Vsetín nestačil na Hodonín, z jihu Moravy si odváží porážku 6:2

Jiří Kubják, Václav Urubek • 06.08.2010

Ani ve druhém přípravném zápase se hokejistům VHK Vsetín nepodařilo zvítězit a z Hodonína si vezou druhou porážku. Valaši inkasovali první branku v 9. minutě, na kterou ještě do konce první třetiny odpověděl Daniel Tesařík. V prvním dějství byli zelenožlutí dokonce aktivnější, jenže poté převzali otěže zápasu hráči Hodonína. Za rozhodnutého utkání se za Vsetín prosadil ještě Daniel Vaněk, jenž jen kosmeticky upravil nelichotivý výsledek 6:2

Přípravné zápasy - přát. pá 6.8.18:00
SHK Hodonín
6:2(2:1, 1.0, 3:1)

Branky 9. Prudek (Rapant J., Penák), 18. Peš(Jurásek, Kuba), 21. Jurásek (Kuba, Peš), 50. Rehuš (Tomášek, Pokorný), 52. Vaškovič (Korotvička, Špok), 59. Korotvička (Vaškovič) - 14. Tesařík (Korčák, Knebl), 56. Vaněk (Rapant M., Zelenka)

Vyloučení 4:5 navíc Šafařík (VSE) 2 + 10, Klimek (VSE) 2 + 2. Využití 1:0, V oslabení 0:0.

SHK Hodonín:

Tuček, od 30. Šurý - Rapant J., Pokorný, Salajka, Flamík, Luža(77), Fišera(24), Miklík(37) - Peš, Jurásek, Kuba, Vaškovič, Korotvička, Špok, Hoza, Průdek, Penák(91), Rehuš(11), Tomášek(25), Kučera

VHK ROBE Vsetín:

Hromada, od 30. Plšek - Spitzer, Žabčík, Šafařík, Lukeš, Kapr, Zelenka, Šimek, Tesařík, Korčák, Knebl, Ševčík, Vaněk, Rapant, Brynecký, Martiník, Klimek, Vítek, Badžo, Vaněček, Kubo

Utkání začalo poměrně zostra a to tvrdým zákrokem hostujícího Šafaříka, který za svůj zákrok inkasoval trest 2+10 minut. Ve třetí minutě vstřelili Valaši branku, ta ale pro předchozí posunutí hodonínské branky nemohla být uznána. Na začátku deváté minuty se Drtiči ujali vedení. Rapantovu střelu od modré čáry gólově tečoval Roman Průdek - 1:0. O několik minut později bylo srovnáno. Korčákovu akci zakončil Daniel Tesařík 1:1. V 18. minutě Zdeněk Jurásek chytrou přihrávkou vybídl ke skórování Petra Peše - 2:1.

Do druhého dějství vstoupili Drtiči vstřelenou brankou, o kterou se postaral Zdeněk Jurásek - 3:1. Vzápětí byl v samostatném úniku zastaven faulem Zdeněk Kučera a rozhodčí nařídil trestné střílení. Podle nových pravidel se exekuce musel ujmout sám Kučera, ale na brankáře nevyzrál.

V rozmezí 50. - 52. minuty hodonínští dvakrát skórovali, o góly se postarali Rehuš s Vaškovičem - 5:1. V 56. minutě Vsetín snížil zasluhou Vaňka - 5:2. Na konečných 6:2 pro Drtiče uzavřel svou brankou Jan Korotvička.

Karel Buřič (trenér Hodonína): „Vsetín už měl za sebou jedno utkání. Z naší strany bylo vidět, že je to ještě takové kostrbaté a ty chyby se dnes daly ještě odpustit. Bylo vidět, že fyzička ještě chybí, ale ono se to v průběhu tréninku dožene. Jinak posily testujeme a uvidíme. No a samozřejmě jedničkou v bráně je Tuček a k němu jsou mladí golmani, ale jak říkám, máme ještě do půli srpna čas na zkoušku a pak si to musí sednout.“

Juraj Jurík (trenér Vsetína): „Hodonín nám ukázal, jak se má realizovat přečíslení, zhodnotit šance, zakončit. V tomhle byl soupeř efektivnější a proto zaslouženě zvítězil. Ze začátku utkání jsme nehráli špatně, ale bohužel jsme nevyužili několik šancí. Je jasné, že to pak na mužstvo trošku dolehne.“