Poslední zápas roku 2019: Valachy čeká šlágr kola proti Českým Budějovicím

Helena Hegeďová • 29.12.2019

V kalendářním roce 2019 už zbývá Vsetínu odehrát jen jedno utkání. V pondělí 30. prosince se vydají na led Českých Budějovic, které v posledních dvou zápasech prohrály. Naopak Vsetín má na kontě sérii pěti vyhraných zápasů, jež bude chtít v jižních Čechách prodloužit. Utkání startuje v 17:30.

Vsetínské čeká třetí vzájemný zápas s Českými Budějovicemi. V tom prvním si soupeř dokázal na Lapači vybudovat již v první třetině dvoubrankový náskok, který se Valachům dvěma vyrovnanými třetinami nepodařilo zlikvidovat. Motor si ze Vsetína odvezl všechny tři body za výhru 5:3. Pět branek vstřelily České Budějovice Vsetínu také na domácí půdě. Zde se Vsacané nedokázali prosadit a prohráli 0:5.

Suverénní Motor dvakrát zaváhal

Vedoucí Motor má na druhý Vsetín náskok dvaceti dvou bodů. V první části soutěže prohrály České Budějovice v základní hrací době pouze jednou, a to s Litoměřicemi 2:6. Mimo to třikrát remizovali a ve všech těchto utkáních prohráli v nájezdech. Kromě těchto čtyř zápasů vždy naplno bodovali a upevnili si první místo v tabulce. Stejně dobře vstoupili Českobudějovičtí také do druhé části soutěže, jenže v posledních dvou kolech narazili. Matouš Venkrbec s Albertem Michnáčem sice dostali svůj tým do vedení, ale Chomutovští dokázal otočit na konečných 5:2 z jejich pohledu. Na Slavii byl naopak Motor tím, kdo musel dotahovat. I přes téměř dvojnásobný počet střel padly České Budějovice podruhé za sebou, tentokrát 2:4.

Obránce Pavel Pýcha nejen, že s velkým přehledem vede statistiku +/- (+32), ale je také s třiceti devíti kanadskými body (7+32) druhým nejproduktivnějším hráčem celé soutěže. Na stejně pozici se drží také nejlepší střelec týmu Jan Veselý, který v letošním ročníku skóroval přesně dvacetkrát. Nejlepším přesilovkovým střelcem je s osmi góly v početní výhodě Zdeněk Doležal. Gólmanskou jedničkou je s úspěšností 92,54 % Milan Klouček.

23,08 %, přesně to je procentuální úspěšnost českobudějovických přesilovek, díky níž se v této statistice drží na první pozici. Tým vyniká také ve statistice +/-, jelikož hned prvních devět příček patří hráčům Motoru. Co se týče oslabení, Českobudějovičtí jich ubránili 85,23 % a vstřelili v nich dohromady 9 branek.

Vsetínští vstoupili do druhé části soutěže správnou nohou a ještě ani jednou v ní neprohráli. V Litoměřicích rozhodl brankou na 4:3 v prodloužení Ondřej Slováček. Stejný závěr mělo také domácí utkání proti Chomutovu, kde se v nastaveném čase, také za stavu 3:3, prosadil Vlastimil Dostálek. Následoval předvánoční duel v Praze, kde Valaši potěšili své příznivce výhrou 5:3. Na Štěpána porazili Havířov v samostatných nájezdech, ten vítězný byl z hokejky Branislava Rehuše, a o dva dny později si připsali tříbodový skalp Poruby. Díky tomu se Vsetín dostal na druhou příčku za vedoucí Motor.

Nejproduktivnějším hráčem Vsetína je s dvacet sedmi body útočník Radim Kucharczyk (12+15). Stejný počet kanadských bodů má na svém kontě obránce Ondřej Slováček (4+23), který k jejich zisku ale potřeboval odehrát o čtyři utkání více. Nejlepším střelcem je s patnácti brankami Vlastimil Dostálek. Co se úspěšnosti střelby týče, je na tom nejlépe David Vítek. Z jeho celkových dvaceti dvou střel jich v bráně skončilo šest (27,27 %). Zajímavostí je také to, že David Tůma vstřelil tři ze svých dvanácti branek v oslabení.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Bláha – Teper, Slováček, Holomek, Hryciow, Jeřábek, J. Drtina, Pernický – Dostálek, Kucharczyk, Jonák – D. Tůma, Pechanec, Březina – Gorčík, Rehuš, Procházka – L. Volf, Šilhavý, Karafiát.

České Budějovice: Klouček – Pýcha, Allen, Vydarený, Plášil, Suchánek, Pavel – M. Novák, J. Kloz, J. Veselý – Christov, Venkrbec, Holec – Michnáč, Gilbert, Doležal – Šimánek, Prokeš, Babka – Beránek.