Vsetín porazil Nový Jičín i potřetí a postupuje do semifinále!

Tomáš Kopecký • 29.02.2016

Valaši si dokázali proti houževnatému soupeři poradit i ve třetím utkání čtvrtfinálové série a v nejkratším možné době postupují do semifinále. Utkání bylo od úvodu vyrovnané, hosté nechtěli dát svou kůži lacino a prezentovali se bojovným výkonem. Důležitou první branku Vsetína obstaral v 16.minutě produktivní Petr Dvořák. Hosté svou největší šanci na vyrovnání v závěru druhé třetiny nevyužili, když Zdeněk neproměnil trestné střílení. Ve třetí třetině Valaši přidali dvě branky v rychlém sledu za sebou a závěr utkání si již s přehledem pohlídali. Vsetín nyní čeká týdenní zápasová pauza, další boje o ligový primát čekají na Valachy v pondělí 7.března, semifinálový soupeř však ještě není znám.

2. liga - ČF3 po 29.2.17:30
HK Nový Jičín
3:0(1:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 16. Dvořák (Slováček), 45. Finsterle (Hrazdira, Vrba), 46. Abdul (Finsterle, Vaněk). Rozhodčí: Fiala – Gančarčík, Vengřín. Vyloučení: 3:10. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1968. Střely na branku: 44:27. Průběh utkání: 3:0. Stav série: 3:0.

VHK ROBE Vsetín: Hromada – Vrba, Nedbálek, Ostrčil, Báchor, Žák, Ambruz, Štědrý – Kolařík, Daněk, Zúbek, Slováček, Dvořák, Vítek, Kajaba, Hrazdira, Vávra, Ondráček, Vaněk, Finsterle, Abdul.
HK Nový Jičín: Iláš – Kužílek, Hruška, Hoďa, Vašut, Haloda, Cabák – Gebauer, Škumát, Kabeláč, Mikšan, Lehečka, Zdeněk, Málek, Ižacký, Novotný.

Domácí se hned v úvodu usadili v útočném pásmu, na soupeři z Nového Jičína však bylo znát, že nedá třetí bod série Vsetínu zadarmo. Brzy po úvodním buly se objevila i první přesilová hra pro domácí, která Valachům s aktivitou ještě více pomohla. V 5. minutě si pak svůj první zákrok připsal i Petr Hromada, který střelu Hrušky sice neviděl, dokázal však odhadnout směr rány a správně si najet. Z domácích se do šance dostal Kolařík, který ještě nahrál svému parťákovi Zúbkovi, ten ovšem branku hostí minul. Hostující hráči začínali svého soupeře dostávat pod čím dál větší tlak. Střela Halody po přihrávce Gebauera mířila příliš vysoko, než aby se uchytila v bráně a další pokus hostujícího obránce se gólmanovi podařilo vyrazit. Při domácím gólmanovi stálo také štěstí. Jeden ze šťastných zákroků vytáhl Hromada proti pokusu Ižackému po objetí brány.

Domácím se nedařilo od náporu novojičínských osvobodit, jeden z nadějných úniku však předvedl Vávra, kterému do středního pásma nahrál od vlastní brány Hrazdira. Iláš střelu vsetínského útočníka zastavil betonem. V 15. minutě se do přečíslení dostal Málek s Mikšanem, i proti této střele vytáhl gólman soupeře beton. Co se nepovedlo hostům, povedlo se o minutu později domácím. Ze stejné situace se gólu dostalo Petru Dvořákovi, který po přesném pasu Slováčka trefil odkrytou klec. Po brance se ani jedna strana nemohla usadit v útočném pásmu a na gólmany byly vysílány osamocené střely. Důležitý obranný zákrok si připsal Lehečka, který položil hokejku do brankoviště ve chvíli, kdy mohl jeden ze Vsetínských střílet do prázdné brány. I díky tomuto momentu bylo skóre po první třetině 1:0

Hosté začali druhou třetinu v útoku. Toto snažení jim ve 23. minutě překazil Vítek, který se vydal sám na hostujícího gólmana. Šance pro něj mohla dopadnout lépe, kdyby nahrál některému ze svých spoluhráčů, žádného ale při ruce neměl, a tak zkusil vystřelit a poté i dorážet sám, s tím si Iláš poradil. Následně se domácím naskytla další přesilová hra, ve které byl vidět hlavně aktivní obránce Radim Ostrčil. Po vyrovnání sil na ledové ploše se do přečíslení dostali Vítek se Slováčkem, ten však v rychlosti kotouč netrefil. Nový Jičín se snažil hru vyrovnat, bylo to ovšem domácí uskupení, které dostalo rivala do nesnází. Třetí útočná formace sevřela svého soupeře u brankoviště, střely ovšem byly nepřesné a nejednou trefily brankovou konstrukci.

