Vsetín nedal Hodonínu šanci a připsal si deváté vítězství v řadě

Tomáš Kopecký • 02.11.2016

Vsetínští hokejisté zdolali po Porubě i další celek z předních příček tabulky, hodonínské Drtiče, a ze série obtížných zápasů vybojovali plný počet bodů. Na vítězství Valachů 5:1 se výraznou měrou podílel Radim Kucharczyk, který zaznamenal svůj druhý hattrick v sezóně. Zelenožlutí se dostali do vedení již v šesté minutě, kdy se prosadil Pokorný. Na jeho první trefu navázal právě Kucharczyk. Domácí na začátku druhé třetiny snížili a v následné přesilové hře měli šanci na srovnání, Valaši však celou situaci ustáli a jejich odpovědí byla uklidňující branka Kolaříka. Druhá polovina utkání již patřila Vsetínu, který si náskok pohlídal a po deváté výhře v řadě drží první příčku tabulky. Pokud se podaří zelenožlutým vyhrát i v sobotu, vyrovnají rekordní sérii deseti výher ze sezóny 2013/14.

2. liga - 15.kolo st 2.11.18:00
SHK Hodonín
1:5(0:2, 1:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 23. Matula – 6. Pokorný D. (Čech, Abdul), 16. Kucharczyk (Kolařík, Vávra), 27. Kolařík (Kucharczyk), 36. Kucharczyk (Mojžíš, Ostrčil), 38. Kucharczyk (Vávra, Kolařík). Rozhodčí: Zbořil – Čelechovský, Zedník. Vyloučení: 6:7, navíc Šilhavý 10 min OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 38:32. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5 .

SHK Hodonín: Haloda O. (od 41. Kukin) – Sorokin, Gazda, Pokorný P., Potechin, Loginovskij, Polesný, Haloda M., Milík – Charvát, Hložánek, Vrána, Černohous, Račický, Hajný, Peš, Kuba, Matula, Kadlec, Jurča, Vaněk.
VHK ROBE Vsetín: Šurý – Janáček, Vrba, Kobylík, Ostrčil, Stuchlík, Žák, Mojžíš, Hryciow – Pokorný D., Šilhavý, Čech, Vávra, Zúbek, Kolařík, Kajaba, Čuřík, Abdul, Daněk, Hořanský, Kucharczyk.

Na hodonínský led přijel lídr tabulky ze Vsetína a hosté museli čelit úvodnímu náporu domácího týmu. Brankář Šurý si poradil se všemi úvodními pokusy Drtičů a hosté byli v zakončení přesnější, jelikož první větší šanci Vsetína zakončoval Dominik Pokorný. Hodonín byl ale v první desetiminutovce aktivnější než hosté a dral se do dobrých příležitostí, jenže vše skončilo na Šurém, stejně jako první přesilovka oranžovo-modrých.

Zato Vsetín v početní výhodě ukázal svou ofenzivní sílu a vytvořil si tlak, jehož následkem byly dobré šance Abdula a Kajaby. Branka na 2:0 padla však u ve hře pět na pět, kdy se z dorážky prosadil Radim Kucharczyk.

Na další branku si diváci museli počkat do třiadvacáté minuty. Drtiči hráli oslabení a v momentě, kdy se z trestné lavice vrátil zpět Dominik Matula, bylo po faulu na jeho osobu nařízeno trestné střílení, které hodonínský útočník proměnil střelou mezi betony brankáře.

Tlak domácích se stupňoval a po nahození Pokorného, které se nepodařilo přetavit v gól, přišel ještě jeden pokus z hole Marka Halody. Paradoxně to byl Vsetín, který se radoval z trefy Jana Kolaříka, který si položil Halodu a puk zasunul do prázdné brány.

Drtičům se stále nedařilo proměňovat své šance. Příležitost z dorážky měl Kuba, po něm v přečíslení dvou na jednoho Matula, ale Šurý podržel svůj tým a nepustil puk za svá záda. Vsetín začal úřadovat a dvěma brankami upravili hosté skóre na již konečných 1:5. V čase 35:09 skóroval Radim Kucharczyk z dorážky, o necelé tři minuty později padla další branka do sítě domácích a její autor byl opět Radim Kucharczyk.

Do třetí části nastoupil mezi tři hodonínské tyče Fedor Kukin a vystřídal tak kolegu Ondřeje Halodu. Kukin měl od začátku svého působení na ledě napilno, po několika zákrocích za ním dokonce zvonila tyč. Kukin zabránil jistému gólu, když proti střele Šilhavého vymrštil svůj beton, následně byl hodonínský brankář tím, kdo se nejlépe zorientoval v brankovišti a dokázal zalehnout puk dřív, než se k němu dostali hráči soupeře.

Baník se také prezentoval nebezpečnými protiútoky. Vránova teč jen těsně přeskočila horní tyč, Sorokinova střela mířila také jen pár centimetrů vedle vsetínské svatyně.

Hosté dostali také možnost trestného střílení po faulu na Šilhavého, jenže Kukin přečetl záměr vsetínského útočníka a jeho blafák zneškodnil.

Poslední šancí Hodonína byla tyč Jakuba Kadlece, který se pokusil prosadit z levého kruhu. Také Stuchlík dostal v poslední minutě šanci skórovat, jenže netrefil prázdnou branku.

Stanislav Beťko (Hodonín):

Myslím si, že i když jsme prohráli 5:1, tak se muselo divákům utkání líbit. Vsetín ukázal svou sílu. Potrestal každou naši chybu a myslím si, že vytěžil z minima maximum. Naopak my jsme se střelecky trápili. Neproměnili jsme ani ty největší šance a ze sedmačtyřiceti střel jsme dali jen jeden gól. Cením si toho, že jsme vydrželi se soupeřem bruslit a že kluci hráli až do samotného konce. Vsetín je momentálně kvalitou někde jinde, ale podle mého jsme odehráli vyrovnanou partii. Děkujeme všem našim fanouškům, že přišli v takovém počtu a že nás povzbuzovali i za nepříznivého stavu.

Luboš Jenáček (Vsetín):

Přijeli jsme sem v očekávání těžkého zápasu. Hodonín hraje doma vždy velmi dobře. Myslím si, že jsme k utkání dobře přistoupili, v první třetině jsme dokázali vstřelit dvě branky a to bylo podle mě pro duel určující. Soupeř se do nás potom hodně tlačil a měl i dost šancí, které ale zneškodnil golman Šurý, který dnes podal velmi dobrý výkon. Domácí i za stavu 4:1 nebo 5:1 chtěl zápas zdramatizovat a určitě k tomu měl i možnosti. Dnešní výsledek je možná vůči Hodonínu i krutý, ale my jsme byli v zakončení efektivnější. Minule jsem chválil naši třetí formaci, tentokrát je třeba vyzdvihnout naši první pětku, která vstřelil čtyři branky a hrála velmi dobrý zápas. Pro nás je 5:1 určitě pěkný výsledek.