Vsetín otočil nepříznivý stav a vybojoval cenné tři body

Jan Tajzler • 27.01.2021

Do minisérie s pražskou Slavii vstoupili vsetínští hokejisté domácím utkání, které bylo na programu ve středeční podvečer. Na Lapači se do vedení dostali sešívaní, na jejich první branku odpověděli Valaši v úvodu druhého dějství. Slavii se zásluhou Nováka podařilo ještě jednou odskočit, ovšem do druhé sirény Vsetín znovu srovnal. Rozhodující trefu měl na svědomí vsetínský obránce Jan Bartko a stejně jako v Havířově to byla v jeho podání střela vítězná. U všech tří branek domácích pak nechyběl Antonín Pechanec. Odveta je na programu již v sobotu, zápas v pražském Edenu odstartuje už v 15:00.

CHANCE LIGA - 8.kolo st 27.1.17:30
HC Slavia Praha
3:2(0:1, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 21. L. Bednář (Bartko, Pechanec), 38. Pechanec (Š. Jenáček, Gorčík), 47. Bartko (R. Vlach, Pechanec) – 7. Šmerha (Kafka), 36. J. Novák (Jaroslav Bednář, Pšenička). Rozhodčí: Ondráček, Šudoma – Otáhal, Hranoš. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 24:22. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2.

VHK ROBE Vsetín: Gába – Š. Jenáček, Smetana, Hryciow, Bartko, Kudělka (C), Štach (A), J. Jenáček – L. Bednář, Pechanec, Gorčík – Babka, R. Vlach, A. Zeman – Hořanský, Šilhavý, Vítek – Půček, Kucharczyk (A), Gajarský.
HC Slavia Praha: Michajlov – Jeřábek, J. Novák (C), Barák, Buchta, Sedlák, Veber, T. Duda – Kafka, Vampola, Šmerha – Všetečka, Pšenička, Jaroslav Bednář – M. Ondráček, Vlček, Kružík – Tomica, Šteiner, J. Doležal (A).

Utkání Vsetína se Slavii Praha začalo v opatrnějším duchu. Valaši byli od prvních minut aktivnějším celkem, do střeleckých pozic se ale nedostávali. Výrazněji vzruch tak přinesla až minuta šestá. V přečíslení pálil domácí Pechanec, Michajlov vykopl puk ke Gorčíkovi, ten ale před odkrytou svatyní netrefil poskakující puk. O pár sekund později už branka padla, radovali se z ní ovšem hosté. Petr Kafka se po křídle vřítil do útočného pásma a tvrdou ranou nad lapačku nedal Gábovi v brance šanci. Místo snahy o vyrovnání se následně Vsetín musel bránit dvěma po sobě jdoucím přesilovkám hostů. Ani jedna z nich ale Pražanům nevyšla.

Ve zbytku třetiny sice byla aktivita na straně domácích, Michajlov však příliš obtížné práce neměl. V závěru periody přesto potřeboval k udržení čistého konta i kus štěstí. Vlach se v přesilovce krásnou individuální akcí protáhl až před hostujícího muže s maskou, svou ránu ale opřel jen do břevna. Do kabin tak odcházeli spokojeněji hosté.

V prostředním dějství však spokojenost Pražanů vzala záhy za své. Již po půl minutě hry si hosté špatně přebrali Lukáše Bendáře, ten s pukem vykroužil až na mezikruží a poté bekhendem zamířil přesně nad Michajlovův beton. Obrat ve skóre mohli domácí završit v přesilovce hned v následující minutě, místo toho ovšem málem inkasovali. Po hrubce v rozehrávce VHK se sám před Gábou ocitl Vampola, jeho bekhendový pokus si ale cestu skrz brankářovu výstroj nenašel.

V minutě dvacáté sedmé nedokázal změnit skóre ani vsetínský Šilhavý. Hosté se tak dlouho vyhýbali puku, aby nehráli v šesti, až se ho zmocnil domácí útočník a řítil se sám na gólmana – bekhendový Blafák ale Michajlov vychytal. VHK měl i nadále víc ze hry, což platilo až do třicáté minuty. Pak byl vyloučen Hryciow a hosté si zahráli přesilovku. V ní navíc velký závar před Gábou pomohl řešit až další domácí faul a Valaši byli rázem ve třech. Půlminutovou dvojnásobnou přesilovku sehráli Pražené bídně, v pokračující hře pět na čtyři ale měli tutovou šanci. Všetečka dostal přesný křižný pas, poloodkrytou branku ale netrefil.

Hra v početní výhodě jakoby praženy nastartovala a ti v následujících minutách začali domácí zatápět. Vše vyvrcholilo brankou v minutě třicáté šesté. Hosté dokázali pobytem v útočném pásmu rozložit vsetínskou defenzívu natolik, že střílející Jan Novák měl na vrcholku kruhů dost času zamířit a přesně umístěnou střelou propálit Gábu. Valaši však ještě ve druhé třetině dokázali odpovědět. Šimon Jenáček dokázal ze vzduchu zastavil plachtící puk, z pravého křídla jej poslal na branku a Antonín Pechanec usměrnil touš mimo Michajlovův dosah. Do kabin tak celky zamířily za nerozhodného stavu 2:2.

Třetí třetinu odstartovala velká šance Valachů. Po akci Pechance s Bednářem se tváří v tvář Michajlovovi ocitl Gorčík, pohotovou střelou ale napálil jen brankáře. Ve čtyřicáté šesté minutě si Vsetín zahrál další přesilovku a dokázal ji znovu využít. Nejprve po Vlachově šikovné teči zachránila Slavii Michajlovova maska, z pokračujícího tlaku ale udeřilo. Právě Vlach našel křižným pasem Jana Bartka a ten vymetl pavučinu v horním růžku hostující svatyně. V polovině třetiny mohl domácí náskok navýšit Gorčík, jeho ránu ale znovu zastavila maska brankáře Pražanů.

Pražané následně přidali na aktivitě a hra nabrala na obrátkách. Blízko vyrovnání byli hosté v početní výhodě v minutě jedenapadesáté, přes velký tlak a několik nebezpečných závarů ale puk do sítě nedostali. Rychlá hra přelévající se ze strany na stranu byla k vidění až do konce utkání. V závěru si hosté vytvořili převahu, na kýženou branku ale nedosáhli. Nejblíže trefy byl v power-play Jaroslav Bednář, z levého kruhu ale netrefil branku za přesouvajícím se gólmanem.

V dramatickém zápase tak nakonec slaví vybojovanou výhru Valaši, Slavii porazili 3:2.