Výborně! Vsetín před pauzou deklasoval Přerov

Jan Tajzler • 04.11.2023

Sobotní program 18. kola Chance ligy zavedl na vsetínský Lapač celek Přerova. Valachům se podařil vstup do utkání, když skóre otevřel Vít Jonák. Na osud utkání pak měl vliv závěr prvního dějství, konkrétně rozpětí dvanácti vteřin, ve kterých Vsetínští nejprve využili přesilovou hru Madsem Larsenem, aby se záhy prosadil i Pavel Klhůfek. Vsetín zbytek utkání kontroloval a dokráčel i podruhé v sezoně k vítězství nad Zubry.

CHANCE LIGA - 19.kolo so 4.11.17:00
HC ZUBR Přerov
5:1(3:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Jonák (Melenovský, Petrovický), 19. Larsen (Staněk, Rob), 19. Klhůfek (Dědek), 22. Š. Bláha (Kern), 47. Kratochvil (Kojo, Jonák) – 60. Indrák (Hejcman). Rozhodčí: Valenta, Rapák – Zídek, Polák. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2820. Střely na branku: 41:20. Průběh utkání: 5:0, 5:1.

VHK ROBE Vsetín: Žukov – Staněk, Ďurkáč, Petrovický, Smetana (A), Kojo, Larsen, Ondračka – Jonák, Bērziņš, Rob (A) – Klhůfek, Dědek, Hrňa (C) – Š. Bláha, Kern, Jandus – A. Koláček, Kratochvil, Melenovský.
HC ZUBR Přerov: Stuchlík – R. Černý, Kudělka (A), Chroboček, Krisl (C), F. Němec, Cubo, J. Adámek – Indrák, Pechanec, Jak. Svoboda – T. Doležal (A), Hejcman, Mácha – Tarnoczy, Chludil, Tomi – Goiš, Nemec, Ministr.

Vsetínu se povedlo do utkání vstoupit aktivně a v čase 3:14 z toho také domácí těžili úvodní branku utkání. Střelu Petrovického ještě Stuchlík v brance Přerove vyrazil, ale pouze na hůl Víta Jonáka, který rozjásal necelé tři tisícovky fanoušků na Lapači. Vsetín krátce nato navíc dostal příležitost početní výhody, ve které měl slibné příležitosti domácí mladíček Dědek, ale na Stuchlíka si nepřišel. Ve vlastním oslabení pak do slibné pozice ujížděl Indrák, ale Žukovova lapačka byla včas na místě. Zubři pak srovnali tempo hry a na ledě byla k vidění řada soubojů. Žukov se musel pořádně protáhnout proti střele Hejcmana.

Pro osud utkání se ukázal klíčový závěr první třetiny. V čase 18:29 Vsetín využil přesilovou hru, když po přihrávce Staňka propálil Stuchlíka střelou z levého kruhu Mads Larsen. Uplynulo pouhých 12 vteřin hry a Valaši šli do tříbrankového trháku, Pavel Klhůfek ujížděl na levém křídle a zamířil přesně na vzdálenější tyč. To už bylo na mladého brankáře Stuchlíka moc a přenechal místo Postavovi. Vsetín mohl ještě navýšit vedení před první sirénou, Luboš Rob dokonale uvolnil Víta Jonáka, přerovský brankář další pohromě pro svůj tým zabránil.

Povedený vstup zaznamenal vsetínský tým i do druhé třetiny, Kern zpoza branky připravil pozici ve slotu Štěpánu Bláhovi a vsetínský útočník oslavil svou první trefu v sezoně. S Přerovem bylo zle. Vsetínští demonstrovali stav skóre i na předváděné hře a tvořili si další slibné příležitosti. Blízko ke druhé brance měl Klhůfek, střelu Hrni vyrazil Postava pouze před sebe, ale vsetínský útočník tentokrát orazítkoval tyčku přerovské branky. Za Přerov mohl brankové manko snížit Pechanec, ten se dokázal individuálně prodrat skrz vsetínskou obranu, ale před Žukovem zvedl puk až příliš vysoko.

Ve třetí třetině Vsetín kontroloval pohodlný náskok, navíc na jejím startu dostal možnost další přesilové hry, ve které se sice neprosadil, ale fanoušky ještě jednou domácí tým rozjásal. V čase 46:10 tečoval Luboš Rob nahození Koja na Matouše Kratochvila, který se brankově prosadil poprvé za Vsetín na domácím ledě a navíc proti mateřskému klubu. Během uklízení kotouče za Postavu byl navíc zasažen do obličeje, ale po ošetření pokračoval ve hře. Vsacané byli nadále v herní pohodě, blízko ke vstřelení branky měl z osy hřiště i Jandus, ale branku Postavy těsně přestřelil. Bylo jasné, že v závěru se Valaši budou soustředit na ubránění čistého konta pro brankáře Žukova, ale to nakonec vsetínskému střážci branky překonal Daniel Indrák, když povedeným bekhendem zamířil pod horní tyč, nic už to ale nezměnilo na faktu, že Vsetín i podruhé v sezoně Přerov porazil a po nezdaru v Porubě si zvedl sebevědomí před reprezentační přestávkou.