Poslední zápas byl pro nás nejtěžší, potvrzuje pravidlo Lukáš Finsterle

K.Zigmundová, F.Bazala, O.Slováček • 01.03.2016

Za uplynulým utkáním se Lukáš Finsterle ohlíží pozitivně, jen ho mrzí první dvě periody, ve kterých nepředvedli výkon, který chtěli. „Až ve třetí třetině se to zlomilo a všichni jsme za to strašně rádi. Byl to první důležitý krok do finále a snad i do první ligy.“ Lukáš Finsterle byl navíc i autorem branky na 2:0 a nakopl tak svůj tým k vítězství.

Vsetínu se vstup do utkání moc nepovedl, první dvě třetiny byl stav na ledě vyrovnaný a skóre bylo 1:0. „Myslím si, že jsme šli do zápasu naplno, jen nám to tam nepadalo.“ Naštěstí se ale Lukáš Finsterle zdržel na ledě o trochu déle, a nakonec vsítil druhou branku zápasu. „První dvě třetiny jsem moc na ledě nebyl. V šatně jsem si pustil nějakou relaxační hudbu a hodil jsem všechno za hlavu. Nakonec mi to tam tak přece jen spadlo.“

Domácí ale měli štěstí. Hosté si pro šanci nechodili daleko. Nejblíže vyrovnávací brance na 1:1 byl Kabeláč, který ale trefil tyčku. „ To byl pro nás rozhodující okamžik. Kdyby trefil tu branku, tak by ta hra vypadala úplně jinak.“ Jak se sám Lukáš dívá na čtvrtfinále? „To co jsme si před sezónou řekli, to jsme splnili. Vyhráli jsme 3:0. Teď budeme mít delší pauzu na regeneraci, nabereme nové síly a už se těšíme na semifinále,“ usmívá se. A na koho by chtěl narazit v semifinále? „Je mi to jedno. Play-off je nevyzpytatelné a každý soupeř je úplně jiný než v základní části. Do všeho tak půjdeme na 110%.“

Dlouho jsme v zápase neměli nic jistého, přiznává lodivod Luboš Jenáček

Poslední krok čekal vsetínské hokejisty k postupu do semifinále, Luboš Jenáček však věděl, že jeho tým nečeká nic snadného. „Měli jsme loňskou zkušenost, kdy jsme také vedli 2:0 a věděli jsme tak, že nás čeká opět těžký zápas na krev a to se potvrdilo.“ Nový Jičín se nehodlal vzdát bez boje a do poslední chvíle vzdoroval vsetínskému mečbolu. „Jičín odehrál výborný zápas, hodně nás potrápili a byli blízko vstřelenému gólu. Výsledek 3:0 vypadá nakonec jednoznačně, ale dlouho to bylo 1:0 a neměli jsme nic jistého.“

Vsetínský lidovod také nešetří chválou na účet Petra Hromady, který si díky výbornému výkonu připsal první nulu ve vyřazovací části. „V celé sérii chytá výborně, dnes ustál ten tlak a tím nám strašně pomohl.“ Valaši teď vyhlíží svého semifinálového soupeře, kterého se mohou dočkat už ve středu. Kterého soupeře by si trenér Jenáček přál? „Poruba i Hodonín jsou vynikající mančafty a Technika ne nadarmo hrála celou sezonu v první trojce. Člověk si může myslet, že by nám třeba někdo více vyhovoval, ale já toto nedělám. My si zkrátka počkáme, kdo na nás vyjde a já věřím, že se dobře připravíme, abychom sérii odehráli vítězně.“ zakončuje.