Po zbytek třetiny hráli domácí většinou v početní výhodě, ze všech střeleckých pokusů se však neuchytil ani jeden. V těchto přesilových hrách byla na vsetínské straně vidět hlavně trojice hráčů, a to Abdul, Ostrčil a Zúbek. Dvě minuty před koncem druhé třetiny se v dobré šanci ocitl Kajaba, kdy mu k úspěšnému zakončení chybělo jen nadzvednout kotouč z ledové plochy. Nejdůležitější moment prostřední periody však nastal, když byl 9 vteřin před sirénou faulován v úniku hostující Zdeněk, a následně se mu dostalo trestného střílení. Svůj nájezd promyslel dobře, domácího brankáře si položil, najel k pravé tyči a chtěl zakončovat do již odkryté brány, tu však minul a klíčovou šanci tak nevyužil.

I třetí třetina tedy začínala za stavu 1:0, nyní však ještě s přesilovou hrou pro domácí. Tuto početní výhodu se jim však nepovedlo zužitkovat a ani se v ní do žádné příležitosti nedostali. Naopak Škumát mohl dostat kotouč do prázdné brány, touš však svou holí vůbec nezasáhl. Hosté se hnali za vyrovnáním dál a Kabeláč trefil horní tyč domácí svatyně. Následnou vyrovnanou partii při hře 4 na 4 rozsekl v jejím závěru Lukáš Finsterle, který kotouč po přihrávce Davida Hrazdiry dorazil k pravé tyčce. I když se ke střele dostal Škumát, domácí na sebe svou aktivitou přitáhli další faul a s ním příchozí přesilovou hru využil prudkou střelou Jindřich Abdul. Na tabuli svítilo skóre 3:0, hosté se ale nevzdávali a chtěli využít Nedbálkem nabídnutou početní výhodu. Zdeňkovu střelu z mezikruží dostal Hromada vyrážečkou nad sebe, pokus Lehečky u levé tyčky vytěsnil betonem. Dobře rozjeté akce Nového Jičína brzdila domácí obrana. I tak se ale Lehečka znovu dostal až před domácího gólmana, který si proti jeho zakončení vyjel k pravé tyčce.

Domácí si mohli od náporů soupeře odpočinout při další početní výhodě, Ižacký však zahrozil i ve vlastním oslabení a při domácích stálo opět velké štěstí. Hra 4 na 4 při vyloučení Slováčka a následně Lehečky přinesla také atraktivní podívanou. Nový Jičín se ještě snažil skórovat, těmto pokusům však chyběla přesnost. V posledních minutách zápasu už to byli zase domácí, kdo se dostával do útoku. Dvě minuty před koncem utkání byl v dobré příležitosti faulován Abdul a v posledních vteřinách tedy na ledě chyběl hostující Kužílek. Mezitím se ještě snažil z pravého kruhu prosadit Kolařík a z mezikruží Daněk, ani jeden ze vsetínských forvardů nemířil přesně. Mrzet je to však nemuselo, protože i tak se jejich týmu podařilo, stejně jako loni, třetí zápas série vyhrát a postoupit tak v nejkratším možném termínu do semifinále.

Luboš Jenáček (Vsetín): Dnes to byl opět těžký zápas. Jičín byl několikrát blízko vstřelení branky a odehrál velmi dobré utkání. My jsme čekali, že se stejně jako loni nevzdají bez boje a to se potvrdilo. Dlouho jsme kontrolovali stav 1:0, což je těžké na psychiku a pár chyb jsme tam také udělali. Několikrát nás výrazně podržel Petr Hromada, ale to od něho čekáme. Jde vidět, že se perfektně připravil na ty rozhodující zápasy play-off. Já jsem hodně rád, že jsme to zvládli 3:0 na zápasy. Určitě rozhodla nejen kvalita, ale i šíře našeho kádru. Teď máme nějaká zranění v obraně, ale tím, že držíme širší kádr, tak jsme si s tím poradili a teď se těšíme na semifinále.

Aleš Flašar (Nový Jičín): Já si myslím, že i když jsme skoro dva a půl měsíce hráli v 15 lidech, tak kluci celou dobu dřeli a neodevzdali ani jeden zápas. V těch důležitých momentech nám chybělo i trochu štěstí, abychom mohli Vsetín potrápit a sérii natáhnout třeba na čtyři, pět zápasů. Dnes jsme nastřelili dvě tyčky, a kdyby se nám podařilo vyrovnat, zápas by se vyvíjel jinak. Nedaří se nám ale proměňovat šance. Celá sezóna byla nějaká divná, hodně jsme se trápili s koncovkou a měli spoustu hráčů na marodce. Jsem rád, že jsem poskládal těchto 15 hráčů, a to opravdu někteří hráli s velkým sebezapřením, aby sérii odehráli. Před kluky musím smeknout, protože se na to nevykašlali jako někteří hráči, kteří odešli během sezóny. Prostě ta parta, která tady setrvala mi zůstane v srdci. Vsetínu samozřejmě přeji hodně štěstí v dalších kolech a ať se dostanou, kam chtějí.