistenci zaznamenal útočník Martin Jenáček, dvě přihrávky si připsal Ivo Prorok. Za hosty slavil premiérovou branku obránce Martin Balčík, který je na Valašsku na střídavý start z prvoligového Havířova. Brankáře Martina Štefla po páté obdržené brance vystřídal Simo Vehviläinenem. Na body si tak Vsetín musí počkat minimálně do pátku.

- 22.kolo st 15.11.17:30
HC Litvínov
6:2(2:1, 3:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Šlégr (Hranáč), 15. Reichel (Prorok), 21. Nikolov (Prorok), 34. Trávníček (Černý), 37. Jenáček (Benda), 59. Skuhrovec (Jenáček) - 13. Balčík (Sabol), 36. Demel (Štach). Rozhodčí: Šindler - Pešek, Charvát. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3526. Střely na branku: 42:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2.
HC Litvínov: J. Hübl - Hranáč, Šlégr, Punčochář, Nikolov, Gýna, Skuhrovec, L. Poživil - Prorok, Reichel, Kubinčák - Jenáček, Branda (21. Černý), Benda - Trávníček, Kopecký, Bednařík - Lukeš, Sklenička, Jánský.
VHK ROBE Vsetín: Štefl (37. Vehviläinen) - Kučný, Štach, Galvinš, Bobček, Ostrčil, Balčík, od 41. Bolf, Stříteský - Davídek (29. Sakrajda), Stantien, Demel - Dubec, Berzinš, Rob - Hrňa, Sabol, Kraus - od 41. Grill, Kucharčík, Davídek.
Vsetín si byl vědom své neúspěšné série proti Litvínovu a první třetinu začal odvážně. První útok hostů ale Roman Stantien nezakončil. První vyloučení sebou přineslo i první gól. Igor Bobček, navrátilec do vsetínské sestavy, jen přihlížel z trestné lavice tvrdé ráně Jiřího Šlégra, jenž otevřel účet po křižném pasu Jana Hranáče. Další vyloučení už Vsetín přečkal a Tomáš Demel byl na začátku sedmé minuty blízko vyrovnání, jenže Jaroslav Hübl v domácí brance jeho šanci zneškodnil. Další minuty strávili Valaši v přesilovkách, ale ani čtyři minuty na gól nestačily. Až po jejich skončení se o vyrovnání postaral obránce Martin Balčík, který prostřelil Hübla ze střední vzdálenosti. Za dvě minuty však Litvínov znovu vedl, to když Robert Reichel po Prorokově přihrávce vymetl horní roh Šteflovy branky.

Do druhé části nastoupili lépe domácí. Znovu to byl Ivo Prorok, jenž naservíroval puk před branku a Angel Nikolov se nemýlil. Tlak domácích sílil a jen skóre zůstávalo nezměněno. Šanci měl Jan Benda a Lukáš Bednařík, na druhé straně Igor Bobček litvínovského brankáře příliš nevystrašil. Dvě větší šance si také vypracoval kapitán domácích Robert Reichel, při jeho dorážkách měl více štěstí brankář Martin Štefl. Litvínov ve 34. minutě přidal čtvrtou branku. Michal Trávníček po přihrávce Jakuba Černého vyrobil pěknou stahovačku a zasunul kotouč za Šteflova záda. Vsetín se snažil a o dvě minuty později skóroval při vlastní přesilovce. Lubomír Štach, který nahradil zraněného Hrabala v první pětce, poslal puk na Tomáše Demela, který tvrdou ranou snížil na 2:4. Vsetínskou naději však zhasl hned za minutu domácí Martin Jenáček, který dorážkou poslal Štefla na střídačku. Místo něj nastoupil do branky Simo Vehviläinen.

Ve třetí třetině domácí ubrali na důrazu a hrál se tak rychlý hokej většinou bez výraznějších šancí. Až po osmi minutách vypálil Šlágr, Vehviläinen jeho tečovanou střelu vykryl. Stejně dopadla i akce po ose Jan Benda - František Lukeš. Nepřesnou hru odnesl nastřelením kotníku domácí Reichel, Vsetínu se při absenci dvou beků zase vůbec nedařila rozehrávka. Tři minuty před koncem předvedl sólo Benda, ale gólman hostů jej vychytal. V závěru utkání se tradičně nakupily zbytečné tresty a Litvínov při další přesilovce upravil skóre na 6:2. Šťastným střelcem byl obránce Radim Skuhrovec, asistentem pak Martin Jenáček. Domácí zaslouženě zvítězili a prodloužili vítěznou sérii nad Vsetínem na sedm utkání.

Václav Sýkora (Litvínov): "Mužstvo splnilo všechno, co jsme od něj v dnešním utkání očekávali. Důležitý byl pro nás třetí gól, který přinesl potřebný klid. Mrzet nás může jen množství neproměněných šancí."

Rostislav Vlach (Vsetín): "Není k tomu moc co říct. Zklamali jsme. Výsledek hovoří za vše, dnešní utkání se nám totálně nepovedlo."