Vsetín se ve šlágru držel až do závěrečných minut, nakonec se však vrací bez bodu

Jan Tajzler, Petra Bicková • 30.12.2019

V pořadí již třetí utkání mezi Motorem a Vsetínem bylo naplánováno na jihu Čech v rámci posledního soutěžního kola kalendářního roku 2019. Valaši v Budvar aréně nezačali vůbec zle, když skóre otevřel David Tůma. Domácí Motor však ještě do první sirény kontroloval. Prostřední dějství nabídlo vyrovnanou partii, ovšem Motor držel jednobrankový náskok. Valaši bojovali až do posledních minut, vyrovnat se snažili v závěrečné power-play, ale místo kýženého úspěchu pečetil Motor své vítězství trefou do odkryté branky.

CHANCE LIGA - 2. část, 6. kolo po 30.12.17:30
Madeta Motor České Budějovice
5:2(1:1, 2:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 19. Holec (Z. Doležal), 30. Z. Doležal (J. Kloz, Pýcha), 36. J. Veselý (M. Novák), 59. Holec, 59. Prokeš (Allen) – 17. D. Tůma (Pechanec, Březina), 40. Kucharczyk (Teper) Rozhodčí: Wagner, Souček – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 7:12. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 6421. Střely na branku: 33:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2.

Madeta Motor České Budějovice: Strmeň – Pýcha (C), Allen, Suchánek (A), Pavel, Vydarený, Plášil – Karabáček, Gilbert, J. Veselý – M. Novák (A), J. Kloz, Babka – Šimánek, Prokeš, Z. Doležal – Christov, Venkrbec, Holec – Beránek.
VHK ROBE Vsetín: Bláha – Slováček, Teper, Hryciow, Holomek, J. Drtina, Jeřábek, Pernický – Jonák, Kucharczyk, Dostálek – Březina, Pechanec, D. Tůma – Karafiát, Rehuš, Gorčík – Hořanský, Šilhavý, L. Volf.

Od samého začátku hra od obou týmů potvrzovala, že se utkal první s druhým. Šance byly na obou stranách. V úvodních minutách zkusil vsetínský útočník Vojtěch Šilhavý překonat domácího brankáře, ten ale střelu vyrazil. Plno práce měl i gólman na druhé straně, kde střežil branku budějovickým fanouškům dobře známý Ondřej Bláha. Bláha musel ubránit dvě přesilové hry Motoru. Domácím se nepodařilo využít dvou po sobě jdoucích početních výhod. Ve 24. minutě mohli otevřít skóre hosté. Prudkou nahrávku dal Sebastian Gorčík svému spoluhráči Vojtěchu Šilhavému, který se pokusil překonat Jana Strmeně. Ten se ale stihl přesunout od tyče k tyči a pomohl svému týmu neinkasovat. Nakonec to byli Valaši, kteří trefili první branku zápasu. Autorem branky byl David Tůma po odražené střele Antonína Pechance. Domácí ale rychle odpověděli. Miroslav Holec využil špatného kroku Ondřeje Bláhy, který vyjel z brány pro nahození, to se ale před ním odrazilo o mantinel a Holec pak střílel do prázdné. Do kabin se tedy šlo za stavu 1:1.

Hned v úvodních minutách druhé třetiny hráli Jihočeši dvojnásobné oslabení. Nejprve byl vyloučen Jiří Šimánek za nedovolené bránění a hned za ním ho následoval Conor Allen za totéž. Motor měl velkou šanci i ve třech. Niklas Pavel zachytil rozehrávku Vsetína a zkusil jet na Bláhu. Vsetínští ale ubránili tuto situaci. S vylučováním ve druhé dvacetiminutovce rozhodčí nešetřili. Ještě ve hře pět na tři byl vyloučen Jakub Suchánek za krosček. Hned za ním šel David Tůma za podrážení a ani Vsetín tedy nebyl na ledě kompletní. Dalším vyloučeným byl Jakub Teper za nedovolené bránění. Budějovičtí odpykali poslední sekundy trestu a tentokrát šli právě domácí hrát pět na tři. Toho také rychle využili. Jan Kloz našel volného Zdeňka Doležala, který dostal Jihočechy do vedení. Následovala další trefa domácích, kterou poslal od modré Pavel Pýcha. Radování v Budvar aréně ale přerušil sudí roztaženýma rukama, jimiž značil neuznaný gól kvůli bránícímu hráči v brankovišti a radovat se tedy mohli svěřenci Jiřího Dopity. Motor se ale nakonec dostal do dvoubrankového vedení díky gólu Jana Veselého. Valaši do konce třetiny ještě odpověděli a snížili vedení Budějovic. K zadní tyči Strmeňovy svatyně se trefil Radim Kucharczyk. Stav po druhé třetině byl 3:2.

I ve třetí třetině bylo na co koukat. Aktivnější byli domácí. Brankáře hostů zkusil překonat Matouš Venkrbec, který zkusil propíchnout puk mezi Bláhovy betony. Bývalý brankář Motoru byl ale připravený. Tlak domácím přetrvával. Radek Prokeš zkusil vystřelit na branku. Jeho ránu Bláha vyrazil a podržel již po několikáté svůj tým. Valaši to ještě zkusili v závěru bez brankáře. Využili k tomu trestu, který dostal Jakub Suchánek. Ve stejný čas byl ale vyloučen Sebestian Gorčík, a tak se hrálo šest na čtyři. Motoru ale téměř ihned po buly poslal puk do prázdné brány. Trefil se Miroslav Holec. Jihočechům to ale stále nestačilo a další gól přidal ještě Radek Prokeš.

Václav Prospal (ČEZ Motor České Budějovice): "Pro diváky to musel být parádní zápas. Nechyběly v něm emoce nebo bitka. Měli jsme špatný start do utkání a pomohl nám šťastný vyrovnávací gól po nečekaném odrazu od zadního mantinelu. Podržel nás gólman Strmeň. Potom se náš výkon zvedl a hráli jsme dobře. Utkání rozhodly speciální formace."

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): "Nesehráli jsme špatné utkání. Když odmyslím poslední dva góly, kdy už jsme hráli vabank, tak to byl vyrovnaný zápas. Rozhodla první třetina, kdy jsme měli hodně šancí, ale dostali jsme smolnou branku. Kluky musím pochválit za bojovnost i herní kvalitu. Divákům se takové utkání muselo líbit."