Vsetín znovu prohospodařil náskok a v sobotu bude hrát o naději

Jan Tajzler • 27.02.2014

Téměř jako přes kopírák se výsledkově vyvíjelo i druhé utkání čtvrtfinálové série mezi Vsetínem a Opavou. Valaši toužili v domácím prostředí srovnat krok v sérii a znovu k tomu vyšli vstříc. Vsetín se v utkání dvakrát těšil dvoubrankovému náskoku, zároveň ubránil i oslabení ve třech, rovněž dvakrát. Úspěch se však nedostavil, Opava takticky odehrála závěr utkání, v prodloužení jakoby Slezané čekali na samostatné nájezdy, jenže v poslední minutě se Opavským podařilo rozhodnout. Stav série je nyní 2:0 ve prospěch opavského Slezanu. Vsetín pojede v sobotu bojovat o navrácení série zpět na Lapač.

2. liga - ČF2 čt 27.2.17:30
Hokejový klub Opava
4:5p(3:2, 1:1, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Mikšovský (Žák, Ševčík), 4. Kajaba (Hruška P., Vaněk), 18. Mikšovský (Ševčík, Žák), 39. Vaněk (Kajaba, Ambruz) – 7. Černý (Galvas, Měch), 20. Wolf (Měch), 36. Vítek J., 42. Svoboda (Polok, Vítek J.), 70. Černý (Kukol, Měch). Rozhodčí: Vaněk, Wolf – Wesley, Vožda. Vyloučení: 9:9, navíc Vítek (VSE) 10min. ZSHK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1480. Střely na branku: 40:25. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:4, 4:5.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Hurtík, Vrba Lukáš, Žák, Vrba Filip, Báchor, Tichý Jur., Farda – Kajaba, Vaněk, Ambruz - Hruška, Ševčík, Mikšovský - Zúbek, Podešva, Vítek D. - Kývala, Daněk, Tesařík.
Hokejový klub Opava: Šafránek – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý Jos., Tuma, Kukol, Pavelek, Mosler – Měch, Herman, Vítek J., Polok, Vlašánek, Kocián, Wolf, Černý, Baďura, Svoboda, Chalupa.

Fantastický vstup do utkání předvedli hokejisté VHK Vsetín ve druhém čtvrtfinále s Opavou. Po třech minutách hry totiž vedli 2:0. Nejprve v čase 1:11 vyrazil Šafránek puk pouze před sebe a pohotový Adam Mikšovský ho uklidil do odkrytého rohu brány. O dvě minuty později pak Kajabovu vyraženou střelu dojel Hruška, nahodil puk na branku, nejistý Šafránek jej neudržel a důrazný René Kajaba uklidil touš za brankovou čáru. Hosté si vzali oddechový čas a o tři minuty později dokázali, ze své vůbec první nebezpečnější akce, snížit. Střelu Lukáše Černého Hromada přes obránce neviděl a puk nalezl až v síti.

Hosty vstřelená branka nastartovala a v polovině první třetiny byli blízko k vyrovnání. Minutovou přesilovku pět na tři ale využít nedokázali. V největší šanci se ocitl Polok zcela sám před Hromadou ale skulinku v brankářově výstroji nenalezl. V 17. minutě si v pěti proti třem zahrál i Vsetín a těsně před skončením tuto početní výhodu využil. Valaši vykombinovali bránící trojici Opavy a Adam Mikšovský poslal puk do odkryté branky. Slezan se ale nepoložil a ještě před sirénou se znovu přiblížil na rozdíl jediné branky. Hromada totiž nesprávně vyhodnotil situaci, vyjel proti puku, u nějž byl ovšem dřív Petr Wolf, brankáři se vyhnul a pak pohodlně zakončil „do prázdné“. První dějství tak skončilo výsledkem 3:2.

Úvod druhé třetiny přinesl o poznání opatrnější hokej, výraznější vzruch tak přinesla až 27. minuta. V ní pálil osamocený Kukol ze čtyř metrů na Hromadu, vsetínský muž s maskou ale předvedl výborný zákrok. O minutu později se už už hosté radovali, jejich veselí ale bylo předčasné. Po pohledné kombinaci totiž zakončoval Baďura do prázdné brány, jeho pokus ale přizvedla hůl jednoho z domácích hráčů na břevno. Z protiútoku jel sám na Šafránka Tesařík a deset sekund po něm i Podešva, ani jeden ale svou tutovku neproměnil.

Ve 35. minutě hráli hosté přesilovku. V ní se do vyložené šance dostal opavský Vítek, Ambruz ho v zakončení seknul a hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení. To Jakub Vítek proměnil bezchybným bekhendovým blafákem a na Lapači se začínalo od znova. Radost z vyrovnání ale Slezanu vydržela pouhé tři minuty. Pak totiž dobře hrající Kajaba poslal puk na Daniela Vaňka a vsetínský kapitán zakončil dřív, než se Šafránek stihl přemístit. I po dvou třetinách tak odcházeli hosté do kabin s jednogólovým mankem.

Těsnou ztrátu Opavští smazali záhy. Ve 42. minutě totiž Valaši špatně pokryli najíždějící útočníky hostů a Lukáš Svoboda překonal Hromadu střelou po ledě. Hosté se poté zatáhli a přenechali aktivitu domácím. Ti si skutečně vytvořili tlak, ten byl ale spíše platonický. Ve 47. minutě naopak podnikli Slezané rychlý protiútok, ve kterém puk doputoval až k Baďurovi, ten však, tváří v tvář Hromadovi, minul.

Obří šanci strhnout vedení na svou stranu pak měli Opavané v 50. minutě. Hráli totiž více než minutu v pěti proti třem. Na Hromadu si ale nepřišli, byť po střele Černého měl domácí brankář při zákroku i kapku štěstí. V závěru třetiny si přesilovku zahráli i domácí. Měli v ní několik velmi nadějných Šancí, Šafránek svůj tým podržel.

Utkání tak dospělo až do prodloužení. V něm se o hokej snažilo pouze jedno mužstvo. Opavané se soustředili jen na pozornou obranu a vyhazování puku, zjevně čekajíc na nájezdy. Přesto to ale byli hosté, kdo se nakonec dočkal branky. Domácí obránce hrubě chyboval při rozehrávce, v opavském přečíslení se puk dostal k Lukáši Černému s slezský fantom poslal puk kolem nataženého Hromadova betonu do sítě. I ve druhém utkání série tak byli šťastnější Opavané a po vítězství 5:4 jsou jen krůček od postupu do semifinále.

Jiří Weintritt (trenér Vsetína): „V první polovině zápasu se nám nepodařilo udržet dvoubrankový náskok. Ve třetí třetině už to byl taktický boj. Bohužel naše mladá obrana udělala chybu navíc a to nás stálo zápas.

Karel Suchánek (trenér Opavy): „Znovu nám nevyšel začátek utkání. Domácí si vytvořili obrovský tlak a my jsme z nervozity dělali chyby. Normálně se nám nestávalo, že bychom měli tak špatné začátky, postupem času jsme se ale srovnali a hru jsme vyrovnali. Myslím si, že ve druhé třetině jsme měli hodně navrch, ale nevyužili jsme naše šance. Dnes to byl nádherný hokej, hráči hráli na obou stranách s maximálním nasazením a v závěru jsme byli šťastnější my.“