Vsetínský finiš přišel pozdě, Hodonín odváží vítězství

Radek Bařina, Jiří Kubják • 17.08.2010

První utkání mezi novými mantinely vsetínského zimního stadionu hráčům VHK příliš nevyšlo. Na Drtiče z Hodonína sice vlétli aktivně, z úvodního náporu ale branku nevytěžili a s přibývajícími minutami začala aktivita stále více přecházet na hole hostů. Úvodní branky se diváci dočkali až ve 36. minutě kdy se přesilovce prosadil Hoza. V zápětí Valaši inkasovali podruhé a s jejich nadějemi na první vítězství v přípravě to vypadalo nedobře. Ve třetí třetině navíc hosté zvýšila na 0:3 a zdálo se, že závěr utkání už si bezpečně pohlídají. V posledních minutách ale domácí zabojovali, dotáhli se na rozdíl jediné branky, na vyrovnání však již dosáhnout nedokázali.

Přípravné zápasy - přát. út 17.8.18:00
SHK Hodonín
2:4(0:0, 0:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 59. Knebl (Spitzer, Tesařík), 59. Korčák (Šavařík, Spitzer) - 36. Hoza (Špok, Korotvička), 39. Vaškovič (Tomášek), 54. Rapant J. (Jurásek, Pelikán), 60. Jurásek. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Farda, Šafařík, Spitzer, Cirulis, Zavrtálek, Zelenka - Brynecký, Korčák, Knebl, Ševčík, Vaněk, Rapant M., Tesařík, Plachtovič, Sýs, Vítek.
SHK Hodonín: Tuček (Rajčák) - Hoza, Pelikán, Rehuš, Vaškovič, Korotvička, Špok, Rapant J., Jurásek, Flamík, Podešva, Tomášek, Miklík, Peš, Zelinka, Salajka, Kuba, Průdek, Penák.

Již od první minuty zápasu si vsetínští vytvořili silný tlak, jmenovitě to byl Korčák, který otevřel střelecký účet zelenožlutých, ovšem jeho projektil z levého křídla Tuček zlikvidoval betonem. V 5. minutě nebezpečně zahrozil Plachtovič, jeho šikovná teč jen o kousek minula hodonínskou svatyni. Tuček si poté poradil i s pokusem Sýse, jenž ujížděl po levém kříle a stroskotal na jeho betonech. Soupeř se do první vážnější šance dostal až minutě 10 a Plšek se poprvé měl co ohánět. Nejdřívě zneškodnil dorážku Špoka, za okamžik čelil ráně od modré čáry z hole Korotvičky. Od této příležitosti se Drtiči chytli a po zbytek třetiny si vypracovali několik slibných příležitostí. Obzvláště nebezpečná byla tečovaná střela Flamíka ze 14 minuty, kterou vsetínský brankář vytěsnil svou maskou. O dvě minuty později se do dobré příležitosti dostal Hoza, jenže po střele s mezikruží si na Plška nepřišel a když se z následných dvou šancí neprosadil ani Vaškovič či na druhé straně Korčák s Kneblem, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

Do druhé třetiny si udrželi Drtiči mírnou převahu, vyhlášený střelec Petr Peš ujížděl po levém křídle, ovšem Plšek byl na místě. Stejně tomu bylo i při pokusu Juráska, který našel přesně vyrážečku golmana ve žlutozeleném dresu. Ve 25. minutě se do šance dostal Ševčík, ovšem jeho ránu zatavila dobře natstavená vyrážečka Petra Tučka, Po třech minutách mohl otevřít skóre Zavrtálek, jeho ránu Tuček vyrazil betonem a poté úspěšně skluzem zabránil dorážce Tesaříka. V polovině zápasu chtěl prolomit nerozhodný stav Brynecký, ale jeho ráno skončila těsně mimo brány a tak se první branky diváci na Lapači dočkali až ve 36. minutě. Skvěle sehranou přesilovou hru Hodonína potvrdil Michal Hoza, jenž z pravého křídla po přihrávkách Špoka a Korotvičky otevřel skóre utkání. Uplynuly 4. minuty a Drtiči se radovali podruhé. Plšek měl zakrytý výhled a tak mu mezi betony prošla tvrdá rána Branislava Rehuše. Stav 0:2 vydržel až do konce druhé části.

V závěrečném dějství se do hodonínské branky postavil Tomáš Rajčák, nový muž v bráně se ihned rozchytal díky pokusu Šafaříka a poté ve 42. minutě i Spitzera O minutu později Drtiči sice propásírovali z následného breaku puk za záda Lukáše Plška, jenže přitom posunuli i brankovou konstrukci a tak rozhodčí gól neuznal. V 48. minutě zkoušel překvapit od modré Zelenka, jehož střelu tečoval Vaněk mimo dosah golmana Rajčáka. Při dalším pokusu Ševčíka z 54. minuty stála v cestě do brány lapačka hodonínského brankáře. Ještě v téže minutě se přeci jen Hodonín dočkal využité šance. Po přihrávce z poza branky si do prostoru mezi kruhy najel Jakub Rapant a ten se nemýlil 3:0. Valaši nezahodili zbraně do žita a dvě minuty před koncem zápasu se prosadil z dorážky Marek Knebl. Asistenci si připsali Spitzer a Tesařík. Vsetín si vzal oddechový čas a vsadil na hru bez brankáře, tento tah se ukázal jako úspěšný, neboť časomíra ukrojila pouze půl minuty a ruce nad hlavou zvedali Valaši podruhé. Tentokráte mířil do černého Jiří Korčák, opět po dorážce z pravého křídla. Vyrovnání měl na hokejce v poslední minutě opět Korčák, ale Tesaříkovu přihrávku nedokázal usměrnit za záda Rajčáka. To se stále hrálo 5 proti 6 a při založení hodonínského útoku naskočil Plšek ze střídačky, vsetínští nestačili vystřídat a taktický tah o úmyslné přerušení hry při odvolání brankáře s následným přestupkem příliš mnoha hráčů na ledě rozhodčí potrestali trestným střílením. Toho se ujal Zdeněk Jurásek, jenž lehkou střelou mezi Plškovy betony usměrnil puk po čtvrté do branky. Hodonín se tak radoval z vítězství 4:2.

Karek Buřič (SHK Hodonín) Dnes to byl zodpovědný výkon družstva, vyzkoušeli jsme si určitý způsob hry. Byl to oboustranně slušný zápas v přípravě. Hráli jsme s mladými juniory a poté dokonce na pět obránců. Vítězný zápas je jistě příjemný, ovšem máme ještě hodně věcí, na kterých musíme zapracovat.