Po týdnu znovu na Hanou! Tentokrát na Valachy čeká Přerov

Jan Tajzler • 21.02.2023

Základní část Chance ligy míří k cílové rovince, do jejího konce zbývají odehrát pouhé čtyři zápasy. Ve hře je tedy dvanáct bodů, to je stále dost na to, aby se ještě v tabulce děly změny. Vsetín bude moct ve středečním utkání definitivně pojistit umístění v první čtveřici zaručující start čtvrtfinálové série na domácím ledě. Přerov by naopak rád upevnil pozici v elitní šestce. Pikantní utkání mezi Přerovem a Vsetínem odstartuje ve středu od 18:00 na ledě MEO Arény.

Zubři potřebují upevnit šestku

Forma přerovského týmu není v závěru základní části zrovna ideální. Z posledních pěti utkání porazili Zubři pouze poslední Šumperk, když slavili po přestřelce 8:5. Klíčovým utkáním bylo sobotní derby ve Zlíně, které Hanáci ani napočtvrté nezvládli a Beranům podlehli těsně 1:2. Díky tomu dostal Přerov Zlín do hry o elitní šestku, na kterou Berani ztrácejí stále hratelné čtyři body právě na Přerov a Litoměřice.

Výrazným ofenzivním tahounem přerovského týmu je vsetínským fanouškům dobře známý David Březina, který se na Haně těší mnohem vyššímu ice-timu než na Valašsku a trenérům důvěru bohatě splácí, když letos vstřelil už 21 branek a na dalších 13 asistoval. Na hranici třiceti kanadských bodů dosáhli také další dva zkušení forvardi, přerovský odchovanec Jakub Svoboda (14+16) a také ještě nedávno vsetínský Antonín Pechanec (8+22).

Mezi obránci se umí prosadit Robert Černý (6+12), jenž letos nakoukl i do nejvyšší soutěže v dresu brněnské Komety. Obrovskou zkušenost pak představuje přítomnost Jiřího Krisla (1+14). V Přerově mají čuch na brankářské talenty. V letošní sezoně jeho branku střeží odchovanec Valašského Meziříčí Michal Postava, který ve 35 duelech vychytal úspěšnost zákroků na skvělé hodnotě 93.18 %, průměrně pak inkasoval pouze 2.08 branek. V obou ohledech se jedná o jednoho z nejlepších brankářů soutěže a je téměř jisté, že vsetínské střelce nečeká na Hané nic jednoduchého.

Podaří se Vsetínu podruhé uspět v MEO Aréně?

Vzájemné zápasy mezi Vsetínem a Přerovem mívají nádech derby. Než sestoupil z extraligy Zlín, byly právě souboje s Přerovem pro fanoušky nejvíc třaskavé a nová skutečnost na tom příliš nic moc nezměnila. Zároveň se jedná také o vyrovnané bitvy na ledě. Letošní vzájemné zápasy zatím mluví ve prospěch Vsetína, když Valaši na podzim po dlouhé době uspěli na přerovském ledě a zaznamenali tříbodový zisk po triumfu 4:1. Na výhru z Hané navázali i doma, kde před Vánoci udolali Zubry v samostatných nájezdech 4:3. Po novém roce ale v odvetě na Lapači už slavil Přerov, který si odvezl všechny body za výhru 3:1.

Vsetín už pravděpodobně nebude moct zaútočit na vítězství v základní části, při posledních třech utkáních čítá Třebíč sedmibodový náskok. Valaši se ale mohou soustředit na souboj o 2. místo, o které se budou ve zbytku dlouhodobé fáze přetlačovat s Porubou a Prostějovem. Vsacanům bude stačit i shodný bodový zisk, s oběma konkurenty má lepší vzájemné zápasy respektive skóre. Před duelem na Hané tak mají Vsetínští situaci pevně ve svých rukou.

Poslední duel mohl Vsetínu dodat potřebné sebevědomí. Valaši se tentokrát nesložili po dvoubrankovém manku proti Litoměřicím a skóre díky trpělivému výkonu ve třetí třetině otočili a připsali si na domácím ledě povzbuzující vítězství 3:2. Trenér Jiří Weintritt už nechce hledět na soupeře, kteří stojí před vsetínským týmem, maximální koncentrace směřuje na výkon a vyladění detailů před blížícím se play-off. Vsetín do něj bude chtít vstoupit určitě z co nejvýhodnější pozice, podaří se mu v Přerově udělat k tomu potřebný krok? Souboj Hanáků s Valachy odstartuje ve středu od 18:00.

Sestavy v posledním kole:

Přerov: Postava – Kudělka, Černý, Chroboček, Hrdinka, Ševčík, Krisl – Süss, Pechanec, Březina – Okál, Dvořák, Doležal – Jakub Svoboda, Kratochvil, Jan Svoboda – Macuh, Ministr, Goiš.

Vsetín: Vošvrda – Říha, Česánek, Voženílek, Jenáček, Ondračka, Smetana – Rob, Bērziņš, Jonák – Holec, Klhůfek, R. Půček – Jenyš, Lichanec, Hořanský – Číp, Š. Bláha, Berger – Pětník